Žurnalų archyvas

Muziejų naktis – jau gegužės 18 d. (programa Kaune)

13 gegužės, 2024, Parengta pagal organizatorių inf. | Naujienos

Vieną kartą per metus muziejai lankytojus pasitinka ne dieną, o vakarėjant, ir iki pat sutemų vilioja ypatingais renginiais: koncertais, parodomis, ekskursijomis, edukaciniais užsiėmimais ir žaidimais. 20-oji Europos muziejų naktis sutampa su Tarptautine muziejų diena ir šiemet visame žemyne švenčiama šeštadienį, gegužės 18 d. Visi renginiai ir ekspozicijų lankymas – nemokami. 

Kas vyksta Kauno muziejuose, ką jie siūlo Muziejų nakties programoje? Ją rasite žemiau, o apie muziejų pasiruošimą tarptautinei šventei skaitykite šiame straipsnyje.

Vytauto Didžiojo karo muziejus, 18:00–00:00 
K. Donelaičio g. 64 

1944 m. vasarą, atslenkant Antrojo pasaulinio karo frontui ir prasidedant antrajai sovietinei Lietuvos okupacijai, drąsūs Lietuvos vyrai ir moterys pasirinko laisvę ir stojo į kovą su gausesniu ir geriau ginkluotu priešu. Karas po karo, 1944–1953 m. partizaninis pasipriešinimas yra vienas iš svarbiausių ir ryškiausių XX a. Lietuvos istorijos pasakojimų. Gegužės 18 d. kviečiame ateiti į Muziejų nakties renginį „Renkuosi laisvę“ – ne tik aplankyti muziejų nemokamai, bet ir patiems įsijausti į partizanavimą.

Lauke – improvizuota miško stovykla su autentiškų laikmečio ginklų pristatymu, edukacijomis, šifravimais, konspiracine spauda ir kitomis partizaniškomis įdomybėmis;

Muziejuje bus demonstruojamas garsusis 2003 m. Jono Vaitkaus vaidybinis filmas „Vienui vieni“;

Vakaro programoje –  ir literatūra bei muzika. Su muziejų nakties lankytojais susitiks ir savo knygas apie partizaninį kartą – „Linkėjimai iš miško“, „Partizanai: kovoti, išgyventi, nugalėti“ – pristatys Lietuvos kariuomenės karys ir knygų apie Lietuvos karybos istoriją autorius viršila Ernestas Kuckailis;

Dainas apie meilę, viltį, pasiaukojimą, gyvenimą ir mirtį atliks Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“.

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, 17:00–00:00 
V. Putvinskio g. 55

17.00–20.00 val. Edukacinė erdvė „Dailės aukso fondų tyrimas ir restauracija“ parodoje „Geltona moteris“. Muziejus gyvena geltonąja mūza, Lietuvos meno aukso fondo pažiba. Geltona spalva yra aukso spalva, o ką su auksu (realiu ar meniniu) veikiame muziejuje? Atsakymus sužinosite edukacinio užsiėmimo metu.
17.00–20.00 val. Edukacinė erdvė „Išmok auksavimo meno!“ parodoje „Geltona moteris“. Užsiėmimo metu turėsite progą susikurti papuošalą ir, padengę jį „auksu“, galėsite papildyti savo brangenybių dėžutę.
17.00–20.00 val. Edukacija-žaidimas visai šeimai „Surask muziejuje nežinomą žemę“. Sudalyvavę trijų dalių – Rasti, Pamatyti, Pavadinti – žaidime lankytojai iš muziejaus išeis su nauja žeme rankose, kuriai patys padėjo rasti vardą.
17.00–20.00 val. Edukacinė erdvė „Susidėk laivą pats” Čiurlionio galerijoje. Dalyviai galės susikurti savo fantazijų laivą, sužinos informacijos apie įvairias, negirdėtas laivo dalis ir galės atsispausti atvirlaiškį su savo sukurto laivo vaizdu.
20.00–21.00 val. Judesio meno instaliacija „Patirti Čiurlionio kūrybą per judesį ir šokį“. Šiuolaikinio šokio kūrėjai Mantas Stabačinskas ir Goda Laurinavičiūtė žymiausio Lietuvos dailininko ir kompozitoriaus kūrinius pavers judesiu ir kvies muziejaus lankytojus tapti pasirodymo dalyviais. 
22.00–23.00 val. Magiška gongų ir kitų terapinių muzikos instrumentų garso kelionė muziejaus Kryžių kiemelyje. Garso patyrimo metu skambės gongai, šamaniški būgnai, sielos stygas virpinanti violončelė, hangai, gamtos garsus primenančios lietaus lazdos ir vandenyno būnų bangavimai, bus gerklinio ir intuityvaus dainavimo bei ramybę skleidžiančių Tibeto dainuojančių ir krištolo dubenų vibracijų. Patyrime ir garso kelionėje lydės Karolina ir Tadas Šimkai – „Artimi Garsai“.

Kauno paveikslų galerija, 17:00–00:00 
K. Donelaičio g. 16

17 ir 19 val. Ekskursija „Nuo archaikos iki modernumo“ parodoje „Modris Tenisonas: judesys ir ženklas“. Ženkluose slypi šimtametės kultūrinės tradicijos, daugybė detalių ir istorijų, kurias atskleisime ekskursijos dalyviams.
18 val. Ekskursija „Lietuvos avangardinio teatro pradžia“ parodoje „Modris Tenisonas: judesys ir ženklas“.

17.00–20.00 val. Kūrybinės koliažo dirbtuvės Ingrydos Suokaitės ir Rolando Helmerio tapybos kūrinių parodoje „Dialogai: spalvos ir struktūros“.

17.00–20.00 val. Kūrybinės dirbtuvės – ekskursijos Gretės Labanauskaitės parodoje „Pasimatuok jausmą“. Po parodą keliausime kiek kitaip: liesdami skirtingas medžiagas, klausydami įdomių ir keistų garsų, užuosdami skirtingus kvapus. Vėliau tapydami tušu galėsite išreikšti patirtus jausmus.

20 val. Ekskursija Rimo Čiurlionio parodoje „Žaidimas“. Kokį žaidimą žaidžia menininkas Rimas Čiurlionis? Pristatysime menininko kūrinius, diskutuosime kartu apie jo kūrybinius principus.

21 val. Patirtinė edukacija „Pažink save per M. Tenisono atradimus“. Kiekvienas edukacijos dalyvis sukurs savo asmeninį juostos ornamentą remdamasis Modrio baltiškojo rašto kodo sistema, taip atrasdamas savo autentiškąjį „aš“. Kūrybos procesą lydės specialiai parinktas muzikos takelis, raminančio kvėpavimo technika ir susirinkusiųjų bendrai kuriama unikali nuotaika.

17.00–23.00 val.Muzikinė programa „Pavasaris širdyse ir ausyse“. Paveikslų galerija ir kavinė „Kultūra“ muziejaus terasoje pristato DJ fiestą: DJ Brazilka, Ma Banga, Papa Gucaga, Rhytmicable, TM, Will Mars.

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus / Velnių muziejus, 17:00–00:00
V. Putvinskio g. 64

17.00–19.00 val.Kūrybinės dirbtuvės „Paslaptingas sodas“ Antano ir Marijos Žmuidzinavičių sode. Nuo architektūrinių projektų iki laisvų akvarelinių improvizacijų – užsiėmimo metu meninėmis priemonėmis galėsite sukurti savo svajonių sodą kaip pabėgimo nuo kasdienybės oazę. Čia veiks ir improvizuota plenero erdvė. Sode ne tik kursite, bet sužinosite apie augalus ir jų svarbą miesto ekosistemoms ir apie tarpukario tradicinius želdinius. Kūrybinei užduočiai „Paslaptingas žiedas“ reikės ne tik miklių pirštų, bet ir meninės fantazijos. Nustebsite, ką galima sukurti iš šenilo vielos strypelių, o rezultatas tikrai džiugins ne vienerius metus! Esant blogam orui, kūrybinės dirbtuvės „Paslaptingas sodas“ vyks muziejaus erdvėje.

22.00–24.00 val. Instaliacija „Naktis pagauna…“. Visuose muziejaus aukštuose išsidėsčiusioje instaliacijoje žiūrovai pateks į chtoniškąjį pasaulį, pajus požemių chaosą ir pamažu spalvų ir garsų patyriminėje kelionėje kils link dangiškojo aukščio, kur lauks susitikimas su… angelais.

Istorinė LR Prezidentūra, 17:00–00:00 
Vilniaus g. 33

17.00–24.00 val. Žaidimas „Atsakingų pasirinkimų naktis: muziejininkų ir edukatorių pamokos“. Žaidimo užduotys suksis apie istorines asmenybes bei svarbiausias mūsų ir valstybės likimą sprendžiančias institucijas – Prezidento, Seimo ir Europos Parlamento, jų galias ir pareigas. Skamba labai rimtai, bet garantuojame azartišką ir smagų žaidimą! Žaidimui reikia turėti rašymo priemonę ir išmanųjį telefoną.

Galaunių namai-muziejus, 17:00–21:00 
Vydūno al. 2 

Muziejų nakties metu Galaunių namai-muziejus kviečia susipažinti su japonų kultūra. Pirmame aukšte veiks tapytojos Dalios Dokšaitės tapybos tušu (jap. sumi-e) darbų paroda „Tapti tuo, ką pieši“. 

17.00–19.00 val. prisiliesti prie šios tapybos technikos padės dailininkė Židrija Janušaitė, kuri ves kūrybines dirbtuves.
20.00–21.00 val. Elės Kakanauskienės eilėraščių knygos „Sapnai = Träume = Yume“ ištraukas japonų kalba skaitys VDU Azijos studijų centro lektorė Kavako Takagi, o muzikos pedagogė ir garsų terapeutė Valdereza Laurinavičienė pakvies klausytojus į magiškų gongų garsų kelionę, kurioje laukia nuostabi galimybė pažinti save per garsą ir naujas patirtis.

Norinčius pamatyti ir tradicinę Galaunių namų-muziejaus pusę kviesime apžiūrėti autentiškus tarpukario interjerus, antrame aukšte jūsų lauks architekto prof. Jono Minkevičiaus darbų paroda „Per pasaulio gatves”, o trečiajame aukšte kviečiame užsukti į architektės Eglės Januškienės sukurtą edukacinę erdvę vaikams „Moder… kas? Kauno modernizmas! Ir architekto profesija!“

J. Zikaro namai-muziejus, 17:00–21:00 
J. Zikaro g. 3 

Muziejų nakties metu, J. Zikaro namai-muziejus atvers duris į tarpukario laikotarpį, kai šiuose namuose gyveno ir kūrė skulptorius Juozas Zikaras su šeima. Pamatysite autentiškus interjerus, išsaugotas ir atkurtas detales, gyvenamąsias ir dirbtuvių erdves, išgirsite tikras čia gyvenusių žmonių istorijas.

18 val. Žurnalo BALTAS KAMBARYS rubrikos PELĖS URVELIS pristatymas. Į šviesą išlįs paslaptingoji rubrikos autorė Rasa Naktis, kuri atliks savo kūrybos dainas. „Pelytę“ drąsins ir apie BALTĄ KAMBARĮ papasakos žurnalo sumanytoja bei leidėja Luana Masienė.

Kauno miesto muziejus, 18:00–00:00

Europos muziejų naktis muziejininkams – tikra šventė, kuriai ruošiantis iš spintos traukiami ne tik gražiausi marškiniai ir marškinėliai, bet ir daugiausiai nuostabos sulaukiančios veiklos. Kadangi šiemet ši šventė sutampa su Gatvės muzikos diena, nelieka nieko kito, kaip tik šias šventes apjungti. Pasipuošti ir šokti! Švęsti atradimo džiaugsmą ir muziką, kurios muziejaus padaliniuose niekad netrūksta.

Kauno pilis
Pilies g. 17

18:00–20:00 – Susitikimas su Vytautu Didžiuoju. Susitikimo metu galėsite nusifotografuoti su puošniuoju kunigaikščiu bei išgirsti įdomių pasakojimų apie Kauno pilies gynybą.

18:00 ir 20:00 – Ekskursijos po lauko parodą „Galingi, nes vieningi!“, skirtos Lietuvos įstojimo į NATO 20 metų sukakčiai paminėti. Ekskursijos trukmė – 45 min. Dalyviai priimami „gyvos eilės“ principu.

18:00–22:00 – Kauno pilies lankininkai. Prie Kauno pilies vyksiančio užsiėmimo metu sužinosite pilies istoriją, jos gynybos būdus, viduramžių medžioklės ir karybos principus, išbandysite šaudymą lanku ir arbaletu.

18:00–22:00 – Kvirkato turnyras. Kviesime susipažinti su šiuo įdomiu ir visai nesunkiu stalo žaidimu bei pasivaržyti su draugais dėl geriausio stratego titulo.

Tautinės muzikos muziejus
L. Zamenhofo g. 12, Kaunas

17:30–21:00 – Vilniaus ir L. Zamenhofo gatvių sankirtoje – interaktyvi muzikinė dėžė „DJ Folk“.

18:00–00:00 – Nemokamas muziejaus lankymas.

18:00–19:00 – Ekskursija po ekspoziciją, kurios metu galėsite supažinti su dumpliniais muzikos instrumentais. Dalyviai priimami „gyvos eilės“ principu.

18:00–00:00 – Interaktyvi tradicinių šokių ir kapelos erdvė. Muziejuje galėsite išbandyti interaktyvų tradicinių šokių žaidimą bei virtualiai pamuzikuoti, sukurdami savo unikaliai skambančią kapelą;

19:00–21:00 – Folkloro ansamblių koncertas. Dalyvauja: Rumšiškių kultūros centro folkloro ansamblis „Nedėja“ (vadovė Lorita Kulakauskienė), Kauno kultūros centro folkloro ansamblis „Gadula“ (vadovas Andrius Morkūnas), ansamblis „Kauno bandonija“ (vadovai Algirdas Kasperavičius ir Vilius Marma) ir folkloro ansamblis „Saulėlio“ (vadovė Laura Lukenskienė).

Programa ukrainiečių bendruomenei skirtoje erdvėje (L. Zamenhofo g. 4):

18:00–20:00 – Apeigos ir tradicijos. Kalbėsime apie ukrainiečių kultūros apeigas ir tradicijas. Renginio kalba – ukrainiečių (šiek tiek – lietuvių).

20:00–21:00 – Oksanos Suponenko filmai „Pabudimas“ (3 dalys). Filmai ukrainiečių kalba su angliškais subtitrais.

21.00–00.00 – Literatūrinis vakaras. Skaitysime ukrainiečių rašytojų ir poetų kūrybą. Renginio kalba – ukrainiečių.

M. ir K. Petrauskų namai
K. Petrausko g. 31 

18:00–00:00 – Ekskursijos po saugyklą: K. Petrausko g. 31. Atversime M. ir K. Petrauskų namuose esančią eksponatų saugyklą. Tai unikali galimybė ne tik išvysti įdomiausius eksponatus ir išgirsti jų istorijas, bet ir pažinti jų saugojimo sąlygas. Dalyviai priimami „gyvos eilės“ principu.

18:00–00:00 – Edukacinis užsiėmimas-žaidimas vaikams „Kaip Natukas Pauzės ieškojo“.

18:00–00:00 – Muzikinė tarpukario fotoateljė M. ir K. Petrauskų namų kiemelyje.

18:30–19:30 – Koncertas „Gitarų šventė. Jurgio Rimkevičiaus mokinio mokiniai ir studentai“. Programoje – Jurgio Rimkevičiaus, Jono Tamulionio, Luigi Legnani, Mauro Giuliani ir kitų kūriniai gitarai. Dalyvauja J. Rimkevičiaus mokinio, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos mokytojo ir VDU Muzikos akademijos doc. Sergej Krinicin mokiniai ir studentai.

20:00–21:00 – Knygos „Žemuogių g. Ilgo metro knyga apie trumpą gatvę“ pristatymas. Tai Gabrielės Gudaitytės meninės savilaidos leidinys, kuriame nugulė KMM muziejininkės Deimantės Kondrotaitės pasakojimas apie Žaliakalnyje esančią gatvę, joje gyvenusias asmenybes ir jų istorijas.

 21:00–22:00 – Ekskursija „Vakarinis pasivaikščiojimas po Žemuogių gatvę“. Dalyviai priimami „gyvos eilės“ principu.

J. Gruodžio namai
Salako g. 18 

18:00–00:00 – Atvykusius į Gruodžių namus vaišinsime pagal kompozitoriaus žmonos Stasės Petrauskaitės-Gruodienės receptą paruošta vaistažolių arbata ir kviesime susipažinti su J. Gruodžio gyvenimu ir kūryba, pamatyti, kur dirbo ir ilsėjosi kompozitorius, išgirsti jo kūrinių.

18:00–00:00 – Atspėk dainą. Užsiėmimo metu išgirsite kompozitoriaus J. Gruodžio solinių ir chorinių dainų ištraukas bei atliksite muzikines užduotis.

Maironio lietuvių literatūros muziejus, 18:00–00:00
Rotušės a. 13
 

Muziejus lankymui atviras nuo 18 val., bet jau 16–17 val. kviečiame į jaunimui skirtą renginį-aklą pasimatymą „Nėriadienis“. Mūsų partneriai „Youngtys“ siekia su’young’ti jaunimą, diskutuojant įvairiomis temomis kartu gilinantis į literatūros asmenybių gyvenimus. Šį sykį bandysime pažvelgti į poetės Salomėjos Nėries asmenybę kiek kitokiu kampu. (būtina registracija)

Vėliau vakare kviečiame ne tik aplankyti Maironio lietuvių literatūros muziejaus ekspozicijas, bet ir užsukti į sodą bei rūsius, kur galėsite surasti Laimės obelį ir žaisti; sukurti binkišką eilėraštį, aplankyti garso instaliaciją „Neiškalbėta“ rūsyje. Temstant sodas prisipildys muzikos garsų – nuo 21 val. skambės pianistės, vargonininkės, vokalistės Marijos Cecilijos Čiapaitės balsas.

VDU menų galerija „101“, 17:00–21:00
Muitinės g. 7

Nors ši universitete veikianti galerija nėra muziejus, tačiau tai menų erdvė, kuri kviečia aplankyti vizualaus meno parodas, sudalyvauti kuratorių ekskursijose ir pamatyti šokio teatro performansą. Visą programą rasite čia.

Lietuvos švietimo muziejus, 19:00–22:00 
Vytauto pr. 52 

Į muziejų atkeliauja „Klasiška naktis“! Šių metų tema „Klasė, darbas“ kvies lankytojus įsitraukti į edukacinę pažintį su naktiniu muziejumi. Ekspozicijos gaubsis nakties tamsa, o simbolinės šviesos, kvapų ir muzikos garsų pripildytos klasės kvies susipažinti su specialiai šiai nakčiai perengtais istoriniais, kultūriniais ar edukaciniais elementais.

Art Deco salone DJ ir šviesų diskoteka;

Nušvitusi paroda „Istorijos kvapai: nuo Kleopatros iki Napoleono“;

Simbolinėje Klasėje aktyvi vaikų žaidimų ir pramogų erdvė;

Edukaciniai elementai muziejaus ekspozicijose ir viešose erdvėse;

Pilkojoje salėje pažintis su kvepiančia paroda „Nuodingi ir naudingi“, papildyta audiogidu ir natūraliais eteriniais aliejais.

Kauno IX forto muziejus, 19:00–23:00 
Žemaičių pl. 73

Laukia speciali programa, padėsianti geriau pažinti tai, kam nelemta nugrimzti užmarštin. Lankytojus pasitiks naujos ekskursijos, edukacinė erdvė, kupina veiklos mažiems ir dideliems, įtraukios ekspozicijos ir būrys muziejaus darbuotojų, nekantraujančių padėti praverti istorijos duris.

Nuotraukos aut. Karolina Jurevičiūtė

Lietuvos aviacijos muziejus, 19:00–23:00
Veiverių g. 132 

Lietuvos aviacijos muziejus kviečia į interaktyvų renginį „Simuliatorių naktis“ – galėsite patirti skrydį ir pasinerti į interaktyvias simuliatorių patirtis! Lietuvos aviacijos muziejaus lauko ekspozicijoje Jūsų lauks net trys skirtingi simuliatoriai, kuriuos galėsite išbandyti nemokamai – skrydžio su judančia platforma, parasparnio ir žmogaus jėga varomą treniruoklius (10 min patirtis, vietų skaičius ribotas (būtina registracija el. paštu)). Vaikų lauks atskira užsiėmimų erdvė.

Norint išbandyti simuliatorius, kviečiame registruotis el. paštu edukacijos@lam.lt. Laiške prašome nurodyti pasirinktą simuliatorių, laiką, vardą ir pavardę (išbandyti simuliatorius lauksime ir vaikų nuo 12 metų). Rezervacijos patvirtinimą gausite el. paštu.

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus, 14:00–23:00
Laisvės al. 106 

Muziejaus lankytojai galės ne tik sužinoti apie kuratorių darbo specifiką, vykdomus tyrimus, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, bet ir savarankiškai tyrinėti muziejaus ekspoziciją – dalyvauti edukaciniame-orientaciniame žaidime.

14:00 „Taksidermija – mokslas ar menas? Iškamšų gamyba“;

15:30 „Nuo vabzdžio iki eksponato“;

16:30 „Pelėda – nakties grobuonis“;

17:30 „Miegapelės. Retos ir saugomos“;

18:30 Edukacinė programa „Sužinok muziejuje, tyrinėk gamtoje“;

20:00 Edukacinė programa „Sužinok muziejuje, tyrinėk gamtoje“.

Edukaciniame-orientaciniame žaidime lankytojai galės dalyvauti savarankiškai visą dieną. Žaidimui reikalingas mobilus telefonas ir prieiga prie internetinio ryšio.

Lietuvos sporto muziejus, 17:00–23:00 
Muziejaus g. 7 

Kviečiame miestiečius ir svečius muziejaus kiemelyje žaisti stalo tenisą bei išbandyti jėgas krepšinio bei futbolo aikštelėse. Tarp organizuojamų veiklų – žaidimų partijos išdidintais šachmatais.

18.00 val. ekskursija: „Pažintis su įdomiąja Lietuvos sporto istorija“, kurios metu susipažinsite su mūsų šalies sporto istorija ir paveldu, kūno kultūros ir sporto pradininkais bei turėsite galimybę apžiūrėti parodas „Olimpiniam komitetui – 100”, Eugenijui Karaliui – 100“ bei tapybos darbų parodą „Meno ir sporto sintezė“.

19.00 val. ekskursija: „Jadvygos ir Jono Ramanauskų Lietuvos cirko istorija“. Jos metu susipažinsite su vertinga šio cirko artistų dueto surinkta kolekcija: nuotraukomis, reklaminiais plakatais, knygomis, suvenyrais, parvežtais iš gastrolių užsienyje ir kitais eksponatais. Jums gali kilti klausimas – kuo gi susijęs cirkas ir sportas? Ogi, gerokai daugiau, nei gali pasirodyti iš pirmojo žvilgsnio. Akrobatikos, gimnastikos ir kitų sportų elementų cirkas yra tiesiog pilnutėlis.

20.00 val. ekskursija „Bokso legenda Algirdas Šocikas”. Pasivaikščiosime po ekspoziciją, kurioje pristatomas vieno iškiliausio Lietuvos sportininko, ringe praleidusio 11 metų, nueitas šlovės kelias. Algirdas Šocikas po 6 kartus yra tapęs Lietuvos ir Sovietų Sąjungos, 2 kartus – Europos sunkaus svorio čempionu, kovojęs 128 kovas, iškovojęs 118 pergalių, 70 iš jų – nokautais.

Kauno rajono muziejaus Tado Ivanausko Obelynės sodyba-memorialinis muziejus, 18:00–22:00 
Obelynės g. 8, Akademija, Kauno r.

18:00 val. Tado Ivanausko Obelynės sodybos-memorialinio muziejaus atidarymas po restauracijos;

18:15 val. Susipažinimas su naujai atvertomis patalpomis;

19:00 val. Kas ta Obelynė? Tado Ivanausko Obelynės sodybos pristatymas;

19:30 val. pasivaikščiojimas po H. Ir T. Ivanauskų apartamentus su ponia Adele iš Laikinosios sostinės;

20:00 val. Ilonos Junevičienės keramikos skluptūrų parodos „Kai upės išneša ledus“ pristatymas.

Kauno rajono muziejaus Raudondvario pilis, 19:00–23:00 
Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj. 

Pernai tamsoje šiurpiai ir su giesmėmis išlydėję Raudoną poną, šiemet kviečiame pasinerti į mėlyną pramogą – kūrybines cianotipijos dirbtuves „Grafo svajonių ir kelionių istorijos“, su muziejininke tyrinėti Raudondvario pilies bokštą.

Programoje;

Cianotipijos kūrybinės dirbtuvės „Grafo svajonių ir kelionių istorijos“  (būtina registracija)

Ekskursijos „Raudondvario grafų Tiškevičių laisvalaikis ir pramogos“  (būtina registracija

Programa visoje Lietuvoje: muziejunaktis.lt