Žurnalų archyvas

Maršrutas lapkričio 3–5 dienoms

3 lapkričio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 11 03

Paroda „Lietuvos peizažas Arūno Slapšio kolekcijoje“, 11:00–17:00
A. ir P. Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2

„Parodą skiriu savo tėčio Juozo Slapšio atminimui. Peizažai buvo mylimiausia jo tematika, tad parodoje eksponuojami 25 dešimties autorių peizažai iš mano asmeninės kolekcijos.  Vienas pagrindinių kriterijų, pagal kurį kolekcionuoju meno kūrinius, yra Kauno dailininkų darbai“, – teigia Arūnas Slapšys, kurio aistrą kolekcionuoti „įžiebė“ dailininko Vytauto Lagunavičiaus padovanotas paveikslas „Sodyba“.

Su bilietais.

Vytautas Lagunavičius. „Sodyba“, 1996

Paroda „Beer.peoples“, 17:00–01:00
„Godo“, Laisvės al. 89

Pati pirmoji „beer.peoples“ projekto paroda – tai vieno žmogaus (vėliau, tikimasi, daugiau) padarytų portretų archyvas. Portretus fotografas užfiksavo per alaus bokalo lešį.

Nemokamai.

„Kaunas Piano Fest“. Atidarymo koncertas, 18:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Jau šeštasis baltų ir juodų klavišų keliamą džiaugsmą spinduliuojantis festivalis šįkart, kitaip nei visada, vyksta ne vidurvasarį, bet juk lapkritį muzikos kuriamos šilumos reikia dar labiau! Festivalį atidarys Johanneso Brahmso ir Stasio Vainiūno muzikos koncertas Kauno kultūros centre, kuriame prie fortepijonu skambinančios festivalio organizatorės Monikos Lozinskienės prisijungs violončelės ir smuiko virtuozės Loukia Loulaki ir Barbora Valiukevičiūtė.

Nemokamai.

„Golden Parazyth“ koncertas, 19:00
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

„Ruduo yra fantastiškas metas. Vasaros šėlsmas nutolsta ir pradedam geriau girdėti save ir kitus. Šita proga kviečiu susitikti dar vienam nuotykiui. Nebus išvengta nei geros nuotaikos, nei geros muzikos. Šelmiškai jaukus vakaras garantuotas. Scenoje išvysite viską, ką Golden Parazyth gali duoti geriausio. Susitinkam, pasidalinti rudeniu“, – taip jaukiai skamba „Golden Parazyth“ kvietimas penktadienio vakarui.

Su bilietais.

ŠEŠTADIENIS, 11 04

Paroda „École de Paris“, 11:00–15:00
„Parko galerija“, M. Valančiaus g. 6

Tai išskirtinė galimybė išvysti garsių litvakų, lietuvių, prancūzų, kurie priklausė „Paryžiaus mokyklai“, meno kūrinius. Čia rasite impresionizmo, postimpresionizmo, kubizmo, klasikinių ir modernių meno kūrinių. Parodoje pasitinka tokie autoriai kaip Vytautas Kasiulis, Lucien Martial, Pierre Boudet, Pinchus Kremengne, Max Band, Maurice Utrillo, Michele Kikoine, Jacques Lipchitz, Andre Lhote, Maurice Blanchard, Elisse Maclet, Ivanoff Alekxandre, Neemija Arbit Blatas.

„Kaunas Piano Fest“. Ričardo Jankausko paskaita, 11:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

„Paskaitų metu kalbėsime apie M. K. Čiurlionio kūrybinio palikimo unikalumą, svarbą Lietuvos kultūrai, jo simbolizmo tapyboje ištakas, išskirtinumą, simbolių, kuriuos jis dažniausiai naudojo savo paveiksluose, reikšmę, prasmę. Aptarsime M. K. Čiurlionio tapybinių sonatų kūrimo kontekstus, jų idėjas, struktūrą, santykį su kitų amžininkų kūryba“, – į susitikimą su eruditu Ričardu Jankausku kviečia festivalio organizatoriai.

Nemokamai

„Taivanas ekrane 2023“. Filmas „Laisvadienis“ (Day Off), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Taivanietiško kino festivalio tema – tarp tikrovės ir vaizduotės, atliepianti festivalyje pristatysiamų filmų žanrų įvairovę. Nuo dokumentikos iki animacijos – visų festivalio filmų epicentre yra žmogus, kurį stebime mūsų kasdienybei nesvetimuose kontekstuose ir įtampos.

A-Rui jau keturiasdešimt metų dirba kirpykloje. Nepaisant gyvenimo siunčiamų sunkumų, darbe ji atiduoda visą save. Tačiau A-Rui vaikai nevertina jos darbo. Vieną dieną ji gauna pasiūlymą apkirpti seną klientą, kuris gyvena kažkur toli. Moteris dienai uždaro kirpyklą ir išsiruošia į kelionę atlikti tai, kas kitiems atrodo beprasmiška. Režisierius: Fu Tien-Yu

Nemokamai. Bilietai į seansus bus dalinami šeštadienį kasoje.

SEKMADIENIS, 11 05

„Kaunas Piano Fest“. „Trio Agora“ koncertas, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Trio Agora“ (Robertas Lozinskis, Žilvinas Brazauskas, Natania Hoffman) siekia išreikšti didžiulę tango muzikos apimtį pasirinkus kūrinius, kurių kiekvienas turi unikalią istoriją bei prisidėjo prie šio stiliaus evoliucijos. Šis albumas yra savotiška tarptautinė tango manifestacija, nukelianti klausytojus iš Paryžiaus salonų į mažas Buenos Airių gatveles, per Jungtines Valstijas, Lotynų Ameriką, Vakarų Afriką ir Rytų Europą. Daugelis pristatomų kūrinių – tai tarsi pasakojimai, kuriais atiduodama pagarba originalioms kompozicijoms aranžuočių ir transkripcijų pavidalu.

Su bilietais.

„Trio Agora“ archyvo nuotr.

Festivalio „Musica Sacra“ koncertas, 16:00
Kauno šv. ap. Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Vilniaus g. 1

Koncerte dalyvaus vargonininkas iš Lenkijos Radoslaw Marzec. Programoje skambės Johano Sebastijano Bacho, Jano Liubliniečio kūriniai

Nemokamai.

„Taivanas ekrane 2023“. Filmas „Raudona dėžutė“ (Father), 17:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Čen Ši Huangas yra vyriausias lėlių teatro meistro Li Tian Lu sūnus. Būdamas 79 metų,  meistras Čen atsiskiria nuo šeimos ir įkuria savo trupę, kuri greitai sulaukia pasaulinio pripažinimo. Nepaisant to, šio tradicinio meno populiarumas sparčiai mažėja ir Čen nepavyksta rasti mokinio, kuriam galėtų perduoti savo patirtį ir žinias. Režisierius: Yang Li-Chou.

Nemokamai. Bilietai į seansus bus dalinami sekmadienį kasoje.

Spektaklis „Make Love“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

XIV a. viduryje, besibaigiant Europą siaubiančiam marui, G. Boccaccio parašo savo žymųjį „Dekameroną“. Tai virš šimto pasakojimų, kurių daugelis pasakoja apie seksą kaip apie malonumą, praktikuojamą visų –  vyrų ir moterų. „Įkvėpti šio popandeminio klasiko, surinkome įstabią kūrėjų komandą panašiam tikslui. Jokūbo Tulabos muzika, Kristinos Marijos Kulinič dramaturginis stilius, Agnietės Lisičkinaitės požiūris į scenoje judančius kūnus bei Gildo Aleksos režisūra susipina su puikiai Teatrono žiūrovui pažįstamais – Milda Naudžiūnaite, Karoliu Kasperavičium, Kasparu Varanavičium, bei Roberta Sirgedaite. Scenoje išgirsim VISŲ šių žmonių bendrai parašytas dainas. Apie seksą. Viskas, apie ką kartais nejauku kalbėti, dabar virs malonumu niūniuoti“, – rašo „Teatronas“.

Su bilietais.

Donato Ališausko nuotr.

Spektaklis „Noktiurnas“, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Lapkričio 3 d. sukanka 50 metų nuo tada, kai Gytis Padegimas pakvietė į pirmąją savo premjerą Kaune! Tai buvo spektaklis apie Karlsoną… Sveikinam mylimą režisierių su auksine sukaktimi <3  

Sekmadienį Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi Kauno centriniame knygyne pristato tragiškos istorijos spektaklį pagal Adam Rapp pjesę „Noktiurnas“, pasakojantį apie tai, kaip gyvenime svarbu atleisti. 

„Vienintelis dalykas, kurio negalima atleisti – tai neatleidimas“ – pagrindinę spektaklio idėją, cituodamas prancūzų rašytoją Romeną Gari, nusako režisierius Gytis Padegimas. Pasak jo, atleidimo tema ir problema darosi vis aktualesnė. „Mokam kaltinti, bet nemokam atleisti.“

Teatro archyvo nuotr.