Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 30 – rugpjūčio 1 dienoms

29 liepos, 2021, KPK redakcija | Maršrutai

PENKTADIENIS, 07 30

„Kaunas Jazz“ koncertai Kaune (visą savaitgalį)
Laisvės al., Vienybės a.

Gamtos dėsniams nepavaldus festivalis, jau džiuginęs klausytojus kitur Lietuvoje, grįžta į gimtinę – pagaliau pagrindinėms linksmybėms kelsimės į Vienybės aikštę. Penktadienį joje ir Karo muziejaus sodelyje klausysimės kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus improvizacijų karilionu – Iš tylos į garsą, iš vienatvės į minią, iš muzikos į muziką. Vėliau vakare – „Kaunas Big Band Tribute to Chic Corea“ ir „Mary Mo: Tribute to Erykah Badu“ programos.

Šeštadienį laukia ir „Džiazo gatve“ virsianti Laisvės alėja, ir džiazo mados, ir dar daugiau muzikos Vienybės aikštėje – festivalio „atostogas“ Kaune vainikuos psichodelinio ir kraut roko nesibaidantys estai „Estrada Orchestra“ ir… fejerverkai. Bet „Kaunas Jazz“ tuo nesibaigia – rugpjūtį mus aplankys portugalas Salvador Sobral, o gruodį laukiame Gregory Porter (JAV) koncerto.

„Estrada Orchestra“. Grupės archyvo nuotr.

Gabrielės Vilkickytės koncertas, 19:00
„Senamiesčio kiemelis“, Rotušės a. 20

Išskirtiniu balsu, prasmingais tekstais ir dainavimu širdimi išgarsėjusi Gabrielė Vilkickytė tiki, kad visuose žmonėse yra daug gėrio, svarbu sau ir kitiems visuomet linkėti šviesos. Ką tik oficialiai pristačiusi ilgai lauktą albumą „Vilko švelnumas”, kuris jau spėjo sulaukti fantastinių atsiliepimų, kaune G. Vilkickytė atliks keletą naujausių šio albumo kūrinių, kuriais paglostys kiekvieno klausytojo vidinį vilką.

„Jachtklubas OPEN AIR“, 20:30
Kauno Jachtklubas, R. Kalantos g. 124

Šokti tarp jachtų po atviru dangumi – jau ne pirmą dešimtmetį skaičiuojanti Kauno tradicija. Šįkart gyvos ir elektroninės muzikos gerbėjus Kauno jachtklubas pasitinka atsinaujinęs. O programoje – šiemet apdovanojimais apsnigta grupė „Solo Ansamblis“, ką tik naują vilnietišką radijo stotį įkūręs didžėjus Manfredas ir kiti.

„Solo Ansamblis“. V. Černiausko nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 07 31

R. Mugos paroda „Kauno tarpukario visuomeniniai pastatai“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17

Tai pirmoji personalinė kauniečio tapytojo Romano Mugos paroda. Parodoje pristatomi darbai yra atlikti skaitmeninės tapybos technika. Kaip pažymi kūrinių autorius, savo darbais stengiasi kalbėti apie socialines problemas, aplinkosaugą. Kartu pažymi, kad didelę įtaką kūrinių stilistikai padarė gatvės menas, grafitis. Pristatomi darbai buvo kuriami su pertraukomis, tad juose galima įžvelgti stilistikos ir spalvų derinimo skirtumus, skirtingas emocijas ir nuotaikas. Kūrėjo žodžiais ši paroda tai duoklė Kaunui – miestui, kuriame autorius užaugo ir auga toliau.

R. Mugos kūrinys

Ekskursija „Šančių mineralinio ir „Tilkos“ šokolado paieškos“, 12:30
Susitikimo vieta: Soboras

Tradiciškai šeštadienį, pusę pirmos, „Gražinkime Kauną“ kviečia susitikti prie Soboro iš Laisvės al. pusės. Karšto oro proga gidas Jonas Oškinis pakvies jus į kelionę… ieškoti, kur Kauno ribose prieškariu tryško mineralinis vanduo. Po to atrasite, kur prieš šimtą metų įsikūrė Kauno šokoladą plačiai išgarsinusi „Tilkos“ gamykla.

Pakeliui išsiaiškinsite, ar prieš karą Kaune buvo mineralinio vandens, kur ir kaip jis buvo pilstomas, pateikiamas. Gidas išduos, kur senajame istoriniame Vytauto prospekte veikė garsūs restoranai, užeigos, viešbučiai, kepyklos ir arbatinės, ką jie siūlė to meto kauniečiams ir miesto svečiams.

„Tilka“ akcinės bendrovės saldainių dėžutė. 1933 m. Kauno miesto muziejaus rinkiniai

„Lauko kinas“: „Dylerė“, 22:15
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Jean-Paul Salomé režisuota veiksmo komedija „Dylerė“ – legendinės prancūzų aktorės Isabelle Huppert komedijinio talento benefisas. Filmo centre – prancūzų-arabų kalbų vertėja Pasjans, dirbanti Paryžiaus policijos narkotikų skyriuje. Norėdama atsikratyti besivelkančių skolų, ji įsivelia į narkotikų verslą ir slapčia perima nieko neįtariančių marihuanos prekeivių siuntą. Pasjans pradeda stumdyti prekę smulkiems rajono dyleriams, bet darbo policijoje neatsisako.

Guy Ferrandis nuotr.

SEKMADIENIS, 08 01

Paroda „Banga: Žmonių balsų kanalas“, 12:00 – 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ parodos fokuse – radijo gamyklos ir susivienijimo „Banga“ bendruomenė. Kiekvienas žiūrovas parodoje išskleistame vaizdų, tekstų ir objektų „diapazone“ gali pagauti savo bangą ir leistis jos nešamas. Romantikams patiks nostalgiška technologijų jaunystė ir paslaptingi radiniai iš fabriko griuvėsių. Technologijų gerbėjai galės akimis išlandžioti atvirus „Šilelio“ vidurius, o sociologai – vidinio fabriko gyvenimo paslaptis ir nedideles nuodėmes.

Bendruomenių platforma „Mažosios istorijos“ pirmą kartą sukaups ne tik tekstinį, bet garsinį parodos herojų pasakojimų archyvą. Vėlyvą 2021 m. rudenį jis pasieks klausytojus radijo bangomis. Laidas „Banga“: žmonių balsų kanalas“ transliuos radijo stotis „Tau“ – 1993 m. ji įkurta ilgamečio gamyklos darbuotojo Algirdo Kepežinsko ir tebeveikia buvusios „Bangos” gamyklos pastate Draugystės gatvėje.

„Šilelio“ reklama. Kauno miesto muziejaus archyvas

Keliaujančios maiNytuvės/maiVytuvės, 19:00
Eiguliai, kiemas tarp Ukmergės g. 4 ir 8 namų

„Kaunas 2022“ bendruomenių programos „Fluxus Labas!“ palaikoma keliaujanti iniciatyva – tai bendra kelių Kauno bendruomenių idėja. Keliaudamos per Kauną bei Kauno rajoną, šios maiNytuvės/maiVytuvės kviečia ne tik prekybai ir mainams, bet ir įvairioms kitoms veikloms. Kiekvienas rajonas turės skirtingą temą, pagal jas bus orientuojami net tik turgelis, mainytuvės ir atiduotuvės, bet ir kūrybinių veiklų turinys. Pirmoji stotelė – Eiguliai.

Eigulių kieme vyks išskirtinai tik mainytuvės, taip pat mainytuvių namelio kūrimo kieme atidarymas. Nuo rugpjūčio 2 d. prasidės medinės mainytuvių stotelės – funkcionalios, patogios, praktiškos ir gražios – statybos su architekte.

Pažaislio muzikos festivalis. Opera „Geros dienos!“, 20:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Operos „Geros dienos!“ (autorės – Vaiva Grainytė, Lina Lapelytė, Rugilė Barzdžiukaitė) siužetą kuria skirtingi kasininkių likimai, paprastai slepiami po dirbtinės šypsenos ir mechaniško aptarnavimo –„Laba diena!“, „Ačiū!“, „Geros dienos!“ – kauke. Kasdienybėje nepastebimos, robotus primenančios pardavėjos operoje veikia kaip ryškūs personažai. Pardavėjų mintys, žiūrovams girdimos jų CV išklotinės tampa trumpa, individualia drama. Kasininkių charakteriai – tai lengvai atpažįstami tipažai, įkūnijantys universalias realijas. Operos librete susipina šnekamoji, literatūrinė kalba bei nūdienos aktualijos.

„Geros dienos“ archyvo nuotr.