Žurnalų archyvas

Skandinavijos dienose viešės norvegų džiazo primadona Hilde Louise Asbjørnsen 

23 balandžio, 2024, „Kauno santakos“ inf. | Naujienos

Kauno bigbendas, tik ką surengęs įkvepiančius koncertus Birštono džiazo festivalyje ir Kaune su džiazo fleitininku Néstoru Torresu (Puerto Rikas / JAV), vėl kviečia į unikalų pasimatymą. Šį kartą – su džiazo primadona iš Norvegijos – Hilde Louise Asbjørnsen. 

Anna-Julia Granberg-BLUNDERBUSS nuotr.

Skandinavijos dienų metu džiazo dainininkė kartu su Kauno bigbendu (vyr. dirigentas Tomas Botyrius) ir koncertą rengiančia KĮ „Kauno santaka“ pristatys dainas Hilde‘s Louise‘os Asbjørnsen autorinį albumą „A Swing Of Its Own“.

Hilde Louise Asbjørnsen – šlovės spinduliuose besimaudanti Norvegijos džiazo dainininkė, dainų autorė ir aktorė. Sakoma, kad savyje talpina daugelį talentų ir per gyvenimą su savo talentais dainininkė keliauja dideliais žingsniais.   Nuo pirmojo įrašo “Eleven Nights” („Vienuolika naktų“), iki šių dienų ji išleido trylika džiazo žanro albumų, vaidino daugybėje apdovanojimus pelniusių miuziklų ir laidų. 2016 m. Hilde Louise laimėjo komedijos apdovanojimą kaip metų komikė moteris už savo pačios parašytą solo šou “The Lulu Show – Life is a dance on interest”. Spektaklis buvo reguliariai rodomas du  metus Norvegijos scenose, o kuomet su režisieriumi Teodoru Jansonu Asbjørnsen išvertė serialą į anglų kalbą,  2017 m. per Edinburgo Fringe festivalyje buvo atlikta virš 20 kartų. Ji taip pat atliko svarbius muzikinius vaidmenis, gastroliavo su savo solo laidomis ir pasirodė televizijoje nuo dirigavimo konkursuose iki viktorinų, tačiau būtent muzika jai yra arčiausiai širdies. 

Džiazo naujienų skiltyse Norvegijoje ir Vakarų Europoje Hilde Louise‘os pasirodymai visuomet prisatomi efektingai. „Garsas švelnus kaip aksomas, skaniai džiaziškas, sklandus ir malonus. Kvepia 50-ųjų džiazo klubais Niujorke ir Paryžiuje“. […] Hilde Louise Asbjørnsen yra daugiau nei gryna džiazo dainininkė ar dainų autorė, o angliakalbiai ją vadintų „džiazu informuota dainininke/dainų autore“, žanrą kertančia menine siela“[Kristianas Rødvandas]. Dar vaizdingiau dainininkės pasirodymus apibūdina džiazo naujienų apžvalgininkas Terje Mosnes: „[…] Asbjørnsen dainavimas palieka neišdildomą įspūdį – kaip neišdildomos yra dėmės ant leopardo“. 

Kauno bigbendo archyvo nuotr.

Hilde Louise Asbjørnsen toliau kuria naujas kompozicijas, stiprina asmeninius ryšius su pasaulio džiazo žvaigždėmis. Jos balsą ir kompozicijas galima išgirsti įvairiose sudėtyse – nuo dueto iki bigbendo. Hilde sako, kad bėgant metams ji sukūrė antrą šeimą, kurios nariai – Norvegijos džiazo muzikantai, ypač 2019 metais jos įkurtas orkestras „Hilde Louise Orchestra“. Jame kartu su Hilde Louise Asbjørnsen muzikuoja penkiese, o kiekviena daina – tai atskiras spektaklis-pasakojimas-istorija, kuriai Hilde sukuria sceninį įvaizdį. 

Koncerto scenoje Hilde Louise Asbjørnsen visuomet auditoriją suburia į jaukaus džiazo šeimą, kurioje subalansuotai skleidžiasi humoras, elegancija, sąmojis, melancholija ir energija. Repertuaras visada nustebina, nes susidaro įspūdis, kad dainininkė jį audžia iš naujo, seno, pasiskolinto iš praeities ir mėlynos spalvos garsinio gobeleno. Balandžio 27 d. Hilde Louise Asbjørnsen su Kauno bigbendu koncertuos „Romuvoje“.