Žurnalų archyvas

Maršrutas spalio 9–12 dienoms

9 spalio, 2023, KPK redakcija | Naujienos

PIRMADIENIS, 10 09

Paroda „ARTES CORIUM II“ „Aš tave / save matau“
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Parodų ciklo „Artes Corium“ (išvertus iš lotynų kalbos – odos įgūdžiai) tikslas – suburti Lietuvos bei užsienio menininkus, savo kūryboje naudojančius odos medžiagas ir technikas, pristatyti šią retą specialybę žiūrovui. Parodoje eksponuojamuose mini objektuose siekiama atskleisti tiek odos medžiagų ir technikų galimybes bei įvairovę, tiek kūrėjų stilių, idėjų amplitudę bei menines interpretacijas. Pavadinimas „Aš tave / save matau“ atskleidžia kiekvieno autoriaus požiūrį į kūrybą, į mus supantį pasaulį ir įvykius, kurie neišvengiamai paliečia kiekvieną, būna išgyventi giliai širdyje ir įgauna individualią asociatyvią meninę išraišką.

Nemokamai.

Koncertas „Dedikacija mokytojai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Koncertas skirtas Kauno valstybinio muzikinio teatro primadonos, VDU Muzikos akademijos profesorės Sabinos Martinaitytės 65-mečiui paminėti. Ji scenoje pasirodys kartu su dabartiniais ir buvusiais studentais, tarptautinių konkursų laureatais. Jiems talkins pianistai prof. Audronė Eitmanavičiūtė ir Vardanas Geodakyanas. Koncerte skambės įvairių epochų ir žanrų vokalinė muzika: arijos, duetai ir ansambliai.

Su bilietais.

„Pasiklydę ekrane“ kino klasika: „Geri vyrukai“ (Goodfellas), 18:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Spalio 20 dieną pasaulinę premjerą turės naujasis Martino Scorseses hitas „Gėlių mėnulio žudikai” (angl. „Killers of the Flower Moon“), kurio laukia visi gero, prasmingo ir snobiško kino gurmanai. Ir šia proga belaukiant naujojo „Oskarą“ pelniusio režisieriaus darbo, kino blogeriai „Pasiklydę ekrane“ nusprendė parodyti Jums ne tik vieną žymiausių jo filmų, bet bene geriausią visų laikų mafijos temą gvildenantį kino projektą – 1990 metais pasirodžiusį ir šešiems „Oskarams“ nominuotą šedevrą „Geri vyrukai“ (angl. „Goodfellas“), kurio pamatu tapo tikrais įvykiais paremta istorija.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

Psichikos sveikatos menų festivalis ryšiai. „Radical Honesty“ skaitymai, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Skaitymuose galite dalintis bet kokio žanro jūsų kūrybos tekstais. Tai gali būti eilėraštis, proza, pasakojimas ar kitas jūsų mėgstamas formatas kuriame jaučiatės saugiai ir atvirai. Šiame skaitymų formate svarbiausia atvirumas ir jautrumas, todėl skaitoves/us kviečiame suteikti gyvybės ir tiems kūriniams, kurie liko neperskaityti kitame renginyje, nes narplioja pernelyg jautrias temas, yra per daug atviri, jautrūs ar nepabaigti. „Radical Honesty“ – tai erdvė kūrybos pagalba paliesti emocijas, pradėti dialogą apie sudėtingus išgyvenimus, atrasti empatiją ir palaikymą kūrybinėje bendruomenėje.

Nemokamai. Registracija.

ANTRADIENIS, 10 10

Paroda „Karo anatomija: Ukraina“, 10:00–17:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Muziejuje duris atvėrė išplėstinė Ukrainos karo artefaktų paroda „Karo anatomija: Ukraina“. Parodoje eksponuojami protestų ir karo Ukrainoje artefaktai – nuo 2014 m. Maidano protestų iki Krymo aneksijos ir karinių konfliktų Donecke ir Luhanske, iki įvykių, kurie vyko vos prieš kelis mėnesius ar savaites Bučoje, Bachmute ir kitose didelio intensyvumo karo zonose.

Informuojame, kad kai kurie parodoje esantys eksponatai gali šokiruoti. Parodoje eksponuojami mirusių Rusijos karių daiktai bei kruvini daiktai.

Parodą organizuoja VDU Andrejaus Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centras.

Su muziejaus bilietu.

Monikos Požerskytės-Kalvelės ir Romualdo Požerskio parodos „Netikėtas dialogas. Moterys“ atidarymas, 17:30
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Parodoje – žinomo Lietuvos fotografo, VDU Menų fakulteto profesoriaus Romualdo Požerskio ir jo dukros, fotografės, Vilnius Tech – Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų katedros docentės Monikos Požerskytės-Kalvelės darbai. Abiejų fotografijas sieja ta pati tema – moterys – bet kiekvienas į jas žvelgia savaip. Romualdo fotografijose moterys įkūnija ryškius vaidmenis ir kartais dalyvauja beveik siurrealistiniuose siužetuose. Daugelyje fotografijų jos pasirodo kaip stiprios, erotiškos ir net provokuojančios fotografo surežisuotų situacijų dalyvės.

Fotografijų paroda galerijoje veiks iki lapkričio 10 d.

Nemokamai.

M. Požerskytės-Kalvelės ir R. Požerskio fotografijos

TREČIADIENIS, 10 11

Paskaita „Įvairus pasaulis – įvairios šeimos“, 17:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Biblioteka pradeda sociologinių paskaitų ciklą „Kaip mums sekasi gyventi pliuralistiniame ir greitai besisukančiame pasaulyje?“ Paskaitas ves sociologė, Kauno apskrities viešosios bibliotekos tyrėja, Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkė Ieva Dryžaitė. „Paskaitoje aptarsime sociologinių šeimos tyrimų kryptis, kalbėsime apie vaikystę, meilę, santuoką, šeimos „turinių“ įvairovę, įvairius žmonių santykių pasirinkimus, bevaikystę ir šiuolaikinės tėvystės tendencijas. Padiskutuosime apie tai, kas yra svarbu, kai kalbame apie šeimas – forma ar turinys?“, – rašoma kvietime.

Nemokamai.

Spektaklis „Vėjo prigimtis“, 18:30
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Amos Oz (Amos Klausner) – vieno žymiausių gyvų Izraelio rašytojų ir intelektualų, prozininko, žurnalisto, pelniusio daugybę prestižinių literatūrinių apdovanojimų apsakyme „Vėjo prigimtis“ analizuojami dviejų priešingų charakterių ir požiūrių tėvo ir sūnaus santykiai. Tėvas – griežtas kovotojas už laisvę, gyvenimą ir namų šilumą paaukojęs darbui, todėl to paties besitikintis ir iš sūnaus. Sūnus – sentimentalus, meniškos sielos vaikinas, gimęs laisvoje visuomenėje. Šis personažų skirtingumas daro įtaką jų santykiams ir galiausiai nuveda iki tragiškos baigties. „Bijome kalbėti apie tai, kad esame priklausomi nuo tėvų. Tačiau visiškai nepriklausomiems būti neįmanoma – kad ir kokio amžiaus bebūtume, tėvams visuomet išliksime vaikais. Daug dalykų, ateinančių iš šeimos, mus varžo ir daro priklausomais. Apie tai ir kalbu šiame spektaklyje, pasitelkdamas ilgų monologų formą“, – teigia režisierius Gildas Aleksa.

Su bilietais.

Lauros Vansevičienės nuotr.

Šokio teatro „Aura“ spektaklis „Ištrintos durys“, 19:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Birutės Letukaitės šokio spektaklis „Ištrintos durys“, kuris savo idėja ir techniškumu praėjusiais metais sužavėjo ne tik Lietuvos, bet ir Italijos publiką. „Dėl kitų mes save dekonstruojam, prarandam, kuriam iš naujo. Mes tampame patys sau svetimi ir pasimetę savyje. Kiekvienas gali ateiti į mūsų atvirą pasaulį, bet ar kiekvienas gali jį saugiai palikti“, – retoriškai klausiama žiūrovų.

Su bilietais.

Dokumentikos ciklas „Common People“. Filmo„General Idi Amin Dada“ peržiūra, 19:00Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Penktąjį sezoną vykstantis ciklas šiemet kviečia žiūrėti tiek kultinius, dokumentinio kino istorijoje pagarsėjusius, tiek šiuolaikiškai dokumentinio kino žanrą interpretuojančius ir jo ribas trinančius filmus. Šįkart ekrane – 1974 metų režisieriaus Barbet Schroeder dokumentika. Pasak kino istorikų, šis filmas apie Ugandos diktatorių, žymintis vadinamosios Schroederio blogio trilogijos pradžią, buvo lūžis dokumentinio kino srityje ir kartu valdžios egoizmo studija, žadinanti siaubą. Nepaisant daugybės šiurpinančių faktų atskleidžiamų šiame filme, Idi Aminas asmeniškai patvirtino jo išleidimą.

Nemokamai.

Vakaras Kauno menininkų namuose. Gražvydo Jovaišos nuotr.

KETVIRTADIENIS, 10 12

„Nepatogus kinas“. Filmo „Visa, kas kvėpuoja“ peržiūra bibliotekose, 15:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Berželio“ (Taikos pr. 113B), Girstupio (Kovo 11-osios g. 24) ir Panemunės (Vaidoto g. 115) padaliniai

Bibliotekose vienu metu vyks filmo „Visa, kas kvėpuoja“ (All that Breathes, rež. Shaunak Sen) peržiūra ir virtualus susitikimas su gamtos fotografu Mariumi Čepuliu. Naujajame Delyje, vienoje iš pasaulio taršos sostinių, broliai Saudas ir Nadeemas kasdien gelbėja, slaugo ir atgal į pasaulį išleidžia juoduosius peslius – jų mieste paplitusius vanagus. Jie stengiasi bent truputį sumažinti taršą, prieš kurią laimėti kartais atrodo nebeįmanoma. Šis filmas pelnė apdovanojimus prestižiniuose Kanų ir Sandanso festivaliuose.

Nemokamai.

Kadras iš filmo

Aurelijos Savickienės istorinio romano „Akys“ pristatymas, 17:30
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Autorė itin domisi Lietuvos istorija. Išklausiusi daugybės žmonių pasakojimų apie okupaciją, tremtį, rezistenciją ir laisvės kovas, ji nusprendė sudėti skirtingų šeimų patirčių atgarsius į grožinį kūrinį, kuriame per šeimos istoriją atsiskleistų ir sudėtingi XX a. Lietuvos įvykiai.

Kartu su autore dalyvaus tremtinė Sigutė Smetonaitė, kanklėms skambins Kauno 1-osios muzikos mokyklos moksleivė Liepa Ramonaitė (mokytoja Lina Murauskienė).

Nemokamai.

Parodos „Moters portretas“ atidarymas, 17:30
„Parko galerija“, M. Valančiaus g. 6

Paroda skirta per meną kalbėti į žmogaus širdį, priminti svarbias visuomenės problemas ir garsinti „Pagalbos moterims liniją“.

Moters įvaizdis vizualiajame mene yra daugiasluoksnis: ji gali būti vaizduojama kaip lyrinė herojė, mūza, su nostalgija žvelgianti į praeitį ir ramiai priimanti dabartį arba maištaujanti fatališka moteris, nepaliekanti žiūrovų abejingais. Moteris mene – itin dažnas siužetas, kuriame autoriai kompoziciją perteikia, kaip grožio, ramybės ir šviesos nešėjas, kiti akcentuoja gilius psichologinius portretus, atskleidžiančius sielos gelmes ir kalbančius apie moterų vidinį pasaulį. Parodoje vaizduojami įvairūs XXI a. moters portretai, kurie savitai ir asmeniškai perteikia jų prigimtį, kalba apie skirtingus, tačiau kiekvienai moteriai reikšmingus kasdienybės momentus ir kviečia žiūrovą pastebėti akimirkos bei emocijų reikšmę.

Nemokamai.

Drabužių mainytuvės ir edukacija, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Nesvarbu, ar pasikeitė Jūsų dydis, stilius, grožio suvokimas – jei drabužis netarnauja Jums, jam reikia rasti naują šeimininką arba suteikti naują šansą jį atnaujinant. Ateikite į „Giver Tag“ organizuojamas drabužių mainytuves-atiduotuves, kuriose praktiškais patarimais dalinsis tvarios mados dizainerė Olesia Les bei lėtos mados puoselėtoja Augustė Barbora („Dressedherring“)

Nemokamai.

Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Avanti“. VDU Kamerinio orkestro koncertas, 18:00
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 7

Koncertas nemokamas. Programa:
Anatolijus Šenderovas – Post scriptum
Ihor Shamo – Koncertas akordeonui ir kameriniam orkestrui
Faustas Latėnas – Boler
Arvydas Malcys – ,,Olivijos pabudimas“ akordeonui ir kameriniam orkestrui
John Carigliano – Voyage
Astor Piazolla – 5 tango sensacijos akordeonui ir kameriniam orkestrui