Žurnalų archyvas

Maršrutas sausio 22–25 dienoms

21 sausio, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 01 22

Konstancijos Dzimidavičienės paroda „Laiko aidai“, 10:00–18:00 
Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerija, A. Mackevičiaus g. 27

K. Dzimidavičienė priklauso tiems neramios dvasios menininkams, kurie nenuilstamai ieško naujų idėjų ir raiškos būdų. Jubiliejinėje retrospektyvinėje parodoje bus pristatomas keramikos ciklas „Artefaktai“ (2013 m.) ir skirtingos keramikos plastikos kompozicijos, sukurtos 2013–2023 m. laikotarpiu. Parodoje žiūrovai galės susipažinti ir su keramikės kūrybinio kelio etapais, jų kaita, technologinių eksperimentų įvairove.

Nemokamai.

Filmas „Prasti reikalai“, 21:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Išskirtinai vizualių filmų kūrėjas Yorgos Lanthimos ir prodiuserė bei aktorė Emma Stone pristato neįtikėtiną istoriją apie fantastišką Belos Bakster, jaunos moters, kurią sugrąžino į gyvenimą genialus ir neortodoksiškas mokslininkas daktaras Godvinas Baksteris (akt. Willem Dafoe), evoliuciją.

Su bilietais.

ANTRADIENIS, 01 23

Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Įstrigę“ (rež. Árpád Schilling), 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Grupė jaunuolių iš nedidelio miestelio susirenka į klasės susitikimą. Vieni tebegyvena čia, kiti grįžta iš užsienio. Jiems išėjus iš restorano, pradeda lyti.  Priedangą jie randa po stogeliu priešais galinį įėjimą į apleistą pastatą. Kažkam prireikia į tualetą. Kažkas nori nuotykių… Grupelė išlaužia pastato duris ir įeina vidun. Taip prasideda nuotykių pilna istorija, kurios metu tyrinėjame ne tik paties pastato, bet ir į jo pinkles pakliuvusių jaunų žmonių praeitį. Jaunuoliai atsiduria spąstuose, iš kurių gali išsivaduoti tik didelių pastangų ir skaudžių aukų kaina.

Su bilietais.


Vilniaus trumpųjų filmų festivalis: „Algoritmų miražai“ ir festivalio laureatų programa, 18:30 / 20:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Paskutinė festivalio diena! Pirmojoje programoje dirbtinis intelektas pakvies festivalio lankytojus į gluminančią ekskursiją po sintetinio sukirpimo filmus, kurtus naudojant AI įrankius, taip pat čia bus pristatomi filmai, nagrinėjantys šią temą. Programa privers suabejoti tuo, kas tikra, o kas – algoritmų miražas ir paliks daugiau klausimų nei atsakymų.

Iškart po to – dar vienas seansas su sekmadienį išrinktais festivalio laureatais. Festivalio „Grand Prix“ apdovanojimą pelnė režisieriaus Atsushi Hirai filmas „Pirtis“ (angl. „Oyu“). Geriausiu nacionalinės konkursinės programos filmu buvo pripažintas debiutinis Mildos Augustaitytės dokumentinis filmas „Numeris Vienas“. Vienas nacionalinės konkursinės programos filmas įvertintas specialiuoju žiuri paminėjimu. Jo nusipelnė Austės Urbanavičiūtės „Dear Dad“. Specialusis kino kritikų paminėjimas – atiteko Nacionaliniame konkurse dalyvaujančiam filmui „Daug geresnis“ (rež. Skirmanta Jakaitė). Tarptautinės konkursinės programos geriausiuoju pripažintas dokumentinis filmas iš Ukrainos „nubusti tyloje“ (angl. „Waking up in Silence“). Specialiojo žiuri paminėjimo šiemet nusipelnė ir Tarptautiniame konkurse dalyvavęs Annos Llargués filmas „Aušra“ (angl. „Crack of Dawn“).  

Su bilietais.

Lietuvos kino klasika bibliotekoje: „Suaugusių žmonių žaidimai“, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

„Kad ir kaip jį pavadinsi – buitine komiška drama ar melodrama – atsiradęs greta tuometinių pripažintų „Laiptų į dangų“ ar „Jausmų“ filmas laikui bėgant subrendo ir netikėtai tapo geru vynu. <…> Dvi novelės natūraliai „kelionės filmo“ siūlais rišamos į „vieno miestelio kasdienybę“ (primenančią „Birželį, vasaros pradžią“) – tiktai moralizuojantis, cenzorių pertaisytas finalas šiandien atšoka nuo vientisai lengvabūdiškai nufilmuoto didelių žmonių žaidimo“, – apie 1967 m. pasirodžiusį filmą (rež.  Ilja Rudas-Gercovskis, Algimantas Kundelis, Marijonas Giedrys) yra rašiusi kino kritikė Jūratė Visockaitė.

Nemokamai.


Slemas #68
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Nauji metai – naujas slemas?
Ko sulauksime svečiuose ant Kauno scenos ir kokia tarme prabils slemeriai?
Kokios bus 2024 maikės ir ar jų rasite „Vintede”?

V i s o s n a u j i e n o s p i r m a j a m e m e t ų s l e m e. Jo vedėjas – Jovaras.

Nemokamai.

 V. Mantrimavičiaus nuotr.

TREČIADIENIS, 01 24

Ekskursija parodoje „APIE ŽALIŲ BROMŲ MIESTĄ. Vilnius Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus rinkiniuose“, 14:00
A. ir P. Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2

Ekspozicijoje – arti 200 eksponatų, atkuriančių skirtingų laikmečių Vilniaus istorijos, Vilniaus ikonografinės raidos fragmentus. Romantiška, nostalgiška, mitologizuota, įtampos ar nacionalinio naratyvo pagrindu konstruota Vilniaus vizualinė tapatybė skleidžiasi ir tarp žalių miesto bromų veda mus sostinės erdvių ir laiko labirintais pro neatsitiktinai parodos vizualiniam dizainui pasirinktas arkas.

Su bilietais.
Registracija tel. +370 37 79 89 95; +370 672 807 67

Ekskursija „LiteraTuras: kelionė po modernizuotą Ąžuolyno biblioteką“, 17:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Ekskursijoje galėsite susipažinti su pasikeitusiu atvirų fondų išdėstymu, patyrinėti atokvėpio ir įkvėpimo užuovėjas, įsijausti į bibliotekininko vaidmenį bei išbandyti skirtingas patyrimines veiklas.

Nemokamai, būtina registracija.

Filmas „Viena gyvybė“ (One life), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Nebeapsikentusi netvarkos savo vyro darbo kabinete, Greta Vinton liepė jam pagaliau susitvarkyti savo šiukšlyną. Tarp seniai užmirštų popierių vyras (Anthony Hopkins) rado prieš 50 metų pradėtą pildyti knygą, kurioje buvo surašyti vaikų vardai… Net ir praėjus pusšimčiui metų, pats Nikolas negalvoja, kad padarė kažką ypatingo. Vyras tik apgailestauja, kad nesugebėjo padėti dar didesniam skaičiui žmonių, išgelbėti dar daugiau nelaimingų vaikų. Ir tik susitikęs su žmonėmis, kurie be jo pagalbos greičiausiai nebūtų išgyvenę, Nikolas pagaliau gali sau atleisti.

Su bilietais.

KETVIRTADIENIS, 01 25

Konferencija „Pauliaus Galaunės skaitymai 2024“, 9:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Muziejus visus besidominčius meno istorija, muziejininkyste, rinkinių istorija kviečia  į XV-ąją mokslinę konferenciją „Pauliaus Galaunės skaitymai 2024“. Programą rasite čia, ji tęsis ir penktadienį.

Nemokamai.

Parodos „Mes silpnesni už daiktus“ atidarymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Paroda skirta neseniai išėjusio rašytojo Kęstučio Navako 60-ies metų jubiliejui, siekiant atskleisti jo ryškią, gal net ekscentrišką asmenybę ir svarų kūrybinį palikimą, bei papasakoti ne tik apie K. Navako kūrybą, bet ir apie jo gyvenimo būdą.

Nemokamai.

Knygos „Tadeusz Katelbach: atvirai ir slaptai apie Lietuvos politiką“ pristatymas, 17:00

Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

1934–1937 m. Kaune gyvenusio ir dirbusio lenkų žvalgybininko ir žurnalisto knygą išleido Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras.

Renginio lankytojai turės puikią galimybę dalyvauti diskusijoje apie anksčiau nepublikuotus, Lenkijos archyvuose saugomus slaptuosius raportus, kurie skelbiami knygoje, išgirsti jų išsamias mokslines įžvalgas, jas vertinti iš šių dienų aktualijų. Renginyje dalyvaus iš Varšuvos atvyksiantys profesoriai Marekas Jabłonowskis ir Joanna Gierowska-Kałłaur, prof. dr. Andrius Vaišnys, dr. Ingrida Veliutė, prof. Juozas Skirius, renginį moderuos dr. Simonas Jazavita.

Nemokamai.

„Žaidžiame kiną“: filmas „Medžioklė“ (Jagten), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Penktojo projekto „Žaidžiame kiną“ seanso metu matysite danų kino meistro Thomaso Vinterbergo dramą „Medžioklė“, kurioje vieną stipriausių savo karjeros vaidmenų sukūrė Mads Mikkelsenas. Nors filmo istorija slogi ir nemaloni – juostos kūrėjai sugeba itin jautriai ir paveikiai perteikti veikėjų vidinę jauseną, tad „Medžioklę“ verta pamatyti kiekvienam kino mylėtojui.

Su bilietais.

Kadras iš filmo