Žurnalų archyvas

„Molto Italiano“ – Italijai, vintažui ir kinui skirtas vakaras

11 gegužės, 2023, Organizatorių inf. | Naujienos

Gegužės 18 d., 18 val., Kauno kino centre „Romuva“ organizuojamas renginys „Molto Italiano“, kviečiantis susiburti visus neabejingus kinui, vintažui ir Italijai.

La dolce vita įkvėptame renginyje organizatoriai kvies leistis į patyriminę patirtį ir lietuvišką pavasarį trumpam iškeisti į Italijos garsus, vaizdus ir skonius.

Renginio metu bus galima apžiūrėti ir į namus pasikviesti „Golden Flea“ ir „ObjectDō“ Italijoje rastus autentiškus ir laikui nepavaldžius baldus bei aksesuarus. Patirti Italiją kvies „Aliūte Funky Flower“ sukurta itališko pietų stalo instaliacija bei itališkų produktų parduotuvės „Angolo Italiano“ burnoje tirpstantys gelato ir užkandžiai.

Po jaukaus laiko kino teatro hole, žiūrovai bus kviečiami į Didžiąją salę, kur galės klausytis Rūtos Bužinskaitės iš interjero studijos „Blank Page Academy“ pranešimo apie laikų nepavaldų dizainą ir vintažinių baldų ir aksesuarų svarbą bei vertę.

Vakarą baigs filmas  „Geriausi mūsų metai“ (it. „Gli Anni Piu Belli“), kurio kadruose pasirodantys interjero elementai užburs ne mažiau nei siužetas.

Mažoji Italija lankytojų lauks Kaune, „Romuvos“ kino teatre, Laisvės al. 54, o prie durų pasitiks ir jaukiems pokalbiams kvies renginio organizatorės ir vintažo mylėtojos, Eglė Mastauskienė ir Laura Arbačiauskienė.

Kadrai iš filmo

Apie filmą. 1980 metai, Italija. Trys idealistai jaunuoliai, Paolo, Džiulijus ir Rikardas lyg broliai, o kartu su jais Paolo mergina, Džema, kuri greitai tampa jų gyvenimo dalimi. Tačiau neišskiriami draugai pasirenka skirtingus gyvenimo kelius. Paolo baigęs literatūrą, nusprendžia eiti iššūkių pilnu pedagogo keliu. Džiulijus iškeičia savo jaunystę į turtus, pripažinimą ir tampa sėkmingu teisininku. Rikardo svajonė tapti žurnalistu ir aktoriumi neišsipildo, tad visais būdais stengiasi išlaikyti šeimą. Džema dar jaunystėje priversta palikti Romą, bet po kelių metų sugrįžta ir stengiasi atgaivinti prarastus ryšius.

Bėgant metams, netikėti likimo vingiai senuosius draugus išskiria, tai vėl sujungia, kol keturi italai kovoja su gyvenimo sunkumais, praradimu, viltimi bei meile.