Žurnalų archyvas

Esminis „Kaunas Jazz“ savaitgalis – palydint liepą

29 liepos, 2021, Parengta pagal organizatorių inf. | Naujienos

Pagrindinis „Kaunas Jazz“ savaitgalis, įprastai vykstantis balandžio pabaigoje, šįmet dėl pandemijos keliasi į liepos pabaigą. Liepos 29 – rugpjūčio 1 dienomis Kaune vyks koncertai po atviru dangumi ir uždarose erdvėse, kuriuose pasirodys galybė puikių atlikėjų.

„Estrada Orchestra“. Grupės archyvo nuotr.

Kaip teigia „Kaunas Jazz“ meno vadovė Indrė Jučaitė-Sarneckienė, šiais metais festivalio organizatoriams teko prisitaikyti prie susiklosčiusių sąlygų, reaguoti į situaciją ir daryti viską, kad net ir išskaidyta festivalio programa sukurtų ir atitiktų tradicijomis apipintą festivalio dvasią. 

„Tikimės, kad jau kitais metais grįšime į tradicinį „Kaunas Jazz“ formatą ir tų renginių koncentracija per vieną savaitgalį išliks, nes šiais metais koncertai ir pati festivalio programa buvo apribota karantino suvaržymų, tačiau esu įsitikinusi, kad tai nesutrukdys gerbėjams pajusti festivalio dvasią“, – teigė I. Jučaitė-Sarneckienė. 

Nemokami koncertai užlies Kauną

Ilgojo savaitgalio „Kaunas Jazz 2021“ programa prasidės „Volfas Engelman Studijoje“ vieno ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Lietuvoje Sauliaus Šiaučiulio, populiaraus Lietuvoje saksofonininko Laimono Ubriko ir būgnininko Edmundo Federavičiaus pasirodymu. 

Nemokamų lauko koncertų ciklą liepos 30 d. Karo muziejaus sodelyje tradiciškai pradės kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus varpų džiazo muzikos koncertas, kuris skirtas neseniai anapilin iškeliavusio grupės „Žaliakalnio vilkai“, jazz’o kritiko ir fano, pasaulio muzikos sielos, kompozitoriaus ir atlikėjo Algirdo Klovos šviesiam atminimui.

Liepos 30 d. laukia ir koncertai Vienybės aikštėje. Pirmasis pasirodymą surengs Kauno bigbendas, žiūrovams paruošęs muzikinę kelionę – susitikimą bei šviesų prisiminimą džiazo legendos Chick Corea, kurios  pasaulis neteko dar šiais metais. 

Po Kauno bigbendo į sceną Vienybės aikštėje žengs ilgametę muzikinę patirtį turinti atlikėja, vokalo pedagogė, muzikinių televizijos projektų dalyvė Mary Mo su grupe, kurios tikrasis vardas yra Marija Monika Dičiūnė. Jauna ir gerai žinoma, puikiai grojančių muzikantų karta suvienijo širdis, stygas, lazdeles, klavišus ir savo programą skyrė dainininkei Erykah Badu. 

Liepos 31 d., šeštadienį, koncertinę programą Vienybės aikštėje pradės vintažinio džiazo, svingo bei „New Orleans“ džiazo ansamblis „The Schwings Band“. Įdomus faktas, kad šios grupės  pagrindiniai klausytojai pagal „Spotify“ statistiką yra ne Lietuvos, bet JAV,  Ispanijos, Vokietijos ir Italijos džiazo mylėtojai. 

Iš karto po grupės pasirodymo scenoje lauks projektas „Džiazo mados“, kurio metu bus pristatomos Kauno Kolegijos Menų akademijos Mados dizaino programos studentų kolekcijos. 

Liepos 31 d., šeštadienį, pasirodymus Vienybės aikštėje vainikuos Estijos grupės „Estrada Orchestra“ pasirodymas. Lietuvos gerbėjai jau yra susipažinę su šia Estijos grupe „Kaunas Jazz“ festivalyje. Šįkart „Estrada Orchestra“ žada dar energingesnę programą, kurią papildys šokėjai. Šeštadienio nemokamus koncertus Vienybės aikštėje užbaigs šventinis fejerverkas.

„Džiazo gatvė“ 

Liepos 31 d. kauniečių ir miesto svečių lauks tradicija tapęs projektas „Džiazo gatvė“, kurio metu nemokami festivalio „Kaunas Jazz“ koncertai miestą užlies džiazo nuotaika ir kvies pasinerti į svaigią renginio atmosferą. Šių metų „Džiazo gatvę“ pristato „Vikonda grupė“ su  šūkiu „Ateitis prasideda šiandien!“. Aštuntą kartą iš eilės centrinėse Kauno gatvėse įsikurs net trys festivalio scenos – L. Sapiegos g. – Vikonda FREE stage, Vasario 16-osios g. – Vikonda MODERN stage, ir Nepriklausomybės a. – Vikonda fusion stage, kuriose šeimininkaus jauni ir dar tik pradedantys savo karjeras Lietuvos džiazo kūrėjai. 

Pasiduoti muzikos tėkmei, atsipalaiduoti ir ramiai žingsniuojant mėgautis muzikiniais atradimais trijose scenose kvies Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos vokalinės grupės „LDo“ & Vakarė Bivainytė, Dainius Pavilonis pasirodymas, Augustinos Vaiginytės kvartetas, jaunųjų džiazo atlikėjų „Synthetika“, Urtės Lazdauskaitės & Austėjos Marijos Kimbartaitės & The Band, „Go Band“, „Juzt” projektai. 

Nepriklausomybės aikštėje šokių projektai – karaliaus lindy hop’as ir salsa, o  „Kaunas Jazz Jam #7” – įvairių stilių gatvės šokių kovose rungsis patys stipriausieji. Trims geriausiems šokėjams atiteks „Vikondos Grupės” įsteigti piniginiai prizai.

Ilgojo savaitgalio „Kaunas Jazz 2021“ duzgės rugpjūčio 1 d. vyks „Volfas Engelman Studijoje“, kur savo pasirodymą surengs dainininkas „Lukas Bartaška & The Band“, kuris gerai pažįstamas iš „Eurovizijos“ konkurso atrankų bei televizijos projektų. 

„Lukas Bartaška & The Band“. Atlikėjų archyvo nuotr.

31-asis „Kaunas Jazz 2021“ džiazuos visus metus

Rugpjūčio 18 d. Pakrantėje, šalia „Žalgirio“ arenos, o rugpjūčio 19 d. Palangos koncertų salėje koncertus surengs 2017-ųjų „Eurovizijos“ konkurso laimėtojas Salvadoras Sobralis iš Portugalijos. Ketvirtą kartą į Lietuvą festivalio „Kaunas Jazz“ kvietimu atvykstantis atlikėjas, anot organizatorių,  po koncertų sulaukia vienų šilčiausių atsiliepimų iš gerbėjų „Kauno Jazz“ istorijoje. 

Rugsėjo 10 d. Joniškio Raudonojoje (Žieminėje) Sinagogoje laukia Eglės Vakarinaitės ir grupės „Jazz Between The Sheets“ jausmingų džiazo dainų vakaras su romantišku ir lengvai išdykusiu prieskoniu. 

Visą 31-ojo festivalio “Kaunas Jazz 2021” programą vainikuos populiariausio pasaulyje džiazo vokalisto Gregory Porterio ir Kauno miesto simfoninio orkestro koncertas, kuris vyks gruodžio 6 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Salvador Sobral. Tomas Monteiro nuotr.

Festivalio mecenatas SBA grupė
Festivalio didysis rėmėjas „Volfas Engelman Nealkoholinis“

Fetsivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė

Detali renginių programa: www.kaunasjazz.lt.