English
Žurnalų archyvas

Rugpjūčio „Kaunas pilnas kultūros“. Kaunas yra gražus!

4 rugpjūčio, 2023, KPK redakcija | Mėnesio tema, Naujienos

Kas yra miesto mada? Ji įausta, sumodeliuota ar sunešta? Ar egzistuoja savitas Kauno stilius, įvaizdis, mados tendencijos? Išties patys save nustebinome, kai, sudėlioję į žurnalo planą herojus, tekstus ir vaizdus, supratome, kiek sienų subyrėjo ir kiek stereotipų išgaravo nuo tada, kai imta šen bei ten, virtuvėse ir televizijoje, su antropologiniu smalsumu ar bulvarine ironija kalbėti apie Kauno ir kauniečių madas.

Tekstilės fabrikuose plušėjusių moterų lūpomis prabylanti istorija. Vilnietis, meilės paviliotas į Kauną, kur kadaise viename tokių fabrikų dirbo jo prosenelis. Tapybą studijavusi ir Berlyne gyvenusi dizainerė, galiausiai atvėrusi savo močiutės skrynią. Po daugelio metų savo biografiją iš fotografijų, skrajučių, emblemų ir garso takelių dėliojantis duetas. Vidinio grožio paieškomis užsiimanti savimeilės studijos įkūrėja. Radausko poezijoje savo ženklą išskaičiusi (ne tik) vestuvinių suknelių modeliuotoja. Madą į gatves kviečiantis Kauno jaunimas. Ir vieta, kurioje iš tiesų galima pradėti savo kelią. Nors galima ir bet kur kitur. Juk istorijos, sutalpintos į rugpjūčio numerį, galėjo nutikti bet kur pasaulyje. 

Viena ranka kapstydami tai, kas geriausiu atveju pagarbiai užkonservuota, o kartais – suskalbta, persiūta ar sutrinta, kita ranka sklęsdami per tankiai sukabintus naujausių kolekcijų modelius, mes nesiekiame suprasti, kas yra mada ir ką reiškia būti madingu žmogumi. Bet ką reiškia būti gražiam? Taip jau yra, kad dažniausiai tie, kurie dalina stiliaus ir įvaizdžio patarimus, daug labiau rūpinasi savo piniginės (taigi ir spintos) turiniu nei atspindžiu jūsų veidrodyje. Šiame gi geriausiai matosi tai, kuo alsuojate, kuo save maitinate ir kur žvelgiate. Visa kita tėra detalės, kurios leidžia arba išsiskirti iš minios, arba joje pasislėpti. Pravartu turėti visokių. 

Tad tiek su nekantrumu laukiantiems naujo sezono, tiek visiškai abejingiems metų ciklams, tikimės, bus įdomu susipažinti su legendiniu Gičio Bertulio ir Kristinos Maselskytės duetu, Kauno tekstilės fabrikų darbuotojų gyvenimo iškarpomis, „Studio Archetip“ įkūrėju Luku Tomaševičiumi, „Berlin Monroe“ šeimininke Simona Poškuviene, mados dizainerėmis Inga Skripka ir Joana Rožkovaite, „Kaunas 2022“ programoje „Kylantis Kaunas“ sukonstruota „Komoda“ ir Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Mados dizaino studijų programos koordinatore Stella Justina Kasperavičiene. 

Rugpjūčio viršelį sukūrė Marla Singer. Nemokamo žurnalo ieškokite visur Kaune ir kai kur Vilniuje arba vartykite internete