Žurnalų archyvas

Nuo raganų iki dirbtinio intelekto: savaitė Ąžuolyno bibliotekoje

26 sausio, 2024, Ąžuolyno bibliotekos inf. | Naujienos

Didelio lankytojų dėmesio atidarymo savaitgalį susilaukusi Ąžuolyno biblioteka (Radastų g. 2) tęsia renginių maratoną. Sausio ir vasario sandūroje – ne viena proga pasmalsauti atnaujintame pastate ar, išsirinkus naują skaitinį, užsibūti bibliotekoje ilgiau.

Antradienį, sausio 30 d. 18 val. bibliotekos Žvaigždžių salėje vyks grupės „Sakai“ koncertas. Duetą sudaro Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuojanti ir įvairiuose muzikiniuose projektuose kurianti bei grojanti Ieva Raubytė ir Elzė Raubytė, šiemet sėkmingai sudalyvavusi televiziniame projekte „Lietuvos balsas“, šiuo metu studijuojanti Vilniaus dailės akademijoje. Vaikystėje jos kartu lankė muzikos mokyklą, vėliau pasuko studijuoti skirtingų meno krypčių, bet iki šiol abi kuria bei atlieka savo kūrybą. „Grojame alternatyvų ir eksperimentinį „dreamy“ popsą, bet esame atsidavusios kūrybinei tėkmei, tad nežinome, kur mūsų kūryba nuves“, – sako Ieva ir Elzė.

Trečiadienį, sausio 31 d. 17.30 val. į pirmąjį pasimatymą kviečia pokalbių  klubas „Pasibalbatuokim“. Šiame klube laukiami įvairaus amžiaus, lyties, tautybės, šeiminės padėties, profesijų ir interesų žmonės, norintys pagarbiai pabendrauti su bendraminčiais/-tėmis ar kitaminčiais/-tėmis aktualiomis socialinėmis temomis. Pokalbių temos varijuos nuo tarpusavio santykių praktikų, tarpkultūrinių ir kartų ypatumų, darbo sampratos kaitos, technologijų poveikio kasdienybei, meno kūrinių interpretacijų iki globalių nelygybės apraiškų, rizikų bei galimybių aptarimo. Klubo susitikimus vairuos sociologė Ieva Dryžaitė, kuri Ąžuolyno bibliotekoje organizuoja tyrimus, vysto tarpdisciplininių tekstų rubriką Sociologijos skrynelė, užsiima neformaliu švietimu bei Vytauto Didžiojo universitete įgyvendina mokslinius tyrimus. Jau žinoma ir antrojo susitikimo data – trečiadienis, vasario 28 d. Ir ateityje klubo susitikimai vyks vieną kartą per mėnesį, paskutinį einamojo mėnesio trečiadienį 17.30–19 val. Ąžuolo salėje.

Dr. Yoramo Hazony knygos „Nacionalizmo dorybė“ pristatymas bibliotekos Ąžuolo salėje. Ąžuolyno bibliotekos nuotr.

„DIskusija apie DIrbtinį kūrybiškumą“ suplanuota trečiadienį 18 valandą. DIskusijoje Žvaigždžių salėje dalyvaus politologas, Dr. Ignas Kalpokas, advokatė, doktorantė Julija Kalpokienė, vizualinės komunikacijos ir rinkodaros specialistas, dėstytojas, kūrybiškumo tyrėjas Augustinas Balaišis bei LT Big Brother mentorė, 10 metų darbo patirtį Google Airijoje turinti Monika Da Silva Xavier. DIskusiją moderuoja Ąžuolyno bibliotekos skaitymo skatinimo grupės literatūrologė, Vytauto Didžiojo universiteto lektorė Donata Bocullo.

Kristinos Petrauskės paskaita „Raganų gaudymo šimtmetis Kaune“ atidarys bibliotekos vasarį – ji vyks ketvirtadienį 18 val. Žvaigždžių salėje. „Moteris už raganavimą bažnyčia persekiojo viduramžiais. Šiame trumpame sakinyje yra net trys istoriniai mitai, kurie itin plačiai įsigalėję mūsų istorinėje vaizduotėje. Susitikime kalbėsime ne tik apie šias tris istorines miskoncepcijas, bet dar ir apie ketvirtąją: Lietuvoje raganų nedegino (arba bent jau persekiojimo mastai buvo daug mažesni). Moterys raganavimu, kerėjimu, (netinkama) žolininkyste Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo kaltinamos, už tai persekiojamos ir teisiamos ne ką rečiau nei vakarų Europoje. Nemažai tokių procesų vyko ir savivaldžiame Kauno mieste. Plačiau pažiūrėsime į tai, kokį atspaudą mūsų miestui paliko raganų gaudymo šimtmetis“, – intriguojama kvietime.

Visi renginiai nemokami, registracija nereikalinga.