Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 8–11 dienoms

7 liepos, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 07 08

Tarptautinė konferencija „Mąstyti istoriją, suprasti atmintį“ (ir antradienį)
VDU Senato salė, S. Daukanto g. 28

Konferencija skirta Kauno geto likvidavimo 80-osioms metinėms paminėti. Konferencijoje dalyvaus Lietuvos ir užsienio mokslininkai. Renginyje bus gvildenamos istorijos, politikos mokslų, socialinių mokslų, teatro ir meno temos, diskutuojama apie Lietuvos žydų gyvenimą prieš Holokaustą ir jo metu. Po konferencijos, liepos 10 d., 15 val., VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas) bus surengtas atminimo koncertas su „Trio Agora“.

Išsami renginio programa.
Nemokamai.

Literatūrinis piknikas „Meilės istorijos parke“, 18:00
Kalniečių parko skaitykla

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos organizuojami meilės istorijų piknikai sugrįžta dar vienam sezonui – jau trečią vasarą į literatūrinius pasimatymus Kalniečių parko skaitykloje kviečia lietuvių autoriai. Pokalbiai apie kūrybą, rašymą, knygų leidybą ir būsimų knygų ištraukų skaitymai – kiekvieną liepos pirmadienį.

Šįkart dalyvaus Irena Buivydaitė, Kamilė Birgė ir BALTO leidybos namų atstovė bei knygų autorė Irma Laužikaitė.

Nemokamai.


Filmas „Horizontas. 1 dalis“ (Horizon: An American Saga – Chapter 1), 20:10
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Legendinis aktorius ir režisierius Kevinas Costneris viso pasaulio žiūrovus kviečia susipažinti su dar nematyta ar gerokai mažiau apkalbama Jungtinių Amerikos Valstijų istorija. Filme “Horizontas. 1 dalis” bus pasakojama 15 metų trumės istorija, kurios centre vyks ir JAV pilietinis karas.

Su bilietais.

ANTRADIENIS, 07 09

Literatūriniai priešpiečiai, 12:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Susitikimų metu 45 min. vyksta tylusis grupinis knygų skaitymas, o likusias 15 min. – kūrybinės, atpalaiduojančios veiklos: sensoriniai skaitymai, literatūrinės meditacijos, literatūriniai žaidimai, improvizacijos, slemas, sutartinės, greitosios kūrybinio rašymo dirbtuvės, blicas „gyvosios knygos“. Vasaros skaitinius galite rinktis savarankiškai, sekti „Vasaros su knyga“ iššūkius bei rekomendacijas arba išsirinkti Ąžuolyno bibliotekoje.

Nemokamai.

„Vasaros vakarai muziejuje“: No Lip Bush koncertas, 20:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Tris šios vasaros vakarus Maironio lietuvių literatūros muziejus dirbs ilgiausiai Lietuvoje – iki 22 valandos. Šį liepos antradienį ne tik galėsite ramiai apžiūrėti visas poeto rūmuose veikiančias ekspozicijas, bet ir pasiklausyti bliuzo. Kaunietis No Lip Bush dar tik rengia debiutinį solinį albumą, kuris turėtų pasirodyti jau šį rudenį, tad turite šansą tapti vienais pirmųjų jo gerbėjų. Kitas ilgasis vakaras pas Maironį – rugpjūčio 13 d., kai čia koncertuos grupė „Garma“.

Nemokamai.

TREČIADIENIS, 07 10

Koncertas Kauno geto likvidavimo 80-osioms metinėms, 15:00
VDU Didžioji Aula, Gimnazijos g. 7

Iki Antrojo pasaulinio karo Kaune gyveno daugiau nei 30 tūkst. žydų. Dar iki geto įsteigimo 1941 m. rugpjūčio 15 d. prasidėjęs masinis žydų naikinimas tęsėsi ir jame. Artėjant frontui, 1944 m. liepą Kauno getas buvo likviduojamas – dalis dar likusių gyvų geto gyventojų buvo išvežti į koncentracijos stovyklas, kiti sušaudyti ar žuvo. Geto likvidavimą išgyveno saujelė. 

„Minėdami Kauno geto likvidavimo 80-ąsias metines, kviečiame jus pabūti kartu ir pagerbti šių baisių XX amžiaus istorijos įvykių aukas“, – kviečia Kauno žydų bendruomenė. 

Prisiminti Kauno geto istoriją bei jame kalėjusius ir žuvusius žmones padės aktorius Aleksandras Rubinovas, operos solistas Joris Rubinovas, visuomenininkas Julius Norvila, bei „Trio Agora“ (Žilvinas Brazauskas (klarnetas, Lietuva/Vokietija), Natania Hoffman (violončelė, Italija/JAV/Belgija), Robertas Lozinskis (fortepijonas, Lietuva).

Nemokamai.

Nuotraukos autorius: George Kadish/Zvi Kadushin (iš JAV Holokausto memorialinio muziejaus archyvų).

„Botaninės naktys“: Tropinė naktis su „Beissoul & Einius“, 17:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6VDU Botanikos sodo veidu tapusi „Kvapų naktis“ išaugo į visos savaitės renginį. Sodo parką, gėlynus, tvenkinius ir oranžeriją užlies magija, kurią kurs šviesų instaliacijos, šokantys muzikiniai fontanai ir lazerių šou. Nepamirštamus botaninius pasivaikščiojimus žada įspūdinga vizualinė programos dalis: parko tvenkiniuose bus sumontuota beveik 100 įvairių vandens fontanų, kurie, apšviesti galingų spalvotų prožektorių ir lazerių, „šoks“ pagal skirtingų žanrų muziką. Kasdien iki 1 val. nakties

Trečiadienio programoje – šokantys muzikiniai fontanai; lazerių šou; šviesos instaliacijos; „Beissoul & Einius“. Visų dienų programą ir bilietus rasite čia.


Su bilietais.

Filmas „Tu man nieko neprimeni“ (Slow), 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Marija Kavtaradze filmas, sužibėjęs „Sidabrinėse gervėse“ – intymi meilės istorija, kurioje, ko gero, kiekvienas bent dalele atpažins save ir visą filmą spėlios – įmanomi šie santykiai ar ne? Šiuolaikinio šokio šokėja Elena sutinka gestų kalbos vertėją Dovydą. Tarp jų akimirksniu užsimezga švelnus ryšys, jis gilėja, Dovydas ir Elena ima artėti vienas prie kito ir platoniški santykiai pamažu virsta romantiniais. Kai Dovydas atskleidžia esantis aseksualus, jiedu pasiryžta savojo intymumo ieškoti drauge – atrasti savo pačių būdą kurti santykius.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

10-oji tarptautinė akvarelės bienalė „Baltijos tiltai 2024“: atidarymas, 17:30
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16


Praėjusiame žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ numeryje šį jubiliejaus sulaukusį meno reiškinį pristatėme plačiau, o dabar skubame pakviesti į parodas. Pagrindinė jų veiks Kauno paveikslų galerijoje ir yra atidaroma ketvirtadienį, mažesniosios – Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus galerijoje ZOO ir Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus galerijoje „Drobė“ nuo penktadienio. Šių metų bienalės tema – X, o išsiaiškinus, kas gi tas nežinomasis, bus nubrėžtas ir bienalės ateities vektorius. Bienalėje dalyvauja daugiau kaip 60 autorių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Lenkijos, Ukrainos, Danijos ir Izraelio. 

Nemokamai.

Juostų vijimo dirbtuvės, 18:00
Santarvės parko skaitykla

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka ir senojo audimo puoselėtoja tautodailininkė Vilija Ratautienė kviečia susipažinti su juostų vijimu, išgirsti apie jų naudojimo tradicijas ir pritaikymą šiandien. Užsiėmimo metu išbandysite senąsias vijimo, pynimo technikas, išmoksite nusivyti „draugystės apyrankę“ ir susipažinsite su autorės jau sukurtais darbais.

Nemokamai.

„Sapnas pilvu į viršų (šuo ar žuvis?)“: Lilianos Zeic parodos atidarymas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Trečiojoje programos „Sapnas pilvu į viršų (šuo ar žuvis?)“ parodoje lenkų menininkė Liliana Zeic nagrinėja bendrą queer ir augalų pasaulį, čia svarbi marginalumo ir nenormalumo spektro reprezentacija – tai keistuoliai, mažumos, atstumtieji, piktžolės, gamtos įdomybės bei ligos. Šiame parodos pasakojime klesti naujos tarprūšinės gyvybės formos ir nesutramdomas grožis. Išvysite ne tik ypatingą medinių plokščių seriją, sukurtą naudojant intarsijos techniką, kurioje augalų motyvai susipina su vaizdiniais iš žmonių kūnų, bet ir tam tikrą kūrybos genezę.

Parodos atidarymo vakarą – ištaigingas esto Johhano Rosenbergo performansas „Post-summer Choir“ (Choras po vasaros). Pasirodyme plėšomi kolonizacijos ir savikolonizacijos sluoksniai kūnuose, individualiai, kolektyviai, tarp kartų ir konkrečiose vietose. Atsispiriant nuo fiziologinio požiūrio į socialinius ir geopolitinių pagrindų mitus, „Post-summer Choir“ klausia, kaip galime įžengti į ekstaziškesnį, labiau susiliejantį santykį su pasauliu.

Nemokamai.

Rūtos MUR koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Rūta MUR paruošė vasarai dedikuotą albumą „Meridiem“, kuriame – daug šviesos ir šilumos. Unikalaus balso atlikėja jį kartu su savo senesniais hitais pristatys saldaus vasaros vakaro metu. „Albumą „Meridiem“ rašiau įkvėpta meilės ir šviesos, kurią ji atnešė į mano gyvenimą. Meilė man yra įdomiausia tema, todėl visa mano kūryba yra apie ją. Geriau pažinusi save supratau, jog visgi meilė gali turėti įvairių atspalvių“, – sako Rūta.

Su bilietais.

Šventinis renginys „Kauno rotušė atgyja!“, 21:30
Rotušės a.

Laukia nostalgiška kelionė per skirtingas Kauno epochas, skambus vakaro koncertas su žinomais atlikėjais ir ryškūs šiuolaikinio šokio meistrų pasirodymai pačioje miesto širdyje.

Tai tik pradžia! Liepos 12–18 dienomis Kauno miesto muziejus ne tik pristatys šiuolaikinę miestui skirtą ekspoziciją, bet ir kvies dalyvauti edukacinėse veiklose bei renginiuose, kurie leis iš arčiau pažinti atsinaujinusią erdvę, miesto istorijas ir čia gyvenusius žmones (programa čia).

Nemokamai.