Žurnalų archyvas

Šančinių akcentas – 100-asis Šančių bibliotekos gimtadienis

11 spalio, 2023, Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos inf. | Naujienos

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka ir Žemųjų Šančių bendruomenė kviečia ateinantį penktadienį ir šeštadienį kartu paminėti Šančių bibliotekos šimtmetį, kuriam šiemet dedikuotos ir tradicinės, nuo 2015 m. vietos bendruomenės organizuojamos Šančinės. 

Šančinės 2017 m. Jono Danielevičiaus nuotr.

1923 m. įkurta Šančių biblioteka, tuomet pavadinta „Šančių liaudies skaitykla“ yra pirmoji savivaldybės įsteigta biblioteka Kaune. Pradžioje įkurta prie Kauno pradinės mokyklos, biblioteka ne vieną kartą keitė savo buvimo vietą, tačiau šiandien ji vėl veikia 1940 m. Felikso Bielinskio bibliotekai ir pradžios mokyklai suprojektuoto pastato patalpose. 

Prieš keletą metų atnaujintoje bibliotekoje noriai lankosi tiek vaikai, tiek suaugusieji, kurie čia ne tik skolinasi knygas, bet ir dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse, susitikimuose su skaitytojais, parodų atidarymuose bei kituose renginiuose.

Šventės programa

Spalio 13 d. 15 val. Šventinis renginys „Šančių bibliotekai – 100!“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinyje, Sandėlių g. 7. Renginio metu iš Šančių kilęs muziejininkas, mokslo istorikas dr. Ramūnas Kondratas bibliotekai perduos išeivijoje savo šeimos sukurtą lituanistinę biblioteką, kurią sudaro beveik 1000 knygų. Renginio lankytojams prof. Jurgis Vanagas primins Šančių bibliotekos įkūrimo istoriją ir to meto aktualijas. Kaip keitėsi biblioteka per šimtą metų bus galima išvysti Virginijaus Baranausko parengtoje fotografijų parodoje, o Šančiuose kūrusių poetų Janinos Degutytės ir Jurgio Gimberio eiles deklamuos aktorė Olita Dautartaitė.

Spalio 13 d. 17 val. Egidijaus Sipavičiaus koncertas Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinyje, Sandėlių g. 7.

Spalio 14 d. 12 val. literatūrinė ekskursija „Bibliotekos keliu“ su gide Rolanda Girskiene. Ekskursijos metu aplankysime vietas, kuriose per praėjusį šimtmetį veikė biblioteka, o šiose stotelėse skambės Šančių poetų, rašytojų, filosofų ir kitų šviesuolių mintys. Ekskursijos pradžia – šalia pastato A. Juozapavičiaus pr. 44.

Visi renginiai nemokami.