Kauno rajono mėgėjams aktoriams iššūkiu tapęs radijo teatras virto trimis pasakomis, kurias gali išgirsti visame pasaulyje gyvenantys lietuviai.
Nuo balandžio mėnesio Rokuose virė kūrybinės teatro laboratorijos su profesionalais teatralais. Projekto metu Kauno rajono gyventojai prisilietė prie profesionaliosios radijo teatro virtuvės, kurios centrine ašimi tapo režisieriaus Ramūno Abukevičiaus darbas kartu su bendruomene. Kauno rajono gyventojai mokėsi scenos kalbos meno, kūrė personažus, analizavo tekstus, įgijo praktikos garso įrašų studijoje. Kūrybinio proceso metu patirtimi dalinosi kompozitorius Alvydas Jegelevičius ir aktorė Edita Niciūtė.
„Procesas niekuo nesiskyrė nuo darbo profesionaliame teatre: pirma užstalinis laikotarpis, pasakų analizės. Labai įdomu – režisierius pažymėjo, jog mūsų pasakose užkoduota netgi visa pasaulio istorija, ne tik Lietuvos, simboliuose galima rasti ne tik pagonybės, bet ir induizmo, krikščionybės apraiškų. Tad naujas atradimas, jog pasakos ne vien vaikams, o pirmiausia suaugusiems“, – pasakojo aktorė Edita Niciūtė.
„Kartu su režisieriumi Ramūnu Abukevičiumi renkantis radijo teatro kūrinių žanrą sutikome, jog pasakose užkoduotos ir perduodamos tūkstantmetės tautos tradicijos, gėrio ir blogio samprata, vertybės – tai kas atpažįstama daugeliui. Pasakos apie karalius patraukia savo didingumu ir sudėtingumu, turtingos ryškiais personažais. Ir paprastas kaimo bernelis, sugeba savo gerumu ir dorumu laimėti karalaitės ranką ir tapti karaliumi. Tai įkvepiantis pavyzdys siekti užsibrėžtų tikslų“, – tiki Samylų kultūros centro projektų vadovė Rimantė Adomaitytė.
Kartu su Kauno rajono mėgėjais aktoriais pagal lietuvių liaudies pasakas sukurtos radijo teatro pasakos „Baltas Vilkas“, „Karalaitis vagis“, „Nueik – nežinia kur, atnešk – nežinia ką!“ jau patalpintos į dvylika tarptautinių (Spotify, Deezer, Shazam, Itunes/Apple Music, Tidal, AWA Music, KKBOX, QQ Music, NetEase Cloud Music, JioSaavan ir kt.) ir lietuviškoje platformoje „Pakartot“. Lietuvos kultūros tarybos ir Kauno rajono savivaldybės paramos dėka lietuviškai šnekantys, bet kurioje pasaulio vietoje gyvenantys tėvai, seneliai, vaikai gali naudotis nauju naudingu internetiniu turiniu, puoselėjančiu Lietuvos kultūrą.