Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 2–5 dienoms

2 rugpjūčio, 2021, Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 08 02

Filmas „Senatvė (Old)“, 13:30 / 21:10
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Vizionierius režisierius M. Night Shyamalan pristato jaudinantį ir paslaptingą naują trilerį apie iškreiptą laiko tėkmę. Į svajonių atostogas tropikuose atvykusi šeima netikėtai supranta, jog nuošalus paplūdimys, kuriame jie poilsiauja vos kelias valandas, juos pasendino, ir visą gyvenimą sutrumpino… iki vienos dienos.

Filme vaidina „Auksinio gaublio“ nugalėtojas Gael García Bernal („Mocartas džiunglėse“), Vicky Krieps („Nematomas siūlas“), Rufus Sewell („Žmogus aukštoje pilyje“), Ken Leung („Žvaigždžių karai: epizodas VII – galia nubunda“), Thomasin McKenzie („Zuikis Džodžo“) bei kiti.

Kadras iš filmo

ANTRADIENIS, 08 03

Agnės Papievytės fotografijų paroda „Atsimerkę“
Kauno kultūros centras (II a. fojė), Vytauto pr. 79

Ši fotografijų ir istorijų serija yra tęstinio projekto „Randai“ ir „Kaunas 2022 jaunimo programos dalis dalis. Projektu autorė siekė apjungti emocinį ir išorinį pasaulius ir paskatinti skirtingus žmones pasakoti ir dalintis istorijomis, kurios yra ne tik kūno, bet ir sielos dalis.

Parodoje atgimsta trylikos žmonių išgyvenimai. Nuotraukose matomą apnuogintą vaizdą papildo pačių žmonių jautriai, labai atvirai, kartais komiškai, buitiškai ar tiesmukiškai papasakotos istorijos. Anot Agnės, ši paroda tai kvietimas priimti kiekvieno unikalumą: „Norime, kad išdrįstumėte atverti akis ir sielą – pamatytumėte ne tik žmonių randus, tačiau stengtumėtės suprasti, įsigilinti ir į galbūt kiek nepatogias, įvairius jausmus sukeliančias istorijas.“

Sutartinių giedojimo mokymai, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Lietuvių sutartinės – tai užburianti magija, kurios neužtenka vien klausytis iš šono. Norint patirti ypatingą giesmių darnos ir sutarimo pojūtį, reikia išdrįsti pačiam įsitraukti į giedotojų ratą. Sutartines giedoti gali visi – tam nereikia muzikinio išsilavinimo, o tik noro ir trupučio susikaupimo. Kviečiami ir nei karto nebandę, ir jau pramokę – jaukiame rate susipažinsite su sutartinių atlikimo pagrindais, lavinsite savo balsus ir pajusite sutartinių galią „čia ir dabar“.

Bibliotekos archyvo nuotr.

TREČIADIENIS, 08 04

Relitos Mielės mažosios plastikos ir odos objektų paroda „Forma, Figūra, Fazė“, 11:00 – 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Ši paroda – tai pagoniško mėnulio kulto interpretavimas per formą. Remiantis Baltų mitologijos studijomis, panaudojant odos ir knygrišybos technikas, sukurti odos objektai, mažoji odos plastika. Parodoje atsispindi nuo mėnulio fazių priklausanti viso gyvojo pasaulio ir gamtos tvarka, augimas, atsinaujinimas, blogio nykimas.

Bibliotekos archyvo nuotr.

„Pelėdų kava“: „Balio Buračo pėdsakais“, 17:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Iniciatyva „Pelėdų kava“ kviečiqa paminėti kauniečio, žymaus XX a. fotografo, etnografo, kraštotyrininko Balio Buračo (gimė 1897 m. sausio 18 d. Sidaruose, mirė 1972 m. liepos 28 d. Kaune) asmenybę.

Didžioji dauguma Balio Buračo nuotraukų ir negatyvų saugoma būtent Vytauto Didžiojo karo muziejuje, tad Fondų saugotoja Solveiga Lukminaitė pristatys muziejuje esančią kolekciją, apie ją papasakos. „Pelėdų kavos“ atstovai pakvies pašnekesiui ir puodeliui gilių kavos.

Jei būsite prie muziejaus laiptų 17 val., išgirsite gido Jono Oškinio pasakojimą apie tai, kaip muziejų organizavo gen. Vladas Nagius-Nagevičius, kaip naujajį jo pastatą modernizmo stiliuje suprojektavo architektai Vladimiras Dubeneckis, Karolis Reisonas ir Kazys Kriščiukaitis.

Luko Pilkausko koncertas, 20:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Savo sceninį estrados kostiumą bei švelnius, vasara dvelkiančius šlagerius į Kauną atveš Lukas Pilkauskas. Šios vasaros koncertuose Lukas pristato savo neseniai išleistą debiutinį minialbumą „Sodų Dainos“, apipintą banguojančių sintezatorinių garsų, švelnaus vokalo bei nostalgijos vaikystės sodui. Koncertas nemokamas!

KETVIRTADIENIS, 08 05

Mėgstamo eilėraščio skaitymas, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Vieną kaitrią vasaros dieną, vėjo gūsyje sustingusiame laike, įkvėptas gaivaus oro gurkšnis, akimirkoje susiliejusios eilės, Mėgstamo eilėračio skaitymai bare.

Norinčius pasidalinti savo ar mėgstamo autoriaus kūryba organizatoriai kviečia registruotis el.paštu edastonic@gmail.com. Skaitymus lydės gyva Arūno Perioko muzika.

Pažaislio muzikos festivalis. „Klasika iš Vienos“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Du smuikai, altas, violončelė ir kontrabosas – tai jau mažas orkestras. Platus kolektyvo repertuaras aprėpia kūrinius nuo klasikos iki šiuolaikinių, specialiai šiam ansambliui sukurtų opusų. Ansamblis susikūrė 2006 m. pasauliui minint „Mozarto metus“. Kolektyvo kūrybinė vizija artima mažo kamerinio orkestro formatui, todėl atlikėjai drąsiai imasi iššūkių atlikti kamerines simfonijas bei kitus orkestrui parašytus kūrinius. Klasikinė simfonija taip pat gali skambėti visiškai naujai, kai ją atlieka styginių kvintetas!

Jų parengtoje programoje skambės prieš 250 metų gimusio klasicizmo epochos genijaus Ludwigo van Beethoveno kūriniai bei specialiai šiam kolektyvui sukurtas austrų kompozitoriaus, žinomo džiazo saksofonininko Stefano Pelzlo kūrinys „Portretas trimis spalvomis“.

Atlikėjų archyvo nuotr.

„Lauko kinas“: „Velnio sėkla“, 22:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Algimanto Puipos „Velnio sėkloje“ (1979) jau akivaizdūs savito tada dar tik pradedančio režisieriaus stiliaus bruožai – vizualumas, polinkis į siurrealistines detales, sugebėjimas derinti psichologišką aktorių vaidybą ir originalią pasaulio viziją.

Iš pirmo žvilgsnio filmas gali pasirodyti įprastu sovietmečio lietuvių kinui filmu, išaugusiu iš tradicijos rodyti tarpukario Lietuvos kaimą kaip klasinių kovų, išnaudojimo ir beteisiškumo areną. Scenarijaus autorius Vytautas Žalakevičius, laisvai interpretavęs Petro Cvirkos prozą, neatsisakė pažįstamų personažų – bedalių samdinių ir godžių, žiaurių buožių. Tačiau tai tik išeities taškas: „Velnio sėklos“ personažai nueis daug toliau, nei leidžia schema, o Žalakevičius ir Puipa suteiks pasakojimui apie „mergos vaiką“ Jonį (Kostas Smoriginas) netikėtų siužeto ir likimo posūkių. Būtent tai ir daro „Velnio sėklą“ ne dar viena drama apie kaimą, o autoriniu filmu, pasvarstymu apie žmogaus prigimtį, gal net refleksija apie lietuvišką mentalitetą.

Įėjimas su nemokamais kvietimais, informaciją apie juos rasite šioje nuorodoje.

Kadras iš filmo