Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 5–7 dienoms

4 liepos, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 07 05

Laisvės gynėjų pagerbimas, 11:00
Lietuvos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro organizuojamos iškilmingos ceremonijos metu bus įteikti Laisvės gynėjo teisinio statuso pažymėjimai ir Laisvės gynėjo ženklai. „Šiandien prisiminsime ir pagerbsime tuos žmones, kurie 1990-1991 metais nepabūgo pavojų ir nedvejodami davė priesaiką Tėvynei ir darė tai, ką liepė sąžinė ir širdis. Ir tai buvo ir yra tie žmonės, kurie dalyvavo įtvirtinant Lietuvos valstybingumo pamatus. Ir buvo tie, kurie drąsiai pasitiko iššūkius, savo darbu sustiprino šiandienos valstybę,“ – sako Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys.

Nemokamai.

Parodos „Nuo L’École de Vilnius iki L’École de Paris“ atidarymas, 18:00
Kauno rajono muziejus, Raudondvario pilis, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.

Kauno rajono muziejus tęsia žymiausių litvakų (iš LDK kilusių žydų) dailininkų, priskiriamų įtakingiausiai pasaulyje XX a. modernistinės dailės Paryžiaus mokyklai (L’École de Paris), parodų ciklą. Muziejuje atidaroma jau trečioji šio ciklo paroda „Nuo L’École de Vilnius iki L’École de Paris“, kurioje Lietuvos visuomenei pristatomi Chaïmo Soutine‘, Théo Tobiasse‘o ir Emmanuelio Mané-Katzo tapybos darbai, atkeliavę iš turtingos garsaus meno kolekcionieriaus Shmuelio Tatzo asmeninės kolekcijos (Niujorkas). Renginio metu išgirsite smuikininką Borisą Kirznerį, save pristatantį paskutiniu Lietuvos klezmeriu.

Nemokamai.

Juliaus ir Dalios Vaicenavičių koncertas, 19:00
Dainavos parko skaitykla

Plačiai skambantis šeimyninis duetas žada ypatingai muzikalią ir lietuviškas šaknis turinčią programą, kurioje bus atliekamos liaudies dainos ir baladės.

Nemokamai.

„Operetė Kauno pilyje“. Puccini opera „Madam Baterflai“, 20:00
Kauno pilies loma, Pilies g. 17

„Madam Baterflai“ nedažnai matoma Lietuvos scenose, tad daugeliui žiūrovų tai bus nauja muzikinė patirtis. Juolab, kad pagrindinius vaidmenis Kauno valstybinio muzikinio teatro režisieriaus Kęstučio Jakšto įgyevendintoje vizijoje atliks Japonijos solistai, diriguos Maestro Hirofumi Yoshida, didžiąją dalį savo kūrybinio kelio skyręs būtent G. Puccini kūrybai.

Nemokamai.

Naktinis kinas po atviru dangumi:  „Žalioji knyga“ (Green Book), 22:00
„Marina Taste Gallery“, R. Kalantos g. 124

Pagal tikrą istoriją sukurta biografinė drama, pasakojanti apie netikėtą inteligentiško, talentingo juodaodžio pianisto Donaldo Širlio ir netašyto italų kilmės apsaugininko iš Bronkso – Frenkio „Lūpos“ Valelongos draugystę. Filmo veiksmas vyksta septintajame dešimtmetyje, kai pietinėse Amerikos valstijose dar galiojo segregacijos įstatymai, pagal kuriuos buvo legalu neįsileisti ar neaptarnauti juodaodžių įvairiose paslaugų ir pramogų vietose. Režisierius: Peter Farrelly.

Nemokamai.  Esant prastoms oro sąlygoms, filmo peržiūra gali būti perkelta į kitą savaitę.

ŠEŠTADIENIS, 07 06

Liepos 6-oji Istorinėje Prezidentūroje, 11:00–16:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33 

Valstybės ir Tautiškos giesmės dieną Istorinė Prezidentūra atveria duris visiems ir kviečia patyrinėti muziejaus pristatomas istorijas ir parodas kartu su muziejininkais. Nuo 11 iki 16 val. muziejaus lankymas ir dalyvavimas visose veiklose kainuos tik lankytojų dėmesį ir gerą nuotaiką.

Nemokamai.

Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija ir kariljono koncertas, 11:30 
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio 64

Pasirodys Lietuvos šaulių sąjungos Garbės sargybos kuopos Vėliavos būrys. Muziką dovanos karilijonininkė Roberta Daugėlaitė.

Nemokamai.

Liepos 6-oji Kauno miesto muziejuje, 12:00–17:00
Įvairios vietos

Valstybės ir Tautiškos giesmės dieną Kauno miesto muziejus kviečia skirti pažinčiai su miestu. Nemokamai lankytojus priims Kauno pilis, Tautinės muzikos muziejus, Miko ir Kipro Petrauskų namai ir Juozo Gruodžio namai, visą dieną vyks orientavimosi žaidimas „Karaliai, karalienės ir karūnos“.

Nemokamai.

„Operetė Kauno pilyje“: opera gala „G. Puccini ir jo amžininkai“, 20:00
Kauno pilies loma, Pilies g. 17

Koncerte skambės G. Puccini ir jo amžininkų italų veristų kūriniai – ištraukos iš R. Leoncavallo, P. Mascagni, F. Cilea, U. Giordano operų. Jas atliks Lietuvos ir Japonijos solistai, išskirtinis svečias programoje – italų tenoras Gregory Bonfatti.

Vakaro metu bus giedamas Lietuvos valstybės himnas, vyks Kauno miesto savivaldybės apdovanojimai.

Nemokamai.

Projekto „Girių Dvasios“ koncertas, 21:00
„O kodėl ne?“, A. Juozapavičiaus pr. 122A

Anksčiau vakare šioje vietoje bus surengtas Aleksandro Makejevo koncertas, o po jo Mindauginių savaitgalis bus tęsiamas su artimu „O kodėl ne?“ bičiuliu Evaldu Azbukausku, dar žinomu kaip „Girių Dvasios“, kuris atliks lietuvių folkloro bei elektroninės muzikos sintezę.

„Romuvos“ lauko kinas. „Mamutų medžioklė“, 22:30
NKDT mažųjų scenų kiemelis, Kęstučio g. 62

Liepos 6-ąją kino teatras kviečia į „Sidabrinėse gervėse“ dokumentikos kategorijoje geriausiu įvertinto Aistės Stonytės filmo „Mamutų medžioklė“, kurio veiksmas didžiąja dalimi vyksta okupuotame Kaune, seansą.

Su bilietais.

SEKMADIENIS, 07 07

Kariljono muzikos koncertas „Skambanti siela“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Kiekvieną liepos mėnesio sekmadienį Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje skamba kariljono muzikos koncertai. Šįkart esate kviečiami į Robertos Daugėlaitės ir Raimundo Eimonto koncertą, kuriame išgirsite autorinių kompozicijų ir improvizaciją varpais lietuvių liaudies dainų temomis.

Nemokamai.

Ciklo „Gerai temperuotas klavyras“ koncertas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Charizmatiškas pianistas, kompozitorius, M. K. Čiurlionio muzikinių rankraščių tyrinėtojas profesorius Daniele Buccio pristato klausytojams du išskirtinius fortepijoninės muzikos koncertus, dedikuotus Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui. Šį sekmadienį programoje II tomas (1744) BWV 870-893.

Su muziejaus lankytojo bilietu.

Filmas „Malonės rūšys“ (Kinds of Kindness), 18:10
„Romuva“, Laisvės al. 54

Režisieriaus Yorgos Lanthimos ir jo mūza tapusios aktorės Emma Stone naujausias darbas – komiška drama „Malonės rūšys“ – triptiko pasakėčia, pasakojanti apie neturintį pasirinkimo vyrą, kuris mėgina perimti savo gyvenimo kontrolę; sunerimusį policininką, kurio pradingusi jūroje žmona netikėtai sugrįžta, bet atrodo tarsi kitas žmogus; ir moterį, pasiryžusią atrasti konkretų asmenį, turintį ypatingų sugebėjimų, kuriam lemta tapti svarbiu dvasiniu lyderiu. Kartu E. Stone aktorių ansamblį sudaro Jesse Plemons, Willem Dafoe, Margaret Qualley, Hong Chau, Joe Alwyn, Mamoudou Athie bei Hunter Schafer.

Su bilietais.

Kadras iš filmo