Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 14–16 dienoms

14 liepos, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 07 14

Aludarių diena, 17:00
Kaunakiemio g. 2

Prieš 170 metų, tiesa, kitoje vietoje – Vilijampolėje – pradėta rašyti šiandien kaip „Volfas Engelman“ žinomo bravoro istorija. Apie ją daugiau išgirsite kasmetinėje šventėje, kurioje netrūks šiuolaikinių popmuzikos garsų.

Koncertas „Atviros tėkmės #8“, 20:30
„Nemuno7“, Zapyškis, Kauno raj.

Kultūros laive – svečias iš Šiaulių, dar „Bix“ fanams gerai žinotas perkusininkas, garso performansų menininkas Gintautas Gascevičius-Ginc ir vilniečiai „Keista bjauri žuvis“. Šis neįprastą pavadinimą turintis kolektyvas sujungia programuotojo ir keramikės talentus, sukurdamas nepaprastą meniškumo sintezę.

Beje, šeštadienio rytą, 11:30, laive koncertuos Tamsaulė. Gal spėsite į abu renginius?

Gedimino Banaičio nuotr.

Prancūziškas „Romuvos“ lauko kinas: „Vestuvių kalba“ (Le discours), 21:45
NKDT Mažųjų scenų kiemelis, Kęstučio g. 62

Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

Liepos 14-ąją Prancūzijoje minima Bastilijos paėmimo diena. Šia proga kartu su renginio partneriais –  Provanso kvapais persmelktu ženklu „L‘Occitane“ – „Romuva“ kviečia į prancūzišką vakarą lauko kine. Sutemus žiūrėsime nuotaikingą prancūzišką komediją „Vestuvių kalba“.

Laurent Tirard filme sesuo pakviečia Adrieną pasakyti kalbą jos tuoktuvėse. Jauno vyro galvoje iškart pradeda suktis vestuviniai košmarai – polka su ragučiais, nesibaigiančios užstalės bei šnekos su tetom ir dėdėm, o baisiausia… užlipti ant scenos ir atsidurti visų dėmesio centre. Ir dar pasakyti kažką gražaus apie svainį – patį nuobodžiausią pasaulyje žmogų.

ŠEŠTADIENIS, 07 15

Lietuvos aviacijos muziejaus šventė  „Lituanicos“ skrydžiui – 90 | Stepono Dariaus Kaunas“, 11:00–22:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Visą šeštadienį muziejuje – ekskursijos, edukacijos, susitikimai su aviatoriais. Dalis renginio programos skirta ekskursijų ciklo-edukacinio žygio „Stepono Dariaus Kaunas“ kulminacijai – pažintis su su Stepono Dariaus gyvenimu Kaune susijusiomis transporto priemonėmis – automobiliu ir motociklu, teminės ekskursijos, iliustruota paskaita apie filmą „Skrydis per Atlantą“, bus rodomi niekur anksčiau nerodyti kino kadrai, susiję su filmo herojais – lėktuvu, jo kūrėjais, lakūnais. Muziejaus lankymas liepos 15 d. – nemokamas.

Kauno aviacijos šventė, 14:00
S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas, Veiverių g. 132

Kasmet S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome tūkstančius žiūrovų pritraukianti Kauno aviacijos šventė šįkart minės gražią sukaktį: legendinių lakūnų skrydžiui per Atlantą – 90 metų. Liepos 15-ąją padangę virš Aleksoto raižys akrobatinių lėktuvų pasirodymai, o žemėje publikos dėmesio lauks koncertai ir ekspozicijos. Ypatingas šventės svečias – scenoje pasirodysiantis kaunietis Aurimas Valujavičius, irkline valtimi įveikęs Atlanto vandenyną S. Dariaus ir S. Girėno garbei.

Bardų festivalis „Akacijų alėja 2023“, 16:00
Kulautuva, Kauno raj.

Ilgiausiai Lietuvoje gyvuojantis nemokamas dainuojamosios poezijos ir gyvos muzikos festivalis „Akacijų alėja“ šiais metais liepos 15 d. jau 23-ąjį kartą kviečia į Kauno rajone įsikūrusį kurortinį Kulautuvos miestelį, kur pušų paunksmėje susirinkusiųjų lauks akustiniai legendinių atlikėjų pasirodymai, išskirtinis muzikinis projektas, skirtas poeto Sigito Gedos 80–mečiui ir staigmenos.

Šiuolaikinės Lietuvos analoginės eksperimentinės fotografijos paroda ir dirbtuvės, 16:00–20:00
Laikinoji Čiurlionio galerija, A. Mackevičiaus 27, Kaunas

Ant Pelėdų kalno, laikinosios Čiurlionio galerijos salėse vyks unikalios analoginės fotografijos ir alternatyvios spaudos dirbtuves, žinomiausi Lietuvos eksperimentinės fotografijos atstovai pristatys savo darbus, atsakys į lankytojų klausimus, atskleis savo kūrybinius planus.

Parodos dalyviai – Mindaugas Meškauskas, Darius Vaičekauskas, Joranas Bružinskas, Inga Dinga, Mindaugas Janušaitis, Tomas Terekas, Žilvinas Glušinskas, Kauno kolegijos Menų akademijos fotografijos studijų programos studentai ir absolventai. Parodą bus galima aplankyti iki rugpjūčio 15 d.

Poetiniai atradimai: „Simbiozė“, 19:00
„Kita galerija“, Kęstučio g. 62

Naujoje Kaune atsidariusioje galerijoje „Kita Galerija” į tarpusavio sąveiką ir atradimo džiaugsmą gilinamąsi skirtingomis meninėmis formomis – eksperimentine muzika bei galerijoje kabančiais iliustratorių darbais.

Galerija kviečia į pirmosios savo uždarymo renginį, kuriame pasitelkdami jaunųjų poetų Tomo Petrulio, Lauros Kromalcaitės, Kamilės Asadauskaitės, Performanso bei Patricijos Gudeikaitės kūrybą bandysime atrasti poetinius netikėtumus, paradoksus ir kontrastus. Poezijos skaitymų metu gyvai improvizuos garso menininkė Ugnė Makselytė.

SEKMADIENIS, 07 15

Filmas „Mavka: miško siela“, 11:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Ukrainiečių animacinis filmas, kurio režisieriai – Oleh Malamuzh, Oleksandra Ruban, gimtojoje šalyje tapo visišku topu! Neaprėpiamuose miškuose nuo neatmenamų laikų gyvena daugybė pasakiškų būtybių, kruopščiai saugančių savo paslaptis. Viena jų – geraširdė ir gražuolė pavasario šauklė Mavka, kurią miško gyventojai išrenka naująja miško Sergėtoja. Dabar Mavkos darbas ir pareiga – saugoti miško gyventojus ir bet kokia kaina ginti visos gyvybės šaltinį, stebuklingąjį Gyvybės Medį.

Susitikimas su Remiu Ščerbausku parodoje „Teritorija Kaunas / gatvės fotografija“, 12:00–14:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Daugiau nei dešimtmetį fotografuodamas Kauno gatvėse, Remis Ščerbauskas užfiksavo įvairius miesto gyvenimo momentus, kuriuose architektūrinės miesto detalės persipina su kultūriniais ir socialiniais reiškiniais. Lankytojai galės ne tik mėgautis fotografijų estetika, bet ir pabendrauti su fotografu: užduoti klausimus, išgirsti apie kūrybos užkulisius bei daugiau sužinoti apie eksponuojamus darbus.

Pabendravę su Remiu nepamirškite užkopti į trečiąjį galerijos aukštą, kur jau veikia itin svarbi tarpukario asmenybės Antano Ingelevičiaus paroda, o pirmajame – aplankykite dueto BIONICS instaliaciją.

Beatričės Villuveit nuotr.

Kariliono muzikos koncertas, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Kiekvieną liepos mėnesio sekmadienį Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje skambės kariljono muzikos koncertai, kuriuos atliks Austėja Staniunaitytė-Proietta ir Raimundas Eimontas. Koncertų pradžia – 16 val.

Austėjos Staniunaitytės-Proietta programoje „Amelija iš Monmartro ir Muzikos garsai“ skambės melodijos iš visiems gerai žinomo filmo „Amelija iš Monmartro“, o antroje dalyje – aranžuotos ištraukos iš miuziklo „Muzikos garsai“. Koncerte taip pat išgirsite Andrew Lloyd Webber ir Vangelis kūrinius.

Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Meistrų interpretacijos“, 17:00
Zapyškio paminklinėje Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Kauno raj.

Sutuoktiniai Agata ir Lukaszas Długoszai, studijavę yra visame senajame žemyne puikiai žinomi atlikėjai, koncertuojantys su žymiausiais orkestrais ir ansambliais bei laikomi tikrais lenkų muzikos ambasadoriais. Marekas Toporowskis – istorinių instrumentų entuziastas. Jis yra žymus klavesino ir vargonų solistas, kamerinės muzikos atlikėjas, dirigentas, taip pat groja klavikordu ir istoriniais fortepijonais.

Svečiai parengė kamerinės muzikos programą „Meistrų interpretacijos“ – tai tarsi lobių skrynutė, kurioje slypi gražiausiai nušlifuoti 19 a. muzikos brangakmeniai. Istorinio fortepijono tembras šiai muzikai suteikia išskirtinį autentišką atspalvį.