Žurnalų archyvas

Maršrutas rugsėjo 8–10 dienoms

8 rugsėjo, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 09 08

Ekskursijos su parodos „Žalia“ kuratorėmis, 12:00 / 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Kartu su parodos kuratorėmis keliaudami po ekspoziciją sužinosite, kodėl ji tokia žalia, pamatysite paskutinių išlikusių senųjų girių grožį, idealios Lietuvos vaizdus ir liaudies meno lobyną. Mokslo koridorius stebins eksperimentais ir net juodai balti kūriniai atrodys žali. Sužinosite, kad ši spalva gali nešti ir negandas, pasinersite į vizijų ir sapnų pasaulį, o baigiantis ekskursijai savo jausmus, mintis ir akis nuraminsite žiūrėdami į žaliuosius Lietuvos peizažus.

Įėjimas su lankytojo bilietu, būtina registracija tel. +370 684 843 88

Kauno kultūros mugė, 14:00–20:00 (ir šeštadienį)
Nepriklausomybės a.

Kauno kultūros mugė – tai kasmetinis Kauno menininkų namų organizuojamas kultūros sezono atidarymas bei partnerysčių mezgimo platforma, kuria skatinama kultūros atstovų ir visuomenės bendrystė. Mugė, suburianti kelias dešimtis kultūros organizacijų ir iniciatyvų, skirta visiems išsiilgusiems kultūros renginių, norintiems sužinoti naujo sezono naujienas ir geriau pažinti miesto kultūrinį gyvenimą. Mugės metu taip pat vyksta scenos programa, kurioje galima susipažinti su teatrų, šokio, cirko ir kitais pasirodymais bei kultūros operatorių vizitai iš kitų Lietuvos miestų. Lankytojams tai galimybė koncentruotai, vienoje vietoje susipažinti su itin skirtingu, mieste kuriamu kultūriniu turiniu, bei susiplanuoti kultūrinių veiklų bei renginių maršrutus! 

XI tarptautinis chorų festivalis „Kaunas Cantat“, 18:00
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 7

Tradiciniame festivalio koncerte „Cantus nocturnus: Nuo sakralaus baroko iki sakraliosios  jubiliejinės dainų dienos“ dalyvaus vokalinis ansamblis „Lux Maris“, vokalinis ansamblis „Vokalinio meno tinklas“ ir Rygos ortodoksų kamerinis choras „Blagovest“.

Nemokamai.

„Molio kelias: Ugnies šviesa“, 19:00
Rokų laisvalaikio salės kiemelis, Nemuno g. 14, Rokai

Molis ir keramika – neatsiejama Rokų istorijos bei tapatybės dalis, todėl jau penktąjį kartą rudenį pasitinka jau tradiciniu tapusiu renginiu. Rugsėjo 8 d. į mistišką Rokų vakarą vilios rokiečių sukurta šviesos instaliacija, unikali lauko paroda integruota Algimanto Šlapiko skulptūroje „Paukštis Rokas. Pradžia…“. Kiekvienas galės išbandyti vietos menininkų kūrybines dirbtuves ir kartu nuvykti į muzikinę kelione su grupe „Baltasis Kiras“. Daugiau mistikos paskleis įspūdingas ugnies šou.

Nemokamai.

Fluxus festivalis, 22:30
Parodos kalnas

Jurgis Mačiūnas teigė, kad žaisti galima su bet kuo, kas mus supa, taip transformuojant kasdienybę į unikalias linksmas ir įdomias patirtis. Tad toks FLUXUS RECEPTAS penktadienio vakarą bus išrašytas DAKTARO JURGIO kiekvienam šeštojo festivalio dalyviui. Prieš kopimą į Parodos kalną rekomenduojama pasiruošti kostiumą – drauge su bendraminčiais tai galima padaryti prie Soboro, prie „Kultūros“ ar tiesiog Mačiūno aikštėje. Įveikus Parodos kalną viršuje lauks dar šis tas mačiūniškai fluxiško.

Nemokamai.

G. Jovaišos nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 09 09

Meno piknikas, 11:00
Pelėdų kalnas

Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius kviečia į  kasmetinį ir jau penktąjį Meno pikniką. Renginio metu organizatoriai kvies įsitraukti į veiklas bei edukacijas – odos, stiklo, popieriaus, optikos ir iliuzijos. Tuo pačiu metu vyks sportiniai bei logikos reikalaujantys žaidimai – Stumk Logo, Meninis Jenga, Robin Hudo sapnas, Creative pinjatas. Nebus apsieita ir be persikūnijimo į mažasiąs pelėdas – kiekvienas dalyvis galės pasipuošti pelėdos ornamentais, o šventinę pabaigą vainikuos ledo skulptūros „Ledo baras“.

Nemokamai.

Spektaklis „Slaptas lėlių gyvenimas“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Sspektaklis – tai Kauno valstybinio lėlių teatro 65-erių metų kūrybinio kelio šventė. Šio vaidinimo metu ne tik pamatysime, kaip atrodo spektaklio kūrimo procesas, bet ir galėsime išvysti veikiančias jau nebevaidinamų spektaklių autentiškas lėles, kurias su džiaugsmu daugelis prisimena dar ir šiandien: Mėlynąjį Šunytį, Pinokį, Linksmuosius Gaidžiukus, Juodąją vištą, Raudonkepuraitę ir Vilką.

Kultūrinė popietė „Maironio rūmų ir rūsių istorija“, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Nors Maironio lietuvių literatūros muziejus įkurtas vėlyvojo baroko (rokoko) stiliaus rūmuose, gotikiniai XV–XVI a. rūsiai yra vieni seniausių mieste ir puikiai išsilaikę iki šiol.

Kultūrinės popietės metu vyks ekskursija „Maironio rūmų ir rūsių istorija“, tad išgirsite pasakojimą apie dar XVIII a. viduryje statytus, 1909 m. Maironio įsigytus rūmus ir besikeitusius jų savininkus. Susipažinsite su muziejaus įkūrimo ir gyvavimo iki šių dienų istorija. Sužinosite, kokią paslaptį saugo XV–XVI a. vieni seniausių Kauno mieste gotikiniai rūmų rūsiai. Šiuose rūmuose jų yra keli, visi skirtingi ir įdomūs, ir tik šios ekskursijos metu turėsite puikią galimybę pamatyti visus, nes paprastai lankytojai į kai kuriuos nekviečiami. Taip pat apžiūrėsite Maironio butą ir išgirsite įdomų pasakojimą apie poeto gyvenimą Kaune. Po ekskursijos galėsite neskubėti, pasivaikštinėti po Maironio puoselėtą sodą, pasivaišinti arbata.

Įėjimas su lankytojo bilietu, būtina registracija tel. +370 618 26887

„Europos paveldo dienos“ Kauno tvirtovėje, 14:00
Kauno tvirtovės IV fortas, Plytinės g. 15

Pirmą kartą Kauno tvirtovės parkas kviečia paveldo mėgėjus, nuotykių tamsiuose požemiuose ieškotojus, šeimas ir pavienius asmenis į Europos paveldo dienų renginius Kauno tvirtovės IV forte!
Šių metų Europos paveldo dienos orientuotos į meistrystę. Renginių metu galite susipažinti su paveldo išsaugojimo meistrais, amatais, istorija ir pamatyti bei praktiškai išbandyti metalo restauraciją, pasisemti naujų žinių.

Nemokamai. Būtina registracija, vietų skaičius ribotas.

Dokumentinis filmas „Yesterday“, 17:40
„Romuva“, Laisvės al. 54

Audriaus Juzėno pilno metro dokumentika pasakos apie bigbyto ir bitlomanijos epochą, o žiūrovai pamatys daugybę unikalių ir iki šiol neeksponuotų nuotraukų bei vaizdo įrašų. Filme „Yesterday / Vakar“ savo muzikine ir gyvenimo patirtimi taip pat dalijasi garsūs to meto Lietuvos grupių atstovai groję „Eglutėse“, „Kertukuose“, „Aitvaruose“, „Vaizbūnuose“, „Nuoguose ant slenksčio“, „Aisčiuose“, „Antanėliuose“, „Gintarėliuose“, „Raganiuose“ ir daugelyje kitų. Juostoje nugulė istorija apie revoliucinę gitarų muziką, kuri užliejo visas vakarų pasaulio radijo stotis, o rytų Europos jaunimas ėmė masiškai drožti elektrines gitaras, gaminti stiprintuvus, groti trankią muziką, nešioti džinsus ir auginti ilgus plaukus – laisvės  simbolius.


„Nemuno7“ sezono uždarymo koncertas, 19:00
Zapyškis, Kauno raj.

Šeštadienį ant kultūros laivo denio pasirodys trys nepaprastos muzikinės grupės – Driezhas su Patriu, „Colours of Bubbles“ ir svečiai iš Graikijos „Mechanimal“. Sudalyvaukite užburiančioje paskutinėje, 10-ojoje „Nemuno7“ koncertų ciklo „Atviros tėkmės“ dalyje ir išlydėkite šį fenomeną į žiemos uostą.

Nemokamai.

Kultūros laivas Zapyškyje „Nemuno7“. Martyno Plepio nuotr.

SEKMADIENIS, 09 10

Vytauto V. Stanionio paroda „Luko vaikystė“, 11:00–17:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Ką žinome apie Luką? Tai penkerių-šešerių metų berniukas, mėgstantis žaisti kareivėliais, turintis mažą brolį ar sesę, mamą ir tėtį, fotografą Vytautą V. Stanionį, 2001-2002 metais įgyvendinusį seriją „Luko vaikystė“. Priklausomai nuo pasirinko žiūros taško, atsiskleidžia vis skirtingos serijos reikšmės. Tai ir šeimos albumo fotografijos, ir per vaiką pamatytas (miesto) peizažas, ir vyro žvilgsnio į tėvystę liudijimas.

Vytautas V. Stanionis. Iš serijos „Luko vaikystė“ 2001-2002 m.

Filmas „Laiškas Ukrainai“, 13:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Rusijos karinė invazija 2022–ųjų vasarį negrįžtamai pakeitė visų ukrainiečių likimus ir sudrumstė gyvenimą Europoje. Tiesiogiai karą patiriančiųjų pasirinkimai aiškūs: kariauti arba bėgti. Tačiau esant toliau nuo jo klausimų daugėja: domėtis ar ignoruoti, tyliai aukoti ar jungti jėgas ir aktyviai priešintis? Daugiau nei šimtas Lietuvos kino bendruomenės narių susibūrė į savanorišką kino projektą „Laiškas Ukrainai“, kurio tikslas – fiksuoti, kas šiuo sudėtingu metu vyksta mūsų šalyje.

Kadras iš filmo

Europos čempionato atrankos rungtynės: Lietuva – Serbija, 21:45
Dariaus ir Girėno stadionas, Perkūno al. 5

Ketvirtadienio vakarą į stadioną susirinkusi tūkstantinė minia užpildė Žaliakalnį ir visą Kauną sveiku sportiniu džiaugsmu, o mūsų rinktinė į lentelę įsirašė lygiąsias. Juodkalniečiai išvyko, atvyksta serbai – kokių emocijų padovanos sekmadienis? Susitikime stadione!

G. Jovaišos nuotr.