Žurnalų archyvas

Pradėti rudenį su teatru kviečia visada jaunas „Išeities taškas“

15 rugsėjo, 2024, Organizatorių inf. | Naujienos

Jau 9-ą kartą vyksiantis tarptautinis jaunimo teatro festivalis „Išeities taškas“ rugsėjo 17-29 dienomis stebins tiek jaunųjų Lietuvos menininkų, tiek gerai žinomų teatrų pristatomais kūriniais. Festivalyje gausi žanrų įvairovė, kurioje ką nors įdomaus sau atras kiekvienas žiūrovas: nuo šokio spektaklių, peformansų ir kūrybinių dirbtuvių iki teatralizuotos ekskursijos po Kalniečių mikrorajoną.

Festivalį atidarys jau tradicija tapęs eskizų konkursas, kurį laimėjus Kauno miesto kamerinis teatras suteikia progą jauniems menininkams įgyvendinti savo idėjas didžiojoje teatro scenoje. „Konkurse visad atrandami nauji talentai. Tokie spektakliai kaip „Kafka Insomnia“ (nominuotas Auksiniam scenos kryžiui už muziką), „bowel“ (apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi Jaunojo menininko kategorijoje) ir šokio spektaklis „Pakankamas atstumas“ gimė būtent iš šio konkurso“, – džiaugiasi festivalio koordinatorė Indrė Brasevičiūtė.

2024 metais eskizų autoriai kvies iš naujo pažinti „Ikaro“ (rež. Džiugas Kunsmanas) ir „Kaino“ (rež. Jaunius Juodelis) mitus, taip pat įkvėps šviežiomis akimis pažvelgti į Jurgio Kunčino romaną „Tūla“ (rež. Milda Emilija Mičiulytė) ir įvertinti „27 klubo“ reikšmę šiuolaikinei visuomenei eskize „Pažadu sau, ties 27-u nesustoti“ (rež. Lina Židonytė). Pirmąsias dvi festivalio dienas taip pat bus galima išvysti performatyvų, žaismingai tylą tyrinėjantį svečių iš Suomijos pasirodymą „Silence and Other Impossible Objects“ (rež. Valtteri Alanen).

„Silence and Other Impossible Objects“ (rež. Valtteri Alanen).

Festivalyje bus rodomi 3 talentingų kūrėjų iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos spektakliai. Į jautrią kelionę po vidinį žmogaus pasaulį pakvies „Lūšies valanda“ (rež. Vaidas Jaruševičius), kartu į amžinas meilės paieškas panirsite su koliažiniu spektakliu „Artimos“ (rež. Povilas Barzdžius), o spektaklis „Narcizas ir Auksaburnis“ (rež. Dominykas Matulionis) taps puikia proga susipažinti su iškilia, visame pasaulyje vertinama šveicarų rašytojo Hermann Hesse kūryba. 

„Lūšies valanda“ (rež. Vaidas Jaruševičius)

„Išeities taško“ lankytojų laukia galimybė ne tik pajusti įkvėpimą stebint jaunų režisierių kurtus pasirodymus, bet ir proga patiems išbandyti rašytojo profesiją dalyvaujant kolektyvinio rašymo dirbtuvėse su menininku Žygimantu Kudirka-Mesijumi. „Dirbtuvėse stengiuosi, kad ir nerašantys pajustų rašymo malonumą. Mano metodai leidžia patirti atsitiktinumo grožį, kai dalykai pradeda jungtis į vieną, sukimba laisvomis asociacijomis ir prasmė atsiranda ten, kur pats autorius nė nebuvo numatęs“, – teigia atlikėjas.

Festivalį uždarys teatralizuota ekskursija po Kalniečių mikrorajoną. Kartu su aktorių komanda pasvaikščiojus po daugybei kauniečių itin artimas erdves iškils prisiminimai apie esminę dalies gyventojų vaikystės dalį – žaidimus kiemuose tarp pilkų daugiabučių pastatų. „Beton Beton I Love You“ – žaisminga odė vaikystei mieste: „Šaltas, pilkas betonas, o lygiai toks pat ir dangus, kuriame kartais, tik kartais išvysdavom saulę. Paklydę gatvėmis, bastėmės daugelis, nenorėdami grįžti namo, net sutemus, o vėliau –  jau ir auštant. Slampinėjant tarp betoninių namų, kur kiekvienas kampas savas, kiekvienas veidas žinomas, jau toks iki skausmo matytas ir įgrisęs. O kartu – taip stipriai primenantis namus.“

„Beton Beton I Love You“

„Išeities taškas – puiki galimybė koncentruotai, per dvi savaites, pamatyti kaip ir apie ką kuria jaunoji karta“, – teigia festivalio koordinatorė. „Festivalis ypatingas tuo, jog kalba ne tik apie jaunimo aktualijas, bet ir suteikia galimybę pradedantiesiems menininkams pristatyti jiems rūpimas temas ir patraukliais formas. Tai yra vienintelis IŠEITIES TAŠKAS jaunimui“ – juokauja Kauno miesto kamerinio teatro darbuotojos bei festivalio koordinatorės Indrė Brasevičiūtė ir Kristina Apanavičiūtė.

Festivalį organizuoja Kauno miesto kamerinis teatras, finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė. Rėmėjai: „Pranciškas malūnas“, „NY Cafe“, „WeZoop“ ir „Kombučerija“.