Žurnalų archyvas

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus įsigijo akcijos #SpalvinamUkrainai plakatų kolekciją

5 balandžio, 2022, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus inf. | Naujienos

„Kai nežinome, ką daryti, darome, ką mokame geriausiai“. Ši frazė nuskambėjo pirmąją karo Ukrainoje dieną socialiniuose tinkluose – ją užrašė Gabrielė Gudaitytė ir Inga Navickaitė-Drąsutė. Savilaidos spaustuvės ir dirbtuvių „Hands on press“ įkūrėjos, nusprendusios ir toliau daryti tai, ką moka geriausiai, sukūrė plakatą ir suskubo jį spausdinti, kad spėtų nunešti į tą vakarą Vienybės aikštėje vykusį pirmąjį mitingą Ukrainai remti ir išdalinti dalyviams.

Po mitingo daugybė kauniečių savo namų languose, ant durų, automobiliuose išsikabino Gabrielės sukurtus mėlynai geltonus plakatus „Slava Ukraini“. Kotryna ir Kęstutis Lingiai, žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ redaktoriai, taip pat dairęsi, kur įdarbinti savo energiją ir įgūdžius, pasiūlė Gabrielei ir Ingai surengti tęstinę akciją #SpalvinamUkrainai. Paskelbtas atviras kvietimas menininkams kurti plakatus, išreiškiančius poziciją prieš Rusijos pradėtą karą Ukrainoje. „Hands on Press“ šiuos plakatus spausdina risografijos būdu ir parduoda savo studijoje bei interneto parduotuvėje, visos lėšos skiriamos organizacijai „Blue / Yellow“. Akcija vyksta ir kitomis priemonėmis, dalį kūrinių galima įsigyti knygyne „Kolibris“, visgi didžiausia plakatų dalis spausdinama Ingos ir Gabrielės dirbtuvėse. Plakatų įsigija ne tik kauniečiai, bet žmonės iš viso pasaulio.

Kai nebežinia, ką daryti – darykime KĄ NORS, paremkime kovojančius ne tik už savo, bet ir mūsų laisvę. Plakatus galite nusipirkti handsonpress.lt/shop. Plakatų tiražas ribotas, dalis akcijai sukurtų darbų jau išparduoti.

Šiuo metu kolekcijoje: Gabrielė Gudaitytė, Rolandas Rimkūnas, Lina Vyšniauskaitė – Disciplina, Toma Šilinaitė-Subačienė, Roberta Railaitė, Povilas Pečkaitis, Ignas Krakys, Mindaugas Arlinskas, Kristupas Kalabuchovas, Pijus Burakas, Ella Mezule, Inga Navickaitė-Drąsutė, Rūta Cyrolytė, Kissi Ussuki, Kornelija Žalpytė, Teklė Ula Pužauskaitė, Martyna Ratnikaitė, Monika Kairevičiūtė, Ieva Auželytė, Laimutė Varkalaitė, Domantė Vitkūnaitė, Vilmantas Žumbys, Beatričė Gruzdytė, Ula Rugevičiūtė-Rugytė, Pijus Čeikauskas, Gintarė Razmaitė, Agnė Survilaitė-Urbutė, A. Bran, Paulius Petrauskas, Eglė Palubeckytė, Hermandrowning (Evaldas Bubinas), Viktorija Ežiukas (Viktorija Dambrauskaitė), Marija Stankevičiūtė, Gvidas Pakarklis.

Muziejus šią kolekciją papildys vis naujais kūriniais ir taip prisidės prie paramos Ukrainai. Jau įsigytus plakatus galite pamatyti lankydamiesi muziejuje, o kai baigsis karas, muziejus surengs didelę plakatų parodą.