Žurnalų archyvas

Oficialu. Kauno centrinis paštas – visuomenės poreikiams

15 gruodžio, 2022, Kultūros ministerijos inf. | Naujienos

Kultūros ministerijos teikimu Vyriausybė priėmė sprendimą paimti visuomenės poreikiams kultūros paminklus – Kauno centrinio pašto rūmus ir Klaipėdos pašto stoties statinių kompleksą, šiuo metu valdomus akcinės bendrovės Lietuvos pašto.

„Toks sprendimas leidžia perduoti Kultūros infrastruktūros centrui valdyti, naudoti ir disponuoti šiais išskirtiniais kultūros paminklais patikėjimo teise tam, kad būtų atlikti pastatų būklės stabilizavimo, tvarkybos ir remonto darbai. Atlikus šiuos tvarkybos darbus, bus užtikrinta šių kultūros paminklų apsauga, taip pat jų pritaikymas ir naudojimas visuomenės poreikiams, atveriant jų duris įvairioms kultūros ir meno veikloms, jų pažinimui, kultūriniam turizmui“, – sako kultūros viceministras Rimantas Mikaitis.

VšĮ „Idėjos miestui“ archyvo nuotr.

Kauno centrinio pašto pastate planuojama steigti Nacionalinį architektūros institutą, šiuo metu yra atliekami paruošiamieji instituto kūrimo darbai. Dėl Klaipėdos centrinio pašto įveiklinimo Kultūros ministerija su Klaipėdos miesto savivaldybe 2022 m. gegužės 13 d. pasirašė ketinimų protokolą, kuriuo susitarė bendradarbiauti, siekdamos išsaugoti, pritaikyti ir įveiklinti šį kompleksą, įprasminant ir aktualizuojant išskirtinės architektūros kultūros paveldo objektą, sukuriant gyvybingą ir visuomenei prieinamą traukos centrą, kuriame būtų vykdomos kultūros ir kitos visuomenės poreikiams skirtos veiklos ir paslaugos.

Kultūros ministerijai iš valstybės biudžeto 2022 m. yra skirti 4,5 mln. eurų atlyginimui AB Lietuvos paštui už visuomenės poreikiams paimamus kultūros paminklus, o likusi suma – 1,5 mln. eurų – numatyta 2023 m. valstybės biudžete.