Žurnalų archyvas

Maršrutas vasario 26–29 dienoms

25 vasario, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 02 26

Knygos „Tarp būties ir nebūties“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Knygoje penkiasdešimt žymiausių Ukrainos intelektualų – rašytojų, vertėjų, žurnalistų, filosofų – dalijasi pirmųjų karo metų išgyvenimais ir patirtimis. Autorių tikslas – viską pasakoti, kad neiškristų iš atminties tas laikas, „beveik pamirštas pavasaris“, „skausmo abėcėlė“, „iškankintas optimizmas“, „dviejų pasaulių riba“, „laiko apgręžimas“, „taikos iliuzija“, „gyvenimas tarp būties ir nebūties“, tylos ilgesys. Pristatyme dalyvaus Nacionalinės gvardijos karys, ekspertas Oleksiy Getman, buvęs diplomatas profesorius Aleksandr Levčenko, politologas Alvydas Medalinskas.

Nemokamai.

Filmas „Saldi rytinė pakrantė“ (The Sweet East), 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

„Saldi rytinė pakrantė“ – vieno ryškiausių šiuolaikinio nepriklausomo Amerikos kino operatoriaus Seano Price‘o Williamso režisūrinis debiutas, kurio premjera įvyko Kanuose.

Šių dienų Amerikos politines ir socialines realijas pašiepiančioje satyroje Lilijan atsiskiria nuo bendraklasių išvykos į Vašingtoną metu ir leidžiasi į kaleidoskopišką kelionę per rytinę pakrantę, kurioje jos netikėtais bendrakeleiviais tampa skvoteriai-artivistai, neonaciai ir pačiuožę kairiųjų pažiūrų kinošnikai.

ANTRADIENIS, 02 27

Godos Lukaitės paroda „Miško terapija“, 09:00–18:00
Galerija „Baltic New Art“, BLC, K. Donelaičio g. 60

„Miško terapija“ – besiplečiantis G. Lukaitės darbų ciklas gamtos ir psichologijos tematika. Gamtos takai gretinami su kelione savęs pažinimo link, o šio ciklo paveikslai vadinami „gamtaforomis“ (gamtos vaizdais, su paslėptomis aliuzijomis, metaforomis į keliaujančius ‘psyche’ (liet. siela)) potyrius.  „Paveiksluose, jų pavadinimuose slypi koordinatės, datos, vietų, laiko nuorodos, prisiminimų bei supratimų užuominos. Darbai atmosferiniai, juose ir magiški Dzūkijos miškai, ir vaikystės miškai, kuriuose apsikabindavome medžius eidami prie ežero“, – sako menininkė. Parodoje patirsite autorės sukurtą, užkoduotą, paslapčių pripildytą miško ir gamtos suvokimą būnant čia, mieste.

Nemokamai.

Galerijos archyvo nuotr.

Slemas #69, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

„𝐷𝑖𝑑𝑧̌𝑒̇𝑗𝑎𝑖 𝑎𝑟𝑘𝑙𝑖𝑢𝑠 𝑔𝑎𝑛𝑜, 𝑎𝑠̌ 𝑛𝑒𝑘𝑒𝑛𝑐̌𝑖𝑢 𝑠̌𝑎𝑚𝑝𝑎𝑛𝑜
𝐼𝑟 𝑗𝑎𝑢 𝑠𝑒𝑛𝑖𝑎𝑖 𝑛𝑒𝑟𝑒𝑖𝑘𝑖𝑎 𝑚𝑎𝑛 𝑠̌𝑖𝑡𝑜 𝑏𝑎𝑙𝑎𝑔𝑎𝑛𝑜.
𝐴𝑠̌ 𝑛𝑒𝑠𝑢𝑠𝑖𝑠̌𝑢𝑘𝑎𝑣𝑢𝑠, 𝑖𝑟 𝑚𝑎𝑛 𝑣𝑖𝑠𝑎𝑖 𝑣𝑖𝑒𝑛𝑜𝑑𝑎𝑖,
𝐾𝑎𝑑 𝑝𝑎𝑢𝑘𝑠̌𝑐̌𝑖𝑎𝑖 𝑗𝑎𝑢 𝑠𝑢𝑔𝑟𝑖̨𝑧̌𝑒̨ 𝑖𝑟 𝑣𝑒̇𝑙 𝑝𝑟𝑎𝑧̌𝑦𝑑𝑜 𝑠𝑜𝑑𝑎𝑖.”

Slemo #69 vedėjas – Jovaras. Registracija norintiems lipti scenon: https://bit.ly/3I4p0SD

Nemokamai.

V. Mantrimavičiaus nuotr.

TREČIADIENIS, 02 28

Renginys „Judesio ir minties praktikos“, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Modrio Tenisono mokiniai aktorius Saulius Bagaliūnas ir režisierius Arvydas Lebeliūnas pasidalins prisiminimais apie judesio plastikos praktikas ir pakvies lankytojus pabūti Modrio stovyklos dalyviais.
1983 m. Lietuvos valstybinėje konservatorijoje Modris Tenisonas vedė seminarus, kuriuose mokė aktorius pažinti savo kūną, susieti mintį su kūno plastika. Vėliau, Arvydui Lebeliūnui pradėjus vadovauti Kauno mažajam teatrui, aktoriai ir šokio teatro „Aura“ šokėjai 1997–1998 m. vykdavo mokytis pas legendinį režisierių M. Tenisoną į Latviją, į jo sodybą prie Juverio ežero.

Šis renginys – Kauno paveikslų galerijoje eksponuojamos parodos „Modris Tenisonas: judesys ir ženklas“ renginių ciklo dalis.

Su galerijos bilietu.

Ankstyvas „Kino pavasaris“: filmas „How to Have Sex“, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Tris trečiadienius iki pat festivalio „Kino pavasaris“ lauks trijų artėjančio festivalio filmų išankstinės premjeros. Pirmasis iš jų – vasario 28 d. rodomas trankus, jaunatviškas debiutas, Kanuose apdovanotas „Ypatingojo žvilgsnio“ sekcijos pagrindiniu prizu – „How to Have Sex“ (rež. Molly Manning Walker).

Trys paauglės draugės Tara, Skai ir Ema mokyklos baigimo proga išvyksta į kurortą Kretos saloje. Merginos patenka į vakarėlių, pasimatymų ir vėlyvų lėbavimų sūkurį. Čia netyla muzika, ore tvyro prakaito, alkoholio ir feromonų kvapai. Ši vasara merginoms turėjo būti geriausia gyvenime.

Su bilietais.

Fortepijoninės muzikos leidinio „Užburtas miškas“ pristatymas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Ritos Juknevičienės ketvirtajame fortepijoninės muzikos leidinyje sugulė kūriniai jauniesiems pianistams. Koncertą ves bei leidinį pristatys muzikologė Dainora Merčaitytė. Koncerte dalyvaus Kauno Aleksandro Kačanausko vaikų muzikos mokyklos jaunieji pianistai.

Nemokamai.

Menininkės Roisín McGuigan prisistatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Gimusi 1972 m., iškart po „Kruvinojo sekmadienio“ susišaudymų Deryje~Londonderyje (Šiaurės Airijoje), menininkė savo darbais nagrinėja atminties ir jos įamžinimo problematiką pasitelkiant Šiaurės Airijos pavyzdį, kur politinis ir kultūrinis ekstremizmas tęsiasi daugiau nei 50 metų.

Reziduodama Kauno menininkų namuose ji žvelgia į probleminių istorijų įamžinimo mechanizmus, lygina lemtingų 1972 m. įvykių Kaune ir Deryje-Londonderyje patirčių reprezentacijas.

Nemokamai.

Oratorija „Juditos triumfas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Antonio Vivaldi oratorija – alegorinis pasakojimas apie 1716-ais metais įvykusią venecijiečių pergalę prieš turkus, apsiautusius Korfu salą. Tai istorija apie pergalę prieš užkariautojus iš rytų, kurios pagrindas – biblinis siužetas apie žydų našlę Juditą, išgelbėjusią žydų tautą nuo puolančios asiriečių armijos. Šiandien, vykstant brutaliam karui, spektaklio kūrėjai mano, kad Judita turi triumfuoti, o kartu su ja ir Ukraina. Teatras „Utopia” kartu su Nacionaliniu Kauno dramos teatru, pasitelkdami įspūdingas kūrybines pajėgas – Lietuvos kamerinį orkestrą, operos solistes, chorą „Liepaitės“, plokščias dailininkės J. Skuratovos lėles, barokinį kūrinį pristato kaip meninio pasipriešinimo aktą ir viliasi, kad magiškas veiksmas scenoje galbūt padės ir šiame kare.

D. Stankevičiaus nuotr.

KETVIRTADIENIS, 02 29

Parodos „Ikonos ant šovinių dėžių“ atidarymas, 13:00
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

2014 m., prasidėjus Rusijos agresijai prieš Ukrainą, du ukrainiečių menininkai Sofija Atlantova ir Oleksandras Klimenka pradėjo tapyti ikonas ant šovinių dėžių. Menininkai pastebėjo, kad tų dėžių dangčiai ir dugnai labai primena lentas, ant kurių tapomos ikonos. Šis keistas sutapimas juos įkvėpė imtis projekto. Ant šovinių dėžių dalių kuriamos ikonos, kaip ir kryžius, simbolizuoja mirties virsmą į gyvenimą.

Nemokamai.

Almyros Weigel parodos „Ar esu, kas esu?“ atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Almyros Weigel (Lietuva-Vokietija) kūryba apima platų temų spektrą: nuo informacijos, atminties, ekologijos klausimų iki atskiro žmogaus vidinio nerimo, kai tyloje savęs paklausiama: „ar esu, kas esu“? Ir pačiai kūrėjai tai nėra tuščia frazė. „Privalome šito savęs klausti, atrasti laiko mąstyti, kad informacijos gausa ir įvairovė nenublokštų į vidinę sumaištį. Esu menininkė, stebinti ir reflektuojanti aplinką, priimanti visas gyvenimo puses ir tikinti, kad šviesioji pusė yra stipresnė už tamsiąją“, – sako menininkė. Svarbus Almyros Weigel kūrinių bruožas – išsaugota jų tekstiliška prigimtis. Ji dirba su pačios sukurtomis medžiagomis, eksperimentuoja su būvį lengvai keičiančia materija – popieriumi, plastiku, silikonu, kava, prieskoniais, klijais.

Nemokamai.

Miško maudynių gidės Aistės Pupininkaitės paskaita „Įkvėpti fitoncidų parke“, 17:30
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

„Pabuvus natūralioje aplinkoje ilgesnį laiką mes imame atrasti savo gyjantį santykį su aplinka. Gerėja tarpusavio ryšiai su žmonėmis, esame labiau atsakingi už savo elgesį gamtos atžvilgiu – visa tai daug lemia mūsų dėkingumas, ateinantis pajutus gamtos teikiamas dovanas“, – teigia sertifikuota ekoterapeutė, miško maudynių gidė, filosofė, augalų prieglaudos „Gyvybės langelis“ įkūrėja Aistė Pupininkaitė.

Pranešime moteris supažindins su fitoncidų terminu, jo patekimu į mūsų organizmą, bei jo gydomosiomis savybėmis. Ypatingas dėmesys skiriamas fitoncido įtakai didinant NK (natural killer) ląstelių, kovojančių prieš vėžines ląsteles, kiekį ir aktyvumą kraujyje. Bus pristatyti naujausi, pastarųjų metų mokslininkų atliktų tyrimų rezultatai.

Nemokamai.

Ginos Viliūnės knygos „Apolonija“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Gina Viliūnė jau daug metų domisi gimtojo Vilniaus ir Lietuvos istorija, rašo straipsnius, veda ekskursijas. „Apolonija“ – vieno 1863 m. sukilimo vadų Zigmanto Sierakausko meilę aprašantis devintasis autorės romanas apie Lietuvos istoriją ir tryliktoji jos knyga. Renginį, skirtą Lietuvių kalbos dienoms, moderuos rašytoja Jolanta Vilkevičiūtė.

Nemokamai.

Koncertas „Suskambėkim!“, 19:00
Tautinės muzikos muziejaus renginių salė, L. Zamenhofo g. 4

Kauno miesto muziejus ir folkloro ansamblis „Saulėlio“ vasario 29-osios vakarą kviečia praleisti su lietuvių liaudies dainomis ir muzika. Jau keletą metų ansamblio nariai mokosi dainuoti, kankliuoti, skudučiuoti, siuva tautinius kostiumus. Atėjo laikas parodyti Kaunui, ką jie moka! Vakaro metu galėsite išgirsti mėgstamiausias ansamblio dainas, kanklėmis ir skudučiais kuriamą muziką, išgirsti apie ansamblio programą „Giminių susitikimas“. Koncerte taip pat išgirsite ansamblio „Šilko stygos“ kanklininkų atliekamus gražiausius valsus ir polkas. Pabaigoje dainuosime ir esime ratelius visi kartu.

Nemokamai.

Išankstinė premjera: flmas „Kopa: antra dalis“, 20:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Į kino ekranus pagaliau atkeliauja ilgai laukta antroji Deniso Villeneuve‘o režisuota kino sagos „Kopa“ dalis, sukurta pagal vieną garsiausių visų laikų fantastikos knygų – to paties pavadinimo Frank‘o Herbert‘o romaną.

Su bilietais.