Žurnalų archyvas

Maršrutas rugsėjo 1–3 dienoms

1 rugsėjo, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 09 01

1-asis „Bundu“ gimtadienis – „Bundadienis“, 09:00-18:00
Kepyklėlė „Bundu“, E. Ožeškienės g. 11

„365 Bundu dienos: jose pamestas skaičius bandelių ir kavos puodelių, atrastos naujos draugystės ir nauji receptai, jose telpa visas Bundu, toks koks yra dabar! Rugsėjo 1-oji simboliška data švęsti pamokas, išbandymus ir tai ką sukūrėme kartu su jumis, tad šventiniai skanėstai, special gėrimai, šokiai ir gera nuotaika – garantuota. Gimtadienio proga vaišinsime filtrine kava“, – kviečia vienos jaukiausių Kauno centro vietelių šeimininkai.

Vytauto V. Stanionio paroda „Luko vaikystė“, 11:00–18:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Ką žinome apie Luką? Tai penkerių-šešerių metų berniukas, mėgstantis žaisti kareivėliais, turintis mažą brolį ar sesę, mamą ir tėtį, fotografą Vytautą V. Stanionį, 2001-2002 metais įgyvendinusį seriją „Luko vaikystė“. Priklausomai nuo pasirinko žiūros taško, atsiskleidžia vis skirtingos serijos reikšmės. Tai ir šeimos albumo fotografijos, ir per vaiką pamatytas (miesto) peizažas, ir vyro žvilgsnio į tėvystę liudijimas. 

Vytautas V. Stanionis. Iš serijos „Luko vaikystė“ 2001-2002 m.

Rugsėjo 1-osios šventė muziejuje, 12:00
Lietuvos švietimo muziejus, Vytauto pr. 52

Mokslo ir žinių dienos proga muziejuje nemokamas lankymas, 12 ir 14 val. –  Lietuvos kino centro filmo „Paskutinė atostogų diena (Mergaitė ir aidas)“ seansai ir 13 val. ekskursija „Muziejuje ant ratų“. Daugiau informacijos ir detali programa čia.

Rugsėjo 1-osios koncertas „Mokslai palauks“, 19:00
Sporto g. aikštė

Pasitinkant naujus mokslo metus Kaunas paruošė dovaną moksleiviams ir studentijai. Sporto gatvės aikštėje – vakarėlis po atviru dangumi, kviečiantis dar bent trumpam pamiršti laukiančias pamokas. Muziką ir gerą nuotaiką dovanos Gamka, Proflame, Angelou, Remis Retro, „Jautì“, o prieš vidurnaktį į sceną žengs DJ Gemayel.

Filmas „Disko berniukas“ (Disco Boy), 20:20
„Romuva“, Laisvės al. 54

Giacomo Abbruzzese filme Aliaksejaus tikslas – prisijungti prie Prancūzijos svetimšalių legiono. Atlaikęs tragišką kelionę iš Baltarusijos ir legiono išbandymus, jis tampa taktinio būrio vadu. Džomo tikslas – apsaugoti savo kaimą Nigerio upės deltoje nuo naftos gavybos korporacijų. Jo vedama ginkluota grupuotė pagrobia vietovę žvalgančius prancūzus. Vizualiame ir lyg srovė pagaunančiame pasakojime šiedu likimai susilieja, kartu suliedami gyvenimus, kūnus ir žemynus.

Kadras iš filmo

Vakarėlis „Reivo mokykla“, 22:00
„P.A.R.A.K.A.S“, Prancūzų / L. Ivinskio g. kampas

Reivų organizatoriai „Emphobia“ ir „Techno Variklis“ sujungia savo jėgas ir mintis ir daro triukšmingą renginį buvusiame parako sandėlyje. Beveik dvi dešimtys didžėjų dviejose erdvėse!

ŠEŠTADIENIS, 09 02

Kultūrinė popietė „Madonų su Kūdikiu vaidmuo Vakarų Europos ir Lietuvos religinėje vizualinėje kultūroje“, 12:00 / 15:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Muziejus jungiasi prie Muziejų kelio „Europos ženklai Lietuvoje: Gotika“ renginių ir kviečia kartu apžvelgti čia eksponuojamas gotikines Madonas. Nuo Lietuvos ir Vakarų Europos istorinio konteksto, ikonografijos elementų, stiliaus bei simbolizmo iki diskusijos apie tai, kam sakraliniame mene suteikiamas pirmumas – estetiniam atvaizdui ar žinios skleidimui.

Kviečiame iš anksto registruotis į renginį tel. +370 684 843 88

Tarptautinis Kauno kariljono muzikos festivalis, 14:00 (ir sekmadienį)
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Spalvingo rudens pradžią skelbia septintasis Tarptautinis Kauno kariljono muzikos festivalis. Šiais metais jame svečiuosis kariljonieriai iš Japonijos, Nyderlandų bei Belgijos. Taip pat iš kariljono bokšto sveikinsis atlikėjai iš Klaipėdos ir Kauno. Festivalio metu išgirsite ne tik klasikinius kūrinius, bet ir įspūdingas gerai visiems pažįstamų melodijų aranžuotes bei varpų ir elektroninės muzikos duetą. Programa.

Ernesto Lylaus nuotr.

Nemokamas kamerinės muzikos koncertas „Laiškas Paryžiui“, 15:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Koncerte išgirsite Lietuvoje retą muzikinę koncepciją – medinių pučiamųjų instrumentų kvinteto ir fortepijono sintezę. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro muzikai – fleitininkė Karolina Daukšienė, obojininkas Linas Šalna, klarnetininkas Vilius Kalvėnas, fagotininkas Robertas Šidiškis ir valtornininkas Vytenis Matutis – susibūrė į medinių pučiamųjų instrumentų kvinteto ansamblį. Kartu su pianiste Anastasija Avdejeva-Bramo jie atliks Francis Poulenc, Agnės Mažulienės, Vaidos Striaupaitės-Beinarienės, Viltės Žakevičiūtės ir Albert Roussel kūrinius. Skambės Francis Poulenc, Agnės Mažulienės, Vaidos Striaupaitės-Beinarienės, Viltės Žakevičiūtės ir Albert Roussel muziką.

SEKMADIENIS, 09 03

Spektaklis besilaukiančioms ir vaikams iki 3 metų „Gaja-Mara“, 10:00 / 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Tai interaktyvus muzikinis judesio spektaklis, pasakojantis apie šviesos (Gaja) ir tamsos (Mara) metą, pasitelkiant senovės baltų tradicijose naudotas folklorines švenčių dainas, žaidimus, ritualus ir tautosaką.

Kauno valstybinio lėlių teatro sezono atidarymas, 12:00
Miesto sodas

Rugsėjo 3 d., sekmadienį Kauno valstybinis lėlių teatras 66-ąjį sezoną pradės su kauniečių  laukiama švente „Į pasakų šalį!“. Jos metu Miesto sodas pavirs tikra „Pasakų šalimi“ po atviru dangumi. Čia įsikurs iš scenos persikėlę mylimiausi pasakų personažai, kurie bendraus ir fotografuosis su  vaikais ir visais dalyviais. 

Teatro archyvo nuotr.

Garsinė ekspedicija Zapyškyje „Klaipėdos krašto kompozitorių dialogai“, 12:00 / 15:00
Zapyškis, Kauno raj.

Nemokama, bet būtina registracija šioje nuorodoje.

Projektas sudėliotas kaip garsinė ekspedicija-pasivaikščiojimas, kviečiantis klausytoją mobilių ausinių pagalba keliauti laikmečiais ir pažinti šimtmetyje kitusį Klaipėdos krašto profesionalų muzikos garsyną. Tai vientisa muzikinė kelionė originaliais ir dekonstruotais kompozitorių kūriniais. Pasivaikščiojimo metu po atviru dangumi skambės vienų žinomiausių Klaipėdoje ar jos krašte kūrusių ar tebekuriančių kompozitorių – Juozo Karoso, Stasio Šimkaus, Eduardo Balsio, Loretos Narvilaitės, Zigmo Virkšo, Mato Drukteinio kūriniai. Šiuolaikinėmis muzikos technologijų priemonėmis dekonstrukciją ir/ar papildymą šiandienos garsovaizdžių kontekstais atliks taip pat Klaipėdoje kuriantys muzikai Kristijonas Lučinskas ir Donatas Bielkauskas.

Teatralizuota ekskursija „Angelų paliesti“, 15:00
Linksmakalnis, Kauno raj.

„Kaunas 2022“ inicijuotas „Šiuolaikinių seniūnijų“ projektas nepasibaigė su Europos kultūros sostinės metų finišu.  Rugsėjo 3 d. laukia nepakartojamas, pilnas naujų potyrių ir išgyvenimų reginys „Angelų paliesti“. Linksmakalnio gyventojų kartu su scenografe Joana Bulotiene sukurtos autentiškos didelės lėlės-angelai taps teatralizuotos ekskursijos pagrindiniu akcentu. Stebins šiuolaikinio cirko artistai balansuojantys virš tvenkinio, gatvės šokio muzikiniai pasakojimai, dviračių šou iš Rygos, meno eksperimentai. Dienos pabaigoje po vienu sparnu suburs „Baltų Varnų“ koncertas.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Filmas „Du bilietai į Graikiją“ (Les Cyclades), 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Marc Fitoussi filme neseniai išsiskyrusi Blandina (akr. Olivia Côte) stengiasi grįžti į savo gyvenimą. Jos buvusi geriausia draugė Magali (akt. Laure Calamy), triukšminga ir bebaimė, vėl atsiranda ir primygtinai siūlo kelionę, apie kurią jos visada svajojo būdamos paauglės: Amorgo sala Graikijoje, nuostabi vieta, kurioje buvo filmuojamas filmas „Didžioji žydrynė“ (The Big Blue/ Le grand bleu, 1988).