Žurnalų archyvas

Spaliui baigiantis – orientacinis žaidimas-ekskursija po Stepono Dariaus Kauną

22 spalio, 2021, LAM inf. | Naujienos

Spalio 29–30 dienomis Lietuvos aviacijos muziejus (LAM) kviečia sudalyvauti orientaciniame žaidime-ekskursijoje pažintiniu maršrutu „Stepono Dariaus Kaunas“. Dvi dienas, penktadienį ir šeštadienį, visi norintys pagal sudarytą planą įvairiose miesto vietose galės dalyvauti orientacinėse varžybose ir pažintinėse ekskursijose, kurių metu susipažins su lakūno Stepono Dariaus biografiją iliustruojančiomis Kauno vietomis.

Šis maršrutas yra skirtas S. Dariaus (1896–1933) 125-osioms gimimo metinėms pažymėti. Vyras 1920–1927 metų laikotarpiu gyveno Kaune. Čia sutiko savo būsimą žmoną Jaunutę, vedė ir susilaukė dukros, atliko tarnybą karo aviacijoje, sportavo, užsiėmė visuomenine veikla. Šiame mieste ir palaidotas. 

Kiekviename iš žaidimo taškų dalyvių lauks QR kodai, kuriuos nuskanavus išmaniaisiais telefonais bus galima daugiau sužinoti apie konkrečios vietos ir S. Dariaus biografijos sąsajas. Žaidimo dalyviai, aplankę daugiausiai vietų ir jomis pasidalinę LAM socialiniuose tinkluose su grotažyme #SteponasDarius125 ir #AviacijosMuziejus, bus apdovanoti specialiai sukurtais marškinėliais, kitais prizais. Orientaciniame žaidime-ekskursijoje dalyvauti bus galima įvairiomis transporto priemonėmis ar pėsčiomis. 

Šis Lietuvos aviacijos muziejaus sukurtas orientacinis žaidimas yra ir naujo projekto „#SteponasDarius125. Šeimų aviacijos akademija“ dalis. Penktadienį, spalio 30 d., 18 val. dalyvių lauks šventinis projekto pristatymo ir atidarymo koncertas su KTU pučiamųjų grupe „The Brass Bees“.   

Detalesnė informacija apie projektą ir registracija į renginius bus paskelbta trečiadienį, spalio 27 d. LAM interneto svetainėje www.lam.lt ir feisbuko paskyroje @AviacijosMuziejus.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, parneris – Advokatų profesinė bendrija „Averus“.