Žurnalų archyvas

Maršrutas vasario 12–15 dienoms

11 vasario, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 02 12

Lietuvių ir vokiečių moksleivių kūrinys „Į kalną“, 12:00 / 19:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Apie 1000 iš Miuncheno deportuotų vyrų, moterų ir vaikų, į Kauną atvežtų traukiniu, iki IX forto į kalną ėjo pėsčiomis, ir po kelių dienų buvo sušaudyti, kaip ir dar apie 30 tūkst. žydų.

12 jaunuolių iš Miuncheno atvyko į Lietuvą ir kartu su 19 kauniečių moksleivių tyrinėjo abiejų miestų istoriją nacių okupacijos metais. Prisiminimus jie pavertė muzika, tekstais ir choreografija. Esate kviečiami pamatyti tarptautinio kūrinio premjerą.

Nemokamus bilietus rezervuokite tickets@culture-clouds.de.

„Kinas pagal Donatą“: „Niekas nenorėjo mirti“, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

2024-aisiais balandžio 28 d. sukaks 100 metų, kai gimė šis ryškų pėdsaką teatre ir kine palikęs aktorius Donatas Banionis. Šią datą paminėti kviečia ir Seimas, paskelbęs 2024-uosius šios legendinės asmenybės metais. Šia proga rengiamas jo filmų ciklas.

Vytauto Žalakevičiaus filme „Niekas nenorėjo mirti“ Vaitkus – į žiaurią istorijos mėsmalę patekusio paprasto lietuvio vaidmuo – tapo Donato Banionio bilietu į didįjį ekraną, jo, kaip aktoriaus, vizitine kortele, neišdildomu mūsų kino ir netgi tam tikra prasme istorijos personažu.

Nemokamai.


Kasparo Uinsko rečitalis, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Pianisto programos centre – du didieji romantikai, F. Chopinas ir F. Lisztas. „F. Chopino kūryba yra viena artimiausių mano sielai. Ji įkūnija viską – jautriausias žmogaus emocijas, yra geniali, kurioje kiekviena nata, garsas, melodija turi prasmę ir savo vietą“, – sako K. Uinskas. Pirmadienį jis atliks visus 24 preliudus, kuriuos kompozitorius sukūrė, praleidęs žiemą Maljorkoje su savo mylimąja George Sand. Koncertą vainikuos F. Liszto filosofinė sonata, kurios savotiškas leitmotyvas, nors neturintis aiškių įrodymų, – J. V. Gėtės „Faustas“. 

Su bilietais.

PASIKLYDĘ EKRANE kino klasika: „Asmens sargybinis“ (The Bodyguard), 18:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Šių metų Šv. Valentino dienos išvakarėse kino blogeriai „Pasiklydę ekrane“ nusprendė nustebinti visus įsimylėjėlius su kultiniu filmu – 1992 metais pasirodžiusiu Micko Jacksono surežisuotu hitu „Asmens sargybinis“ (angl. „The Bodyguard“) su Kevinu Costneriu ir Whitney Houston priešaky. Filmo garso takelis tapo tikru kultūriniu fenomenu, pelnęs ne tik „Grammy“ apdovanojimą už geriausią 1992 metų albumą, bet ir tapęs daugiausia – 45 milijonai kopijų – muzikos istorijoje parduotu garso takeliu.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

ANTRADIENIS, 02 13

Parodos „Laisvės statula, 1989-ieji“ pristatymas, 16:00
V. Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Atgimimo laikais į senąją savo vietą Karo muziejaus sodelyje Kaune sugrįžęs skulptoriaus Juozo Zikaro tarpukariu sukurtas Laisvės angelas žymėjo tam tikrą perversmą lietuvių galvose. „Lig tol garsiau skambėjo žodis „Atgimimas“, o atstačius Laisvės paminklą visi pradėjo kalbėti apie Laisvę“, – prisimena legendinis Kauno fotografas Edmundas Katinas, savo nuotraukose įamžinęs Lietuvos kelią į Kovo 11-ąją.

E. Katino fotografijų, kuriose užfiksuotos „Laisvės“ paminklo sugrįžimas į Karo muziejaus sodelį 1989 m., parodos pristatyme dalyvaus fotografijų autorius Edmundas Katinas, buvę jo kolegės Žilvinė Petrauskaitė ir Birutė Garbaravičienė.

Nemokamai.

Parodos „Naratyvo mezgimas: bendrakūra mados dizaine“ atidarymas, 17:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Anot autorės Julijos Vadeikytės,  projektas sumezga Rumšiškių miestelyje gyvenančių moterų istorijas ir atskleidžia pagrindinį projekto tikslą – kaip taikydamas sėkmingas bendruomenės modelio praktikas dizaineris įgalina bendruomenę dalintis patirtimis, veikti ir kurti. Parodos objektas – tai trijų skulptūrinių paveikslų (80 x 120 cm) serija, tradicinio amato ir eksperimento derinys, dizainerio ir jo buriamos bendruomenės kūrybiškumo, meistriškumo ir autentiškumo liudijimas.

Nemokamai.

Užgavėnės Žaliakalnyje, 17:30
Kauko laiptai, Lietuvių g. 1

„Su dideliu džiugesiu pranešame, kad šiemet vėl susitiksime ir žygiuosime nuo Centro iki Žaliakalnio skanduodami Užgavėnių dainas! O Kauko baseine jūsų lauks ne tik Morė, bet ir blynai su gardžia gilių kava bei arbata“, – kviečia Centro ir Žaliakalnio bendruomenės.

„Vytautas Magnus Trio“ koncertas, 18:00VDU Muzikos akademijos koncertų salė, V. Čepinskio g. 5

VDU Muzikos akademijos profesoriai A. Paley (fortepijonas), R. Butvila (smuikas) ir alumnas M. Sakavičius (violončelė) kviečia pasiklausyti Beethoveno.

Nemokamai.

Filmas „5 ½ meilės istorijos viename Vilniaus bute“ ir susitikimas su komanda, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Tame pačiame bute Lietuvos sostinėje viena po kitos apsistoja penkios poros. Kiekvieną jų ištinka meilės krizė – tiesa, nė vienas JAV lietuvio Tomo Vengrio romantinės komedijos personažas nenutuokia, kokių dar džiaugsmų ir vargų būta tarp šių sienų. Emocijomis įkrauta aplinka dar vienai meilės istorijai įkvepia kiekvieno nuotykio pėdsakų ištrinti vis sugrįžtančią valytoją Jolantą.

Naujojo T. Vengrio darbo pasaulinė premjera įvyko Talino kino festivalyje „Juodosios naktys“, kur jis tapo geriausiu tarptautinėje konkursinėje programoje „Rebels With a Cause“. Šeštadienį jis, filmo prodiuserė Uljana Kim ir aktorė Velta Žygurė atvyksta į „Romuvą“ atsakyti į žiūrovų klausimus.

Su bilietais.

Spektaklis 10-14 m. paaugliams „Pasistengiau“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Tikslingai orientuodamasis į jaunąją auditoriją, teatras „No Shoes“ ir režisierė Ieva Jackevičiūtė pristato paaugliams skirtą, interaktyvų, audiovizualinio bei judesio teatro raiškos spektaklį. Jame pasakojama apie paauglystę išgyvenantį, disleksijos sutrikimą turintį jaunuolį, kuris auga griežtoje, mokymosi pasiekimus vertinančioje šeimoje. Nenorėdamas nuvilti mamos, beviltiškai įsimylėjęs klasės pirmūnę, kaip įmanydamas slepia savo „kvailumą“, taip atsidurdamas kurioziškose situacijose.

Gintarės Žaltauskaitės nuotr.

TREČIADIENIS, 02 14

Kauno modernizmo architektūros piešinių parodos atidarymas, 18:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Galerijoje atidaroma architekto-dailininko Jono Lukšės Kauno tarpukario modernizmo architektūros piešinių paroda, skirta paminėti šio paveldo įtraukimą į UNESCO. Parodoje eksponuojami originalūs administracinės ir švietimo paskirties pastatų, gyvenamųjų, maldos namų piešiniai. J. Lukšė pristato tarpukario modernizmo architektūros piešinius kaip vieną iš savo tyrinėjamų kultūrinių klodų.

Paroda veiks iki kovo 8 d.

Nemokamai. 

„Retro Valentino diena“: „Didysis Getsbis“ ir „Home Jazz Band“, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

„Vasario 14-ąją – Valentino dieną – kviečiame paminėti siautulingame ir romantiškame retro vakarėlyje, kuriame netrūks nei gero kino, nei džiazo melodijų, nei šokių. Pirmiausia pasitiksime žiūrovus temiškai išpuoštame „Romuvos“ hole, kuriame jų lauks pasitikimo gėrimas bei studijos „All That Swing“ šokėjai. Renginiui persikėlus į Didžiąją salę bus galima pasimėgauti grupės „Home Jazz Band“ gyvai atliekama muzika, o vakarėlio pabaigai paruošėme vienos romantiškiausių visų laikų istorijos „Didysis Getsbis“ ekranizaciją“, – kviečia kino teatras.

Su bilietais.

Paskaita „Meilė sklando Kaune – garsios tarpukario Kauno poros ir jų meilės istorijos“, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Ši paskaita – galimybė pažinti miesto, o kartu ir visos tarpukario Lietuvos kultūros, meno, politikos, kasdienybės istoriją kitaip. Laukia pažintis su 5 žymiomis tarpukario visuomenės poromis – nuo teatro, dailės, muzikos veikėjų iki prezidentinės meilės. Šių metų Valentino dienos herojais taps: Unė Babickaitė ir Vytautas Andrius Graičiūnas, Borisas ir Nelė Dauguviečiai, Marijona Rakauskaitė ir Liudas Truikys, Juozas ir Stasė Gruodžiai bei Antanas ir Sofija Smetonos. Paskaitas rengia Dokumentinio paveldo tyrimo ir sklaidos centro, Kaunistikos grupės vyresn. bibliografė, istorikė Skaidra Grabauskienė.

Nemokamai.

Justo Tertelio koncertas, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Jaukių pasibuvimų rengėjai „8 eilė“ kviečia Valentiną švęsti kartu su žmogumi-orkestru Justu Terteliu. Jis ir aktorius, ir režisierius, ir dramaturgas, o šį kartą jis dalinsis savo muzikine kūryba. Koncerto metu Justas atliks aktorines, scenines, užkulisines, socialines, asmenines ir viešas dainas iš debiutinio albumo „PraBudiMan“.

Su bilietais.

Manto Ben koncertas, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Praėjusiame žurnalo numeryje su Mantu Bendžiumi susipažinome artimiau (skaitykite čia), o šįkart skubame kviesti į solinį jo koncertą. „Sugebu sujungti muziką, teatrą ir betarpišką bendravimą su klausytojais, tai yra, tavimi. Esu užkietėjęs romantikas, todėl noriu tave pakviesti vasario 14 d. praleisti su mylimu žmogumi mano koncerte. Pristatysiu naujausias ir dar negirdėtas savo dainas“, – žada jurbarkietis.

Su bilietais.

KETVIRTADIENIS, 02 15

Parodos „Geltona moteris. Antano Samuolio (1899–1942) retrospektyva ir inspiracijos“ atidarymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Šiam tapytojui skirtas laikas buvo trumpas ir sudėtingas, tačiau kupinas žaižaruojančios kūrybos. Minėdamas 125-ąsias Antano Samuolio (1899–1942) gimimo metines, muziejus pristato dviejų dalių parodą. Pirmojoje – ne tik Samuolio kūryba nuo ankstyviausių iki paskutinių jo kūrinių, bet ir fotografijos, dokumentai, memorabilijos, pasakojančios apie tapytojo asmenybę, kūrybinę biografiją bei artimųjų žygius dėl jo atminimo įamžinimo. Antra dalis skirta Lietuvos menininkų ir žiūrovų pamėgtam kūriniui „Geltona moteris“ (1933). Tai merginos portretas, praaugęs šio žanro ribas, tapęs apibendrintu ir skausmingu epochos atspindžiu. Parodoje apie viską pasakoja fotodokumentika ir autentiški daiktai, čia sutiksite ir daugybę skirtingų kūrinio interpretacijų.

Filmo „Poetas“ peržiūra, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Eiti į mišką ir žūti už Tėvynės laisvę? Ar paklusti okupantų valdžiai ir išlikti? Tikromis Lietuvos partizanų istorijomis paremtas Giedriaus Tamoševičiaus ir Vytauto V. Landsbergio vaidybinis filmas „Poetas“ – tai jaudinanti juosta apie laisvės troškimą, drąsą priešintis nekenčiamam režimui bet kokia, net ir savo gyvybės kaina. Tai tarsi gyva istorijos pamoka, vaizdingai iliustruojanti pasirinkimą, kurį pokario metais privalėjo padaryti daugybė buvusių nepriklausomos Lietuvos karininkų, studentų, mokytojų bei kitų paprastų šalies piliečių.

Nemokamai.

Koncertas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Pasitinkant 106-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines bendram meniniam projektui kūrybines pajėgas suvienys du prestižiniai Lietuvos muzikiniai kolektyvai – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras, taip pat – nemažas būrys iškilių solistų. Programoje – garsiausi Lietuvos kompozitorių opusai, primenantys kovas dėl nepriklausomybės, tautos iškentėtus vargus, patirtas džiugias akimirkas ir neišblėstančius kiekvieno lietuvio jausmus: tikėjimą bei viltį. Ypatingas koncerto akcentas – specialiai šiai progai kuriamo J. Jurkūno opuso premjera, skatinanti smalsumą ir žadanti naujų akustinių potyrių bangą.

Su bilietais.