Žurnalų archyvas

„Service“ performansų programa kviečia teikti paraiškas 

25 gegužės, 2022, Nidos meno kolonijos inf. | Naujienos

Kauno menininkų namai (KMN), bendradarbiaudami su Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija (NMK) ir kuratore Lesia Kulchynska, skelbia atvirą kvietimą teikti pasiūlymus dėl dalyvavimo projekte „Service“, kuris vyks birželio 18 d. Kauno menininkų namuose. 

Paraiškų teikimo terminas: 2022 m. gegužės 30 d.

„Service“ – tai platforma, kurioje dalyviai (menininkai ir ne tik) siūlo plačiajai visuomenei neįprastą paslaugą pasitelkę performatyvų veiksmą: mainais už pinigus, kažką materialaus ar nematerialaus, ką nors simbolinio, ar tiesiog nemokamai. Tokiu „paslaugos“ supratimu siekiama peržengti paslaugų pramonės rinkos logiką ir pakviesti dalyvius iš naujo interpretuoti ir pasisavinti „paslaugos“ idėją, ir užuot tiekus produkciją kitiems, susikurti šį mainų procesą pagal savo poreikius. 

Dizainas: Настя Теор ir KMN.

Ši platforma yra kuratorės Lesios Kulchynskos projektas, inicijuotas 2021 m., bendradarbiaujant su Gėtės institutu Kijive. Projektas yra pirmoji performansų programos dalis, kuri 2022 metais vyks Kaune, Nidoje ir Vilniuje. Siūlymas dalyvauti projekte Kaune taps jau susikūrusios unikalių „paslaugų teikėjų“ bendruomenės dalimi.

KMN archyvo nuotr.

„Service“ siūlo sukurti ir pasiūlyti unikalią paslaugą, kuri pripažintų savitą asmens patirtį, įgūdžius, žinias ir požiūrį bei perteiktų vertingą patirtį kitam. Tai galėtų būti unikalus nagų dizainas ar tapybiška makiažo koncepcija, teksto skaitymas neįprastu balsu, mėgstamiausios dainos atlikimo švilpaujant pamoka, pokalbis apie orą ar bet ką kitą. Paslaugos teikimas vienas kitam suteikia galimybę užmegzti ryšį, pasijusti reikalingiems ir mylimiems. Kartais neturėjimas galimybės to padaryti yra pats liūdniausias dalykas. Paslaugų teikimo situacija taip pat sukuria erdvę mainams su nepažįstamuoju ir suteikia galimybę pažinti žmogų ar situaciją, kurių pažinti nesitikėjai“, –  teigia programos kuratorė Lesia Kulchynska.

Paraiškų laukiama iki gegužės 30 d. iš menininkų (ir ne tik) susidomėjusių šiuo formatu ir gyvenančių Lietuvoje. Lauksime jūsų paslaugos, kurią norėtumėte panaudoti kaip įrankį keitimusi su platesne visuomene, pasiūlymo. Kiekvienam dalyviui bus suteiktas 200 € (su mokesčiais) dalyvio užmokestis ir padengtos kelionės Lietuvoje išlaidos.

Paraiškas kviečiame pildyti čia.

Daugiau informacijos čia.

Jau sukauptus Kijivo menininkų buvusius pasiūlymus projektui galite rasti čia.

Performanso programą Kauno menininkų namuose ir Nidos meno kolonijoje iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.