Žurnalų archyvas

Senamiestyje – Izraelio kino retrospektyva

9 balandžio, 2024, Organizatorių inf. | Naujienos

Balandžio sekmadieniais kultūros erdvė „OLDMAN Kaunas“ (Rotušės a. 20) kviečia pažinčiai su Izraelio kinu nemokamuose restrospektyviniuose seansuose.

Bendradarbiaujant su Izraelio ambasada, kasmet rengiančia Izraelio kūrėjų filmų peržiūras įvairiuose Lietuvos miestuose, Kauno žiūrovams bus pristatytos trys skirtingais laikotarpiais sukurtos juostos iš Izraelio kino aukso fondo – „Blaumilcho kanalas“, „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“ bei „Abulelė“.

Retrospektyvą balandžio 14 d. 18.30 val.  atidarys filmas „Blaumilcho kanalas“ (Blaumilch Canal, rež. Ephraim Kishon). 1969-aisiais sukurta komedija – kultinis Izraelio kino filmas, pašiepiantis biurokratiją ir kasdienio gyvenimo beprotybę.

Kadras iš filmo

Balandžio 21 d. 18.30 val. prie „OLDMAN“ ekrano laukiami romantinių dramų mėgėjai. Keturis apdovanojimus Izraelio ir tarptautiniuose festivaliuose pelnęs filmas „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“ (Turn Left at the End of the World, rež. Avi Nesher, 2004) pasakoja apie dviejų į Izraelį atvykusių merginų, indės ir prancūzės, draugystę bei meilės romaną. Filme taip pat nagrinėjami sunkumai ir netikėtumai, kylantys integruojantis šeimoms iš skirtingų etninių terpių, jų kova su prietarais.

Kadras iš filmo

Balandžio 28 d. 18.30 val. žiūrovai išvys fantastinį filmą visai šeimai „Abulelė“ (Abulele, rež. Jonathan Geva, 2015) apie berniuko ir mistinės būtybės draugystę.

Kadras iš filmo


Filmai bus rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Seansai nemokami.