Žurnalų archyvas

Maršrutas lapkričio 20–23 dienoms

20 lapkričio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 11 20

Patriotinės muzikos koncertas „Ant kalno klevelis“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės g. 12

Pirmadienio vakarą koncertuos Rygos Domo katedros berniukų choras ir Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis“. Programoje – Zigmars Liepiņš, Raimonds Pauls, Valts Pūce, Jānis Lūsēns, Imants Kalniņš, Renārs Kaupers, Jānis Strazds, Juozo Naujalio, Juozo Tallat-Kelpšos, Raimondo Martinkėno, Dariaus Polikaičio, Giedriaus Svilainio, Laimio Vilkončiaus, Vaclovo Augustino, Vytauto Kernagio, Galinos Savinienės kūriniai.

Su bilietais.

Ciklo „Vaizduotės praktikos“ dirbtuvės „Švenčių žaidimai šeimai ir kolegoms“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

„Gruodis jau čia pat. N e į t i k ė t i n a! Metas pagalvoti ne tik apie šventinį meniu, bet ir veiklas, kurios paįvairins jūsų Naujametinius vakarėlius darbe, giminės ar draugų susitikimus. Niekas taip nepraskaidrina buvimo kartu, kaip juokas ir žaismingi kūrybiniai procesai su šalia esančiais žmonėmis. Pasidalysime mažiausiai aštuoniais žaidimais, dinamiškomis veiklomis, teminėmis Kalėdų pramogomis“, – vilioja biblioteka. Skirkite dvi valandas ir jūsų šventės įgaus naujų, žaismingų spalvų bei autentiškų prisiminimų.

Nemokamai.

„Scanorama’23“: „Munchas“ (Munch), 18:10
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Nuostabu – Europos šalių kino forumas „Scanorama“ kelioms dienoms pratęsė savo magišką programą ir pirmadienio vakarą kviečia nerti į norvegų tapytojo Edvardo Muncho pasaulį. Įkvėptas Toddo Hayneso Bobui Dylanui skirto filmo „Manęs čia nėra“, režisierius Henrik Martin Dahlsbakken skirtingomis raiškos priemonėmis vaizduoja keturis kertinius Muncho gyvenimo laikotarpius, iš kurių kiekviename jį įkūnija skirtingas aktorius.

Su bilietais.

ANTRADIENIS, 11 21

Slemas #66, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1
https://www.facebook.com/events/744319811051367

„Pasak nepatikimų interneto šaltinių, skaičius 66 gali priminti, jog gyvenate ne vienas dykumoje, todėl nereikėtų atsiskirti ir užsidaryti vienumoje. Šiandienos pasaulyje sunku atskirti kuo tikėti ir kuo ne, tačiau visi sutariame, kad kelių metų senumo horoskopai ir internetiniai puslapiai su blizgučių užsklandomis ir rožinėmis snaigėmis, nemeluoja. Todėl kviečiame pasinaudoti priminimu ir pasimatyti šemšeštam sleme!“, – kviečia slemo vedėjai – Marija Satö ir Jovaras.

Nemokamai.

Vyčio Mantrimavičiaus nuotr.

Filmas „Adomas nori būti žmogumi“, 19:00Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Ikikarinis Kaunas. Pagrindinis filmo herojus Adomas – jaunas gražus vyras, turintis dailią merginą Liucę. Tačiau jis neturtingas, neturintis nei darbo, nei pastogės. Adomas glaudžiasi senoje baržoje pas keistuolį Kapitoną, kurio vaidmenį sukūrė legendinis lietuvių teatro režisierius Juozas Miltinis. Adomas ir Liucė svajoja išvykti į tolimą egzotišką Amerikos šalį, kur pasibaigtų jų pilnas nepriteklių egzistavimas, kur išsipildytų jų gražaus gyvenimo fantazijos. Adomui pagaliau pavyksta įsidarbinti emigracijos biure ir pradėti kaupti pinigus bilietui į Buenos Aires, tačiau vargu ar svajonėms lemta išsipildyti. Vytauto Žalakevičiaus filmas sukurtas pagal Vytauto Sirijos Giros romaną „Buenos Airės“.

Nemokamai.

Koncertas „Revancha del tango“, 20:00
Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės g. 12

Argentinoje užgimusios ir visame pasaulyje aistringų gerbėjų minias turinčios muzikos vakarą rengia solistė Ieva Prudnikovaitė ir ansamblis „4Tango“.

Su bilietais.

TREČIADIENIS, 11 22

Konferencija „Adomas Mickevičius: tiltas tarp kultūrų ir nacionalinio identiteto“, 10:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Šiais metais minime žymaus poeto, visuomenės veikėjo Adomo Mickevičiaus 225-ąsias gimimo metines. Norėdami prasmingai paminėti šią datą ir pasidalinti įžvalgomis, naujais atradimais, organizatoriai kviečia į dvikalbę tarptautinę mokslinę tarpdalykinę konferenciją, kurios transliaciją bus galima stebėti muziejaus feisbuko paskyroje.

Konferencijos metu veiks paroda „A. Mickevičius – tiltas tarp kultūrų“, parengta bendradarbiaujant su Adomo Mickevičiaus literatūros muziejumi Varšuvoje. Konferencijos programa.

Nemokamai.

Susitikimas „Kelionė pas Modrį“, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Ką tik atidarytą parodą „Modris Tenisonas: judesys ir ženklas“ lydės ne vienas įkvepiantis susitikimas. Jų metu su Modrio Tenisono gerbėjais, mokiniais ir jo mokinių mokiniais galerija kvies tęsti M. Tenisono minties kelionę nuo judesio iki ženklo, aptarti, diskutuoti, analizuoti ir išbandyti pantomimos judesius bei dalyvauti „ženklo“ (zime) piešimo užsiėmimuose.

Trečiadienį M. Tenisono mokinys režisierius Arvydas Lebeliūnas pristatys dokumentinį filmą, kuris gimė 2001 m., kai nedidelė grupelė buvusių Modrio Tenisono mokinių leidosi į kelionę norėdami susitikti su mokytoju. Renginio metu ne tik pamatysite šį kelionėje susuktą filmą apie režisierių legendą, bet ir sužinosite filmo kūrimo paslaptis bei išgirsite už kadro likusias istorijas.

Su muziejaus lankytojo bilietu.

„15min kino premjera“: „Praėję gyvenimai“ (Past Lives), 18:20
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Tu – aklai įsimylėjęs, o tavo simpatija… emigruoja į kitą žemyną. Kaip pasielgsi?

Turėjo praeiti dvylika metų, kol Pietų Korėjoje likęs Hae Sung išdrįso ieškoti į Kanadą išvykusios savo meilės. Pasirodo, ji pakeitė vardą ir išsikėlė Niujorko dangoraižių vertus tikslus. Ar tarp jų liko vietos jausmams? Šio šiuolaikiškai romantiško, svajingo ir iki ašarų autentiško Celine Song filmo herojai galiausiai susitinka vienai lemtingai savaitei. Jai baigiantis tenka persvarstyti meilės ir likimo, taip pat – šaknų ir ambicijų, sampratas.

Su bilietais.

Šokio spektaklis „Kartotojai“, 19:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Šis šiuolaikinio šokio spektaklis yra choreografo Emanuelio Gato (Prancūzija / Irzaelis) ir Kauno šokio teatro „Aura” šokėjų bendradarbiavimo rezultatas. Tai asmeninė vienuolikos asmenų, ieškančių ryšio, kelionė. Sudėtinga choreografinė struktūra ir kartu iki esminių elementų redukuotas šokis, kai šokėjai „varo” kūrinį ir atkuria jį kiekvieną kartą iš naujo, nagrinėdami atlikėjo, kaip scenos gyvo kūrėjo, vaidmenį.

Su bilietais.

Šokio teatro „Aura“ archyvo nuotr.

KETVIRTADIENIS, 11 23

Knygos „Kražių skerdynės 1893 m. lapkričio 10 d.“ pristatymas, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojų dr. Dangiro Mačiulio ir dr. Dariaus Staliūno knygos pristatyme dalyvaus autoriai ir VDU istorikė prof. dr Vaida Kamuntavičienė.

Pristatymo metu bus aptariama daugybė knygoje gvildenamų klausimų. Kodėl 1893 m. Kražių ir šiek tiek anksčiau (1886) Kęstaičių atveju caro valdžia susidūrė su masiniu pasipriešinimu, nors anksčiau be didesnių problemų uždarė šimtus katalikų vienuolynų ir bažnyčių? Kaip šie įvykiai paveikė Rusijos imperijos konfesinę politiką, lietuvių tautinį judėjimą, lenkų ir lietuvių konfliktą? Kaip žinios apie Kražių įvykius pasiekė tolimiausius pasaulio kampelius? Ar popiežius Leonas XIII iš tiesų užtarė Kražių kankinius, kaip tvirtino užsienio žiniasklaida? Kaip šis incidentas tapo lenkų, bet visų pirma lietuvių atminties vieta? Kokios aplinkybės darė įtaką Kražių skerdynių vaizdinio kaitai?

Nemokamai.

Paskaita „Skurdas ir vaizduotė: lietuvių apranga iki mados“ ir filmo peržiūra, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Kauno menininkų namų gimtadieniui artėjant, institucija kviečia pamąstyti apie madą. Vakaro programoje jūsų lauks Ievos Baltrėnaitės paskaita, paremta penktus metų vykdomu meniniu tyrimu, ir menininkų Valdo Ozarinsko ir Aidos Čeponytės video filmas „Vidurio Europos vyrai“, kuriame rašytojas Rolandas Rastauskas, menininkas Dainius Liškevičius, architektai Tadas Balčiūnas ir Gintaras Kuginys, fotografai Saulius Paukštys ir Arūnas Baltėnas bei kiti žinomi šalies vyrai atvėrė savo spintų duris menininkams.

Nemokamai.

Koncertas „Rudens muzika | Scenos iš „Figaro vedybų“, 20:00
A. ir P. Galaunių namai, Vydūno al. 2

A. ir P. Galaunių namai-muziejus kviečia ilgus rudens vakarus leisti su muzika ir įnešti į savo gyvenimą pakilios nuotaikos, derančių balsų ir garsų harmonijos.

Renginio metu arijas iš V. A. Mocarto operos „Figaro vedybos“ dovanos savo talentu Lietuvą visame pasaulyje garsinantys atlikėjai: Jonas Sakalauskas (baritonas), Julija Karaliūnaitė (sopranas), Emilija Finagėjevaitė (sopranas), Justina Kaminskaitė (mecosopranas), Raminta Lampsatytė (fortepijonas).

Su bilietais. Vietų skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. (+370 37) 79 89 95; +370 672 807 67

„Hogas Open“: „Sacreblue“ ir „Eiktubaiktu“, 20:00

„Hogas“, Kaunakiemio g. 40

Dieną pildantis skrandžius baras ketvirtadieniais virsta ankštu, triukšmingu ir todėl tiesiog nuostabiai autentišku muzikos klubu, kuriame iki pat pavasario ieškoma geriausios naujos grupės. Specialiai jiems sukaltą sceną šįkart matuosis rokeriai „Sacreblue“ ir „Eiktubaiktu“, o po oficialios programos, tikėtina, ištiks ir jam session.

Su bilietais.