Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 8–11 dienoms

8 rugpjūčio, 2022, Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 08 08

Taikutės Švažienės meno darbų paroda „MOTERIS: atėjimas, pažinimas, išėjimas“, 10:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Savo darbais autorė nori išreikšti moters – žmogaus egzistencijos prasmę ir konceptualiai perteikti atėjimo – gimimo, gyvenimo – pažinimo, išėjimo – mirties momentus. Parodoje bus eksponuojamos dvejos durys, ant kurių pavaizduoti atėjimo ir išėjimo momentai. O tarp jų – GYVENIMAS, kuriame užfiksuotas moters kūno grožis, jos nuotaikos, charakterio pasireiškimai, jos moteriškumas ir motiniškumas. MOTERIS, tarytum žemė, – pilna gyvybinės egzistencijos, kaprizų, norų ir nuotaikų kaitos. 

„Kultūra į kiemus“ Petrašiūnuose
Įvairios vietos

Atšventus Žaliakalnį, analogų neturintis bendruomenių programos „Fluxus Labas“ projektas keliauja į dar vieną Kauno mikrorajoną – Petrašiūnus. Jau pirmadienį viename Ekskavatorininkų g. kiemų – Pauliaus Berūkščio instrumentinis fleitos koncertas, ir tai tik turtingos įvykiais savaitės pradžia. Rugpjūčio 13-14 d. pasirodymus Petrašiūnuose karūnuos Marių šventė. Visą programą rasite čia.

ANTRADIENIS, 08 09

Fotografijų paroda „Gyvenimas užnugaryje. Zaporožė“, 10:00–18:00
„CulturEU“, Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Parodoje pristatomos ukrainietės fotografės Olenos Titos nuotraukos, pastaraisiais mėnesiais fotografuotos „Palyanycia“, viename didžiausias savanorių centrų Zaporožėje. Olena suteikia galimybę pažvelgti į dabartinį Ukrainos miesto gyvenimą, esantį visai šalia fronto linijos.

Ritos Vinčiūnaitės kūrybinių darbų parodos „viskas kartojasi“ atidarymas, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8, III a. salė

Rita dalijasi: „Parodoje eksponuoju savo lino raižinių printus. Darbų kompozicijos mano galvoje gimsta labai netikėtai, todėl kai ateina nauja idėja stengiuosi ją kuo greičiau perkelti ant linoleumo. Raštai nėra apgalvoti, apskaičiuoti, dažniausiai netgi piešiami „iš akies“ – be liniuotės, taip kaip jaučiasi, taip kaip tuo metu norisi. Raižymas – mano mėgstamiausia proceso dalis, labai tuo mėgaujuosi. Pasikartojantys raštų elementai ramina, atsiranda ritmas, raižyme paskęstu ir užsimirštu, visa tai veikia terapiškai. Ir kartojasi ne tik raštai, ne tik elementai, bet ir pats procesas. Ir nors dažnai pasikartojantys dalykai virsta rutina, šie mano raižymo procesai mano įprastą kasdieninę rutiną stipriai praskaidrina. Tai mano paroda ir yra apie tai, apie mano pasikartojančių raštų, pasikartojančių procesų rezultatus.“ Ritos kūrybinių darbų paroda „viskas keičiasi“ yra dalis projekto „Erdvė reikštis“ renginių ciklo.

Paroda veiks nuo rugpjūčio 9 iki rugpjūčio 12 dienos.

„Romuvos“ lauko kinas: „Įsimylėję gyvenimą (Une vie démente)“, 22:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Smagi, žavi porelė – Noemi ir Aleksas – pradeda galvoti apie vaiką. Alekso mama, ekscentriška galerijos savininkė, visaip kaip skatina juos paskubėti. Skatinimo būdai kasdien tampa vis keistesni, kol Aleksas suvokia, kad jo mama serga demencija. Taip vietoj naujagimio į poros gyvenimą įsiveržia visai kitokia sumaištis. Į jautrią temą pažvelgę nuoširdžiai ir su humoru, režisieriai Raphaëlis Balboni ir Anna Sirot pelnė aštuonis prizus nacionaliniuose Belgijos kino apdovanojimuose, įskaitant geriausio metų filmo.

Šis seansas yra kartu su „Lokys, liūtas ir šakelė“ organizuojamo projekto „Europietiško kino kelionės“ dalis. Projekto seansai kviečia pažinti ir pamilti skirtingų Europos šalių kiną bei originaliausius filmus išvysti išankstinių premjerų metu. Projektas yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. 

TREČIADIENIS, 08 10

„ConTempo“. „Asamblėja“. Nemokamos kūrybinės dirbtuvės, 11:00–15:00
BLC Verslo centras, K. Donelaičio g. 62


Įtraukiančio garso ritualo „Asamblėja“ kūrybinės dirbtuvės rengiamos menininkams ir scenos menų atstovams. Atlikėja Catherine Elsen iš Liuksemburgo ves žmogaus psichofizikos ir vokalo giluminio supratimo mokymus. VR režisierė Charlotte Bruneau ir VR technologijų specialistas iš „Gluk Media“ Rokas Kišonas pasidalins savo patirtimi, kaip kuriamas meninis VR turinys.
Registracija.

Fotografijų paroda „Mari Katayama“, 11:00–18:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2


Ši paroda – pirmoji tarptautinį pripažinimą pelniusios japonų menininkės personalinė paroda Lietuvoje ir viena didžiausių personalinių parodų už Japonijos ribų. Parodoje eksponuojamos Mari Katayamos fotografijų serijos, sukurtos 2015-2021 m.

Nuo įgimtos blauzdikaulio anemijos kenčianti menininkė, būdama vos devynerių, ryžosi abejų kojų amputacijai. Nuo to laiko, naudodama savo kūną kaip gyvą skulptūrą, ji kuria įtaigius autoportretus, kamerai pozuodama su unikaliai dekoruotais protezais ir savo rankomis siuvinėtais pliušiniais objektais.

M. Katayama.„bystander“ 016“. 2016 m.

„ConTempo“. „Žiūrėdama viena į kitą“, 19:00
Domeikavos laisvalaikio salė, Bažnyčios g. 3, Kauno raj.

„Žiūrėdama viena į kitą“ – Eglės Švedkauskaitės performansas, tiriantis moters perspektyvą scenos ir vizualiojo meno lauke bei nesibaigiantį savęs įteisinimo procesą. Čia susitinka keturios asmenybės: Eglė Gabrėnaitė, Elžbieta Latėnaitė, Justina Mykolaitytė ir Veronika Šleivytė (1904-1998). Pastarosios buvimas, lyg migla, tvyro tarp besidauginančių gyvai filmuojamų vaizdų ir atlikėjų ištariamų bei išdainuojamų žodžių. 

Monikos Pietarytės nuotr.

KETVIRTADIENIS, 08 11

„ConTempo“: „Happiness“, 12:00–20:00
Prie „Žalgirio“ arenos, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Dries Verhoeven (Nyderlandai) instaliacijoje veikianti humanoidė į fundamentalų klausimą „kas yra laimė?“, atsako lakoniškai: „Laimė yra tobula emocinio pakilimo ir ramybės kombinacija.“ Nedidelėje erdvėje įsikūrusi humanoidė pasakoja apie (ne)legaliai gaunamų psichotropinių medžiagų, nuskausminamųjų ir antidepresantų poveikį, perkeičiantį emocinę realybę ir dirbtinai kuriantį laimės pojūtį. Instaliacijoje susiduria kontroversiškos robotikos, psichotropinių medžiagų ir žmogiškų jausmų sferos, tyrinėjama riba, kurioje susilieja žmogiška ir dirbtina. 

Instaliacija veiks iki rugpjūčio 20 d.

Susitikimas su vaikų rašytoja Evelina Daciūte, 13:00
Kalniečių parko skaitykla

Su Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos jaunaisiais skaitytojais susitiks vaikų rašytoja Evelina Daciūtė. Ji papasakos, kaip atsiranda knygos, išsivynioja siužetai, gimsta personažai, atkleis knygų paslapčių ir paskaitys dar niekur nepublikuotų eilėraščių. Ir, žinoma, atsakys į skaitytojų klausimus.

Skaityklos vieta – Kalniečių parke šalia lauko treniruoklių aikštyno.

Kalniečių parko skaitykla – „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. 

Parodos „Kiekvienas dalykas pasaulyje yra kosminis tuštumos žiedas“ atidarymas, 16:00
Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno” galerija, A. Mackevičiaus g. 27

Kauno kolegijos Menų akademija kviečia į menininkės Židrijos Janušaitės personalinę parodą „Kiekvienas dalykas pasaulyje yra kosminis tuštumos žiedas”, tęsiančią Kauno meno mokyklos 100-mečiui skirtą parodų ciklą. JI veiks iki rugsėjo 6 d.

Bendradarbiaujanti su įvairių sričių kūrėjais, dalyvaujanti menininkų rezidencijų programose, organizuojanti festivalius ir parodas, Ž. Janušaitė kuria tapybos, instaliacijos, žemės meno, fotografijos, videomeno srityse, tačiau performanso meno sritis kūrėjai artimiausia. Kaip teigia menotyrininkė ir parodų kuratorė Giedrė Legotaitė, jos performansai pasižymi stipria energija, išgrynintu veiksmu (dažnai – pasikartojančiu), minimalistiniu išraiškos priemonių pasirinkimu. 

Parodos atidarymo metu Ž. Janušaitė atliks performansą.
Kuratorė: Inga Valentinienė

Koncertas „Nuo Kauno iki Odesos“, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Noras viename koncerte atlikti abiejų šalių muziką paskatino ieškoti programos, kuri netikėtu atradimu tapo ir patiems atlikėjams. Koncerte skambės dažnam dar negirdėti ukrainiečių kompozitorių V. Hubarenko, M. Skoryk, H. Havrylets‘o opusai styginių kvartetui. Iš lietuviškojo kvarteto repertuaro tikrai išsiskirs vieno iškiliausio mūsų kompozitoriaus M. K. Čiurlionio Tema ir variacijos h-moll, o G. Kuprevičiaus „Maži pokalbiai“ smuikui ir altui nuspalvins koncertą Kaunui įprastu modernizmu.

Atlikėjai – viena ryškiausių Ukrainos smuikininkių Myroslava Kotorovych ir Vokietijoje įsitvirtinę, skirtingose Europos scenose pasirodantys Lietuvos muzikai: Katažyna Narkevič (smuikas), Augusta Romaškevičiūtė (altas), Giedrius Žukauskas (violončelė).

Renginys nemokamas. Renginio metu lankytojai galės aukoti nuo karo nukentėjusiems Ukrainos vaikams.

Simpoziumo „Kritinė indukcija“ I dalis: feministinis miestas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Simpoziumas kviečia aiškintis, kas yra ir ko reikia, kad miesto erdvės atitiktų jose veikiančių, gyvenančių ar dirbančių žmonių poreikius? Ketvirtadienį kviečiame į dirbtuves, kurias ves Barselonoje ir visoje Ispanijoje aktyviai veikiančio kolektyvo „Col·lectiu Punt 6“ narė Blanca Valdivia Gutiérrez.

„Col·lectiu Punt 6“ yra architekčių, sociologių ir urbanisčių kooperatyvas, turintis daugiau nei 16 metų ir daugiau nei 400 projektų patirties valstybiniu, tarptautiniu ir vietiniu lygmeniu.

Ekskursija su gidu „Modernaus meno keliais“, 18:00
Pradžia: Rotušės a. 26 kiemas

Kauno modernaus meno fondas įsilieja į „Kaunas 2022“ programą, kviesdamas keliauti „Modernaus meno keliais“ ir pažinti iškilius Kaune kūrusius vėlyvojo modernizmo menininkus – tapytojus. Kauniečiams ir miesto svečiams paruoštas išskirtinis maršrutas padės pažinti ne tik jų kūrybą, bet ir atrasti naujas miesto erdves, alsuojančias meno istorija.

Kviečiame registruotis į ekskursiją su gidu info@artkaunas.com
Ekskursijos yra mokamos, kaina: 5 EUR. atsiskaityti galima pavedimu arba vietoje ekskursijos dieną.

A. Morozovo nuotr.