Žurnalų archyvas

„Lituanicos“ skrydžio 90-metis ir ciklo S. Dariui finalas – Lietuvos aviacijos muziejuje

12 liepos, 2023, LAM inf. | Naujienos

Šeštadienį, kai S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome vyks tradicinė, šiemet „Lituanicos“ skrydžio 90-mečiui skirta aviacijos šventė, ypatingą programą siūlys ir čia pat įsikūręs Lietuvos aviacijos muziejus.

Muziejus nuo 11 iki 22 val. kvies visus į šventę „Lituanicos“ skrydžiui – 90 | Stepono Dariaus Kaunas“. Visą šeštadienį – ekskursijos, edukacijos, susitikimai su aviatoriais. Dalis renginio programos skirta ekskursijų ciklo-edukacinio žygio „Stepono Dariaus Kaunas“ kulminacijai – pažintis su su Stepono Dariaus gyvenimu Kaune susijusiomis transporto priemonėmis – automobiliu ir motociklu, teminės ekskursijos, iliustruota paskaita apie filmą „Skrydis per Atlantą“, bus rodomi niekur anksčiau nerodyti kino kadrai, susiję su filmo herojais – lėktuvu, jo kūrėjais, lakūnais. Muziejaus lankymas liepos 15 d. – nemokamas.

Renginio dalyviai galės patirti virtualų skrydį virš Kauno naudojant muziejuje esantį skrydžio simuliatorių, taip pat – atsidurti šalia autentiškos „Lituanicos“ replikos, kuri primins istorinį Stepono Dariaus ir Stasio Girėno transatlantinį skrydį. „Kviečiame pasidaryti asmenukę, kelti į socialinius tinklus ir pridėti grotažymę #Herojai2023. Nepamirškite, kad Edukacijų erdvėje kiekvienas galėsite pasigaminti unikalų „Lituanicos“ ženkliuką“, – rašoma pranešime spaudai.


Muziejuje tądien lauks ir tokių transporto priemonių, kokiomis važinėjo ir Steponas Darius, duetas – tai „Douglas 350 EW“ ir „Ford T“.

Gyvų istorijų vakare laukia pokalbis su „Laikas kilt“ projekto sklandytojais Algirdu Šimoliūnu ir Ignu Bitinaičiu. Pilotai dalinsis mintimis apie šių metų rugpjūtį planuojamą analogų neturintį skrydį bemotoriais sklandytuvais „Sklandytuvais per Europą: Lietuva – Portugalija“, skirtą paminėti Dariaus ir Girėno skrydžio 90-metį.

Tarp programos akcentų – filmo „Skrydis per Atlantą“ užkulisių video peržiūra su specialistų komentarais. Bus atskleisti įdomūs faktai apie sovietų valdžios trukdymus kurti filmą. Žadama, kad tai suteiks naują perspektyvą ir padės giliau suprasti šį istorinį įvykį. Filmą komentuos LAM istorikas, lakūnas Pijus Poškus, kurio knygą „Turi būti paleistas… Kapitonas Steponas Darius Lietuvos Karo aviacijoje 1922-1927 m.“ šiemet išleido muziejus.

Kadras iš filmo „Skrydis per Atlantą“


Edukacinis žygis „Stepono Dariaus Kaunas“ – Lietuvos aviacijos muziejaus kultūrinio sezono „#Herojai2023“ dalis. Sezono renginiais siekiama pabrėžti, kad didvyriais ne gimstama, o tampama.
Projekto partneriai – Kauno miesto muziejus, Lietuvos sporto muziejus ir VšĮ „Unikalus paveldas“.
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama.

Daugiau informacijos www.lam.lt ir feisbuke.