Žurnalų archyvas

Parodoje – laikinumas kaip traumuojanti patirtis

25 lapkričio, 2022, KMN inf. | Naujienos

Penktadienį, lapkričio 25 d. 19 val. Kauno menininkų namų galerijoje atidaroma Kaune kuriančio menininko Luko Kolmogorcevo paroda „Trauma“. 

Parodoje pristatomi 2019–2022 m. laikotarpiu menininko sukurti objektai ir tapybos darbai. Kūrinių pagrindinė idėja siejama su asmeninio laiko tėkmės ir laikinumo pajautos patirtimis. Menininkas bando instaliacijų pagalba išreikšti laikinumą kaip traumuojančią patirtį, kuri paprastai yra tramdoma ir suvaldyta. 

Kūrėjas gražindamas ir suvaldydamas parodos erdvę, rinkdamas ir komponuodamas objektų formas, jų simbolinius turinius, išskiria tris pagrindines temas – medicina, gamta, žmogus. Ši pagrindinių temų grandinė privertė menininką ieškoti formų, kurios vizualiai sukelia trauminių potyrių asociacijas. Menininko kūrinių kompozicijose aiškiai galima atpažinti gydančius ir žeidžiančius elementus.

Asmeninio archyvo nuotr.

Parodoje mažai atsitiktinumų – viskas susikonstruoja į vieną komplikuotą vaizdinį. Medicininiai instrumentai parodoje tampa integrali, nematoma, sunkiai suvokiama kuriamų objektų dalimi, kurią sunku išskirti iš menininko kuriamo nedalomo ir vientiso reiškinio. Tai tarsi užduoda klausimą, kiek mes mėgaujamės sukeldami skausmą (traumą) kitiems, sau ir kiek skausmo sukeliame iš nežinojimo, savojo neišmanymo? 

L. Kolmogorcevas yra baigęs Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete tapybos studijas. Šiuolaikinio meno kūrėjas dirba prie įvairių meninių projektų, dalyvauja tarptautinėse parodose, taip pat yra meno pedagogas, vizualiųjų menų studijos ,,Kūrybos sala“ vadovas.

Lapkričio 26 d. nuo 15 iki 19 val. ir lapkričio 27 d. nuo 16 iki 19 val. paroda veiks kaip „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ oficialaus uždarymo „III-asis trilogijos veiksmas: SUTARTIS“ programos dalis. Visa Europos kultūros sostinės uždarymo programa lapkričio 24–27 dienomis Kaune ir Kauno rajone: kaunas2022.eu/sutartis.

Paroda veiks iki 2022 m. gruodžio 15 d. Parodos kuratorė Agnė Bagdžiūnaitė.