Žurnalų archyvas

„Poezijos pavasario“ laurai – kaunietei Dovilei Zelčiūtei

14 birželio, 2021, Organizatorių informacija | Naujienos

Šiemet Maironio premiją, vieną svarbiausių įvertinimų, teikiamų už poeziją, ketinama skirti rašytojai Dovilei Zelčiūtei už eilėraščių rinkinį „Šokiai Vilniaus gatvėje“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2020).

D. Zelčiūtė. Mildos Kiaušaitės nuotr.

Premijos steigėja ir mecenatė – Kauno miesto savivaldybė, Komisijos sprendimą turi patvirtinti miesto Taryba. Šios premijos laureatas tampa ir tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu.

Rašytoja per kūrybos dešimtmečius išgrynino autentišką, atpažįstamą poetinį stilių, visa jėga atsiskleidžiantį naujausioje jos eilėraščių knygoje.

Kauno miesto Tarybos sprendimu grąžinus ir patvirtinus senąją „Poezijos pavasario“-Maironio premijos skyrimo tvarką, nuo 2021 m. Maironio premijos skyrimo komisiją sudaro Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus ir Kauno miesto savivaldybės atstovai. Šiais metais komisijos pirmininku buvo išrinktas poetas Antanas A. Jonynas.

Į premiją šiemet dar pretendavo Erika Drungytė už knygą „Kalnas ir miestas“ (Kauko laiptai, 2020), Vidmantas Elmiškis už knygą „Ir bus atsakyta“ (Kauko laiptai, 2020), Julius Keleras už knygą „Nepaliekantis miestas“ (Homo liber, 2020), Alvydas Valenta už knygą „Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms“ (Slinktys, 2020). 

Poetė, dramaturgė, eseistė Dovilė Zelčiūtė – dviejų dešimčių knygų autorė, daugiau kaip pusė iš jų – poezijos. 1991 m. pirmuoju eilėraščių rinkiniu „Akligatvio erdvė“ debiutavusi rašytoja per tris kūrybos dešimtmečius išgrynino autentišką, atpažįstamą poetinį stilių, visa jėga atsiskleidžiantį naujausioje jos eilėraščių knygoje „Šokiai Vilniaus gatvėje“. Čia poetė jautriai, asmeniškai, įtaigiai prabyla apie atsisveikinimo su artimuoju skausmą, o kasdienybė ir buitinės detalės sklandžiai derinamos su krikščioniškomis frazėmis ir ženklais, taip žengiant žingsnį transcendencijos link.

Vienas didžiausių šalies kultūrinių renginių „Poezijos pavasaris“ šiemet vyks birželio 27–liepos 11 dienomis. Laureatės vainikavimo bei Kauno miesto savivaldybės Maironio premijos įteikimo šventė numatyta liepos 9 d., penktadienį, 18 val. Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje.

Detali festivalio renginių Kauno mieste bei rajone programa – jau netrukus. Pagrindiniai festivalio organizatoriai – Rašytojų klubas ir Lietuvos rašytojų sąjunga.

Kauno rašytojai