Žurnalų archyvas

Rugsėjo „Kaunas pilnas kultūros“: …o kas naujo?

2 rugsėjo, 2021, Mėnesio tema, Naujienos

Vasara baigta. Tikimės, radote laiko ne tik įdegti, bet ir įveikti šimtą kitą kilometrų dviračiu, užkopti į kokį piliakalnį, aplankyti senutėlį autentišką kaimą, pagauti pirmąją gyvenimo žuvį ir gal net prikapoti stirtą malkų. O dabar metas grįžti į miestą, jo gatves, pastatus, įvykius. 

M. Balčiauskaitės nuotr.

Juokaujame? Šiek tiek. Kultūra, kaip ir jos puoselėtojai, niekuomet nesiilsi. Jei kokia įstaiga ir praneša išeinanti atostogų, tai žinokite – už uždarų durų vyksta kraustynės, remontai, repeticijos, aptarimai, ūžia telefonai ir sproginėja kompiuterių klaviatūros. Tam, kad rugsėjį visiems, išsiilgusiems, turinio būtų daug ir naujo. Lyg nauji mokslo metai, tik pratybas keičia bilietai į renginius.

Gali būti, kad šį žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ numerį nusičiupote pirmojoje Kauno kultūros mugėje. Būtent ši Kauno menininkų namų iniciatyva inspiravo mus neapsiriboti vienu savaitgaliu ir apie dar daugiau naujienų, laukiančių šį sezoną (o ir kitąmet), pasakoti visą mėnesį. Taigi verskite ir maloniai nustebkite, kiek idėjų kunkuliuoja Kauno teatruose, muziejuose, klubuose ir kitose vietose. Sutikite, neįtikėtina – šiuolaikinio šokio festivalio „Aura“ atidarymas rugsėjo 30 d. vyks naujam gyvenimui bundančiame tarpukariniame „Dainos“ kino teatre! O ten, kur kadaise veikė „Kanklės“, sudundės elektroniniai ritmai…

Žinoma, būtų puiku papasakoti viską viską, ką išgirdome ruošdami šį rugsėjo numerį. Ne paslaptis, kad tradiciškai būtent šio mėnesio žurnalai būna storiausi. Na, mūsiškis – kaip visuomet lieknas ir telpantis į rankinę. Tad daugiau atradimų palinkėsime atkapstyti patiems. Kaunas niekuomet nesibaigia, ir net mintinai išmokta gatvė gali pražysti netikėčiausiomis spalvomis, pavyzdžiui, pasidomėjus, kas gi gyveno viename ar kitame name… Tad būkite sveiki, atviri kultūrai, palaikykite žiūrovų ir lankytojų išsiilgusius kūrėjus bei erdves – juk be ryšio, be kontakto menas netenka prasmės. Kaip ir žmogaus gyvenimas.

Žurnalą rasite daugybėje vietų Kaune ir kai kur sostinėje. Kaip visada, nemokamai. Arba galite vartyti internete.