Žurnalų archyvas

Maršrutas rugsėjo 4–7 dienoms

4 rugsėjo, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 09 04

Agnės Petrauskaitės solo paroda „Normalu“, 17:00–01:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89D

Pirmojoje A. Petrauskaitės solinėje parodoje – devynios iliustracijos, atspindinčios būdus, padedančius jai įveikti kūrybinę krizę.

Agnė gimė 1986-aisiais metais Kaune, VDA KF įgijo grafinio dizaino bakalauro laipsnį, 14 metų dirba skaitmeninio produkto dizainere, o iliustracijomis žavisi ir pati jas kuria nuo vaikystės. Žaisdama prasmėmis, kurdama neįprastus ir šmaikščius siužetus, menininkė savo darbuose vaizduoja gamtą, žmogų ir asmenines patirtis.

Iliustratorė dalinasi, jog kūrybinis procesas – daugiasluoksnis ir itin asmeniškas, kaip ir kūrybinio sąstingio įveikos metodai: „Viskas yra normalu: ir ilgos valandos, praleistos prie tuščio balto lapo, vis iš naujo bandant prisijaukinti procesą, ir paleistos emocijos, ir pripažinimas, kad patekai į duobę. Normalu yra iš naujo mokytis atsipalaiduoti, įsiklausyti į save, atrasti naujus, netikėtus kelius ir suteikti sau pačiai bei kūrybai dar vieną galimybę gimti iš naujo.“

Šokanti L. Zamenhofo gatvė, 18:00
L. Zamenhofo g.

Lietuviškų tradicinių šokių vakarai Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje vyksta nuo 2009-ųjų, pastaraisiais metais – kiekvieną pirmą mėnesio pirmadienį. Šokiai visada vyksta grojant gyvai muzikai, o į juos susirenka įvairaus amžiaus žmonės, todėl jaunesnieji gali pasimokyti iš vyresniųjų. Muziejininkai kviečia po atviru dangumi sutikti naują šokių vakarų sezoną. Renginio  pradžioje vyks mokymai, tad jame išties laukiami visi – ir patyrę, ir iki šiol nedrįsę.

Renginys nemokamas.

Muziejaus archyvo nuotr.

ANTRADIENIS, 09 05

Paroda „MODERNėjant: MADONA“, 11:00–18:00
Kauno arkivyskupijos muziejus, M. Valančiaus g. 6

Parodoje – pastarąjį šimtmetį Švč. M. Marijos su Kūdikiu temą interpretavusių Lietuvos menininkų kūriniai.
Parodoje eksponuojami tarpukario menininkų: Petro Kalpoko, Juozo Zikaro, Vytauto Kazimiero Jonyno, Vytauto Kasiulio, Juozo Ignatavičiaus, Romualdo Varakomskio, išeivijos menininkų Vytauto Igno ir kun. Pijaus Brazausko kūriniai, sovietmečiu kurti Leonardo Gutausko, Adolio Jono Krištopaičio, Algio Skačkausko tapybos darbai ir pastarųjų metų Eglės Velaniškytės, Jono Daniliausko, Inesos Antanauskienės, Ramintos Blaževičiūtės-Mozuraitienės, Natalijos Yanekinos kūriniai iš Kauno arkivyskupijos muziejaus, Parko galerijos, Aurelijaus ir Aurelijos Rusteikų, „Lewben Art Foundation“, „Kauno lango“ galerijos kolekcijų.

Koncertas „Jei mano eilės turėtų sparnus“, 16:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Kauno miesto muziejus kviečia į koncertą, kuriame muzikuos klasikinės vokalinės muzikos ansamblio „Gijos“ nariai – Emilė Elena Dačinskaitė (sopranas), Dominykas Urba (tenoras), Domas Saulevičius (baritonas), Liudmila Mešenina (fortepijonas), Saulė Augustina Žostautaitė (fortepijonas).  Koncerte skambės M. Petrausko, B. Dvariono, V. Klovos, J. Gruodžio, W. A. Mozart, G. Donizetti ir kitų kompozitorių muzika.

Renginys nemokamas.

Filmas „Laisvės garsas“ (Sound of Freedom), 20:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Alejandro Monteverde veiksmo drama „Laisvės garsas“ paremta neįtikėtina tikra istorija apie federalinį agentą Timą Ballardą, kuris savo gyvenimą paskyrė kovai su prekyba vaikais. Išgelbėjęs jauną berniuką nuo negailestingų prekeivių vaikais, agentas sužino, kad berniuko sesuo vis dar laikoma nelaisvėje, ir nusprendžia leistis į pavojingą misiją, kad ją išgelbėtų. Jis palieka oficialų darbą ir leidžiasi gilyn į Kolumbijos džiungles, rizikuodamas savo gyvybe, kad išlaisvintų vaikus nuo baisesnio už mirtį likimo.
Didžiulio susidomėjimu sulaukusi juosta pasaulyje kelia diskusijas tiek apie filmo tikroviškumą, sąsajas su kraštutinai dešiniąja politika, tiek apie pačios problemos mastą, norą filmą nustumti į pakraščius.

TREČIADIENIS, 09 06

Gabrielės Aleksės ir Petro Lincevičiaus paroda „Prosakmė“, 11:00–18:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Ši paroda – vieta. Tai siekis mąstyti apie tai, kaip gyvenimas konkrečiose geografinėse vietovėse ir jų istorijos sluoksniai palieka pėdsakus/įspaudus tolesnio asmenybės vystymosi ir vidinio pasaulio kismo branduolyje. Tai mąstymas iš konkrečios vietos ir mąstymas apie ją tuo pačiu metu. Tai suvokimas, kad konkreti geografinė vieta yra tapusi mąstymo, tapatumo, savimonės žeme. Petrui Lincevičiui ši žemė yra Šilavoto kaimas, o Gabrielei Aleksei – Plokščių kaimas ir jame esanti močiutės sodyba. Tai vietos, kur ne tik gyventa ar leistos vaikystės vasaros, bet ir protėvių įgyventos, įmintytos vietos, savotiškas giminės palikimas.

FLUXUS. TREČIADIENIS, 17:00
Įvairios vietos

Nenustebkite, jei trečiadienį pradės rodytis neįprasti Fluxus miražai. Nors savaitės rutina atrodo jau aiški, tačiau šį kartą Fluxus įvykiai žada pakeisti įprastą scenarijų. Prieš didįjį penktadienio Fluxus renginį kviečiame įvairiapusiams patyrimams trečiadienio miražuose! Nesvarbu, ar trečiadieniai tapo nuobodžiais ir vienodais, ar jūs jau jaučiatės perpildyti nuolatinio Fluxus įkvėpimo – kviečiame kiekvieną į pasiruošimą Fluxus festivaliui. Detalią vakaro programą rasite čia.

Renginiai, skirti pasiruošimui „Fluxus“ festivaliui, vyks ir ketvirtadienį. Juos rasite čia

Paskaita „Kauno fotografas, kurio nežinome – muziejaus fondų detektyvas“, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Kauno paveikslų galerijoje veikia unikalų autorių pristatanti paroda „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“. Galerija trečiadienį kviečia į ciklą pradedančią vieno iš parodos kuratorių Gyčio Grižo (Lietuvos nacionalinis muziejus) paskaitą. Renginio metu susipažinsite su mįslinga fotografo biografija, išgirsite atrastus naujus jo gyvenimo faktus, sužinosite, kaip atgimė užmirštas A. Ingelevičiaus stiklo negatyvų archyvas, kokiems naujiems sumanymams įkvėpė Vilniuje veikusi fotografijų paroda ir kokie atradimai padaryti Kaune, kur du Nepriklausomos Lietuvos dešimtmečius sukosi spalvingas A. Ingelevičiaus ir jo šeimos gyvenimo kaleidoskopas.

Su muziejaus bilietu.

KETVIRTADIENIS, 09 07

Europos kultūros sostinės forumas „Iš šiuolaikinės į…“, 09:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Septynerių metų trukmės „Kauno – Europos kultūros sostinės“ projekto epilogo tašką padėsime šeštojo ir paskutiniojo Europos kultūros sostinės forumo metu. Rugsėjo 7 d. Kauno kino teatre „Romuva“ vyks finalinis „Kauno 2022“ projekto aptarimas, rugsėjo 8 d. – projekto komandos ir partnerių seminarai, skirti pasidalyti projekto metodologijomis. 

Renginys nemokamas, būtina registracija.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

16-osios Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos parodos „Pavasaris 2023“ atidarymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Vienintelė Baltijos regione tarptautinė keramikos paroda rengiama nuo 2007 metų.

Europos futbolo čempionato atrankos rungtynės: Lietuva – Juodkalnija, 19:00
Dariaus ir Girėno stadionas, Perkūno al. 5

Lietuvos rinktinė per vieną savaitę Kaune priims iškart dvi Balkanų komandas, taip pat kovojančias dėl kelialapio į Europos čempionatą. Pirmieji Kauno stadiono veją išbandys juodkalniečiai, o vėlyvą sekmadienio vakarą Žaliakalnio padangėje pasigirs ir serbų aistruolių šūksniai.

Koncertas „R&B in Mimosa’s Soul“, 19:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Kauno kultūros centro terasoje – septyni jauni atlikėjai iš VDU Muzikos akademijos. Jie atliks užvedančią, tačiau jautrią, paliečiančią R&B / Soul muziką. Švelniai suskambantis vokalas bei talentingi instrumentalistai leis susirinkusiems pajusti nuostabias šio žanro muzikos spalvas.

Renginys nemokamas.