Žurnalų archyvas

Maršrutas kovo 8–11 dienoms

7 kovo, 2024, Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 03 08

Tropinio drugių sodo atidarymas, 10:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

„Pavasarį pasitinkame su visiškai nauja ekspozicija oranžerijoje: po naujai įrengtą, erdvią ir moderniai drugių poreikiams pritaikytą patalpą – Tropinį drugių sodą – sklando ir ant specialiai parinktų augalų tupia drugiai iš viso pasaulio“, – kviečia botanikos sodas.

Su bilietais.

Paskaita „Lou Salomé: feministė ar tiesiog moteris?“, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Kūrybinės klasės žurnalo „Baltas kambarys“ rubrikos „Sienų tinko dulkės“ pristatyme dr. Žilvinas Vareikis aptars naujausiame, devintajame, žurnalo numeryje publikuoto straipsnio herojės rašytojos, filosofės ir psichoanalitikės Lou Salomės gyvenimą. Paskaitą lydės ypatingą santykį su Lou Salomé turėjusio filosofo Friedrich’o Nietzsche’ės muzikinės kompozicijos, atliekamos VDU Muzikos akademijos Fortepijono katedros studentų, kuriuos parengė doc. Donaldas Račys.

Nemokamai.

Premjera. Filmas „Légua“, 17:45
„Romuva“, Laisvės al. 54

Nuostabiame šiaurės Portugalijos krašte gyvena penkiasdešimtmetė Ana. Ji tvarko ne tik savo buitį, bet padeda ir vyresnei draugei Emilijai, kuri jau keturiasdešimt metų prižiūri šeimininkų apleistą dvarą. Netrukus paaiškėja, kad Emilijos sveikata drastiškai blogėja ir jai taip pat reikalinga priežiūra. Ana per daug prisirišusi prie draugės ir prie gimtojo krašto, o tai nepadeda nei santykiams su vyru, nei su studente dukra, ateitį siejantiems su didesniu miestu ir platesnėmis galimybėmis. Trijų kartų moterys ieško savo vietos sparčiai besikeičiančiame pasaulyje, kuriame gyvenimo ciklas atsinaujina tik per neišvengiamas pabaigas.

Režisieriams Filipai Reis ir João Milleriui Guerra pavyko sukurti be galo gyvą atmosferą, užfiksuoti laiko tėkmę ir perteikti paradoksą – laikas yra ir dovana, ir prakeiksmas, verčiantis daugelį susimąstyti, kur mūsų vieta šiame didžiuliame pasaulyje. Filmo premjera įvyko Kanuose.

Su bilietais.

Knygos „Pinigų kelionė: nuo atsiradimo iki tavo kišenės“ pristatymas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Ši V. Legkausko knyga – puiki finansinio raštingumo abėcėlė visiems smalsiems vaikams, norintiems žinoti, kaip atsiranda pinigai, nuo ko priklauso jų vertė, kaip veikia bankai, o svarbiausia – kaip pinigus uždirbti, investuoti ir neprarasti. Čia rasite daug įdomių istorinių faktų ir žinių, pasukti galvą priversiančių klausimų bei naudingų patarimų, kuriuos perskaityti vertėtų ne tik vaikams, bet ir daugybei suaugusiųjų.

Nemokamai.

ŠEŠTADIENIS, 03 09

Balio Sruogos „Raštų“ (t. 17, II d.) pristatymas, 14:00
Balio ir Vandos Sruogų namai-muziejus, B. Sruogos g. 21

Knygos „Balio Sruogos laiškai žmonai iš Štuthofo“ (Raštai, t. 17, II d., Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas) sutiktuvėse  dalyvaus knygos rengėja Neringa Markevičienė, aktorė Dominyka Budinavičiūtė, rašytojo giminaičiai.

 „Aš nepražūsiu, ir jokiu būdu man nieko blogo nenutiks. Mano nuotaika puiki, ir į ateitį žiūriu labai ramiai. Esu sveikas ir nusiteikęs optimistiškai, koks ir privalo būti gyvenimą teigiantis poetas!“ (Balio Sruogos laiškas Vandai Daugirdaitei-Sruogienei, Štuthofas, 1945-01-23)

Nemokamai.

Kamerinės muzikos koncertas „Muzikinės paralelės“, 15:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Oksanos Protas (smuikas, Ukraina) ir Marijos Mirovskos (fortepijonas, Lietuva) pristatomoje programoje skambės lietuvių ir ukrainiečių kompozitorių kūriniai smuiko ir fortepijono duetui. Beveik visi atliekami kūriniai sukurti XX a., jie supažindina klausytojus su įvairiais šiai epochai būdingais muzikos stiliais – nuo romantiškos muzikos iki modernių kompozicinių technikų. Ypatingo dėmesio nusipelno liaudies motyvų kaip įkvėpimo šaltinio panaudojimas kompozitorių kūryboje. Programoje skambės Andrij Štogarenko, Vytauto Barkausko, Viktoro Kosenko kūriniai.

Nemokamai.

Filmas „Vienuolis ir ginklas“ (The Monk and the Gun), 15:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Trumpajame „Oskarų“ nominacijų sąraše atsidūręs „Vienuolis ir ginklas“ yra antrasis režisieriaus iš Butano Pawo Choyning Dorji filmas.

Butano karalystė, 2006-ieji. Sunkiai pasiekiama Himalajų valstybė atsiveria modernizacijai – paskutinioji pasaulyje įsiveda televiziją ir prisijungia prie interneto. Karaliui atsisakius sosto, šalis ima ruoštis didžiausiam pokyčiui – demokratijai. Pirmiausia reikia papasakoti gyventojams, kas yra rinkimai ir kaip balsuoti

Su bilietais.

Koncertas „Klasika džiaze“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

J. S. Bacho, W. A. Mozarto, M. Ravelio, E. Griego, C. Debussy, M. K. Čiurlionio ir kitų autorių melodijų prigimtis pakvies klajoti improvizacinės muzikos labirintais. Fortepijoninė pjesė, orkestrinis kūrinys ar operos fragmentas – viską gali pagroti Kauno bigbendas, klausytojus kviečiantis į netikėtą džiazo ir klasikinės muzikos šėltinį.

Su bilietais.

Grupės „Jimmy Joyride“ koncertas, 21:00
„Lemmy“, Girstupio g. 1

„Po ilgo laiko studijoje, ieškant garsų ir žodžių, žudančių apatiją bei verčiančių odą eiti šiurpais, brėžiame ribą ir leidžiame albumą. Devynios nejaukios istorijos, įspraustos tarp švokščiančių gitarų sienų. Nekantraujame jas papasakoti gyvai“, – rašo alternative/noise rock/shoegaze grupė. Kartu programoje ir „Black Citrus“ bei „Fire Skeleton“.

Su bilietais.

SEKMADIENIS, 03 10

Tolerancijos žmogaus ir Leonido Donskio premijos laureato apdovanojimai, 15:00
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 7

Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ valdybos sprendimu 2023 metų Tolerancijos žmogumi išrinkta Telšių muziejaus „Alka“ muziejininkė, istorikė Janina Bucevičė. Leonido Donskio premija šiemet fondo valdybos ir L. Donskio našlės Jolantos Donskienės sprendimu paskirta Lenkijos poetui, visuomenininkui, „Pogranicze“ fondo steigėjui Krzysztof‘ui Czyżewski‘ui.

Kasmetinė Tolerancijos žmogaus nominacija skiriama asmeniui savo veiksmais, viešu pavyzdžiu ar atviru žodžiu stojusiam prieš ksenofobijos bei antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisakiusiam prieš smurto, prievartos ir radikalizmo apraiškas visuomeniniame Lietuvos gyvenime. 

Leonido Donskio  premija teikiama už ilgametes pastangas stiprinti pilietinį sąmoningumą, pakantą ir toleranciją, taip pat už žmogaus teisių gynimą, dialogo mezgimą ir palaikymą tarp skirtingai mąstančių, už pamokas ir pastangas kalbėti be pykčio ir šališkumo, už kitokios nuomonės išklausymą ir jos gerbimą, už nuolatinį priminimą, jog lavinimasis ir apšvieta yra nuolat mus lydintys reiškiniai, stiprinantys abipusį supratimą ir empatiją. 

Nemokamai.

Šokio performansas „Visa, ko mums reikia, yra meilė“, 15:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Didelio kauniečių susidomėjimo sulaukiančioje Almyros Weigel parodoje „Ar esu, kas esu?“  šokio teatras AURA Sekmadienį surengs ypatingą performansą.

Su galerijos bilietais.

Galerijos archyvo nuotr.

Koncertas „Ilgesio muzika“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Didžiojoje Britanijoje gyvenančios pianistė Inga Liukaitytės pasirodymai išsiskiria intelektualumu, muzikinių spalvų ryškumu ir orkestriniu skambesiu. Pianistės interpretacijose susipina dėmesys detalėms, emocinis gilumas ir subtilumas.

M. K. Čiurlionio „Mariomis“ ji papasakos savo bobutės, užaugusios Kauno marių dugne, istoriją ir visą gyvenimą besitęsusį gimtųjų namų ilgesį. J. Naujalio noktiurnas – padėka pianistės mylimai Juozo Naujalio muzikos gimnazijai, praturtinusiai vaikystę ir paskatinusiai eiti muzikos keliu. Žėrintys, stebuklų kupini M. Ravelio valsai nukels į užburtą pasaulį, kur tarsi pasakoje pokylių salėje valsą šoka princesės ir karalaičiai. Koncerto pabaigoje – brandi ir ekspresyvi F. Chopino Trečioji sonata.

Su bilietais.

PIRMADIENIS, 03 11

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
Įvairios vietos

Prieš 34 metus atkurta Lietuvos nepriklausomybė – šia proga renginiai organizuojami ir miesto viešosiose erdvėse, ir kamerinėje aplinkoje. Detalią mieste vyksiančių renginių ir iniciatyvų programą rasite kaunas.lt, o žemiau – kelios mūsų rekomendacijos.

Koncertas „Laisvės žingsniai“, 14:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

VDU Tautinių šokių kolektyvas „Žilvitis“, kartu su atlikėjais Viliumi Marma, Martynu Stankevičiumi, Karolina Činikaite-Stankevičiene, Rugile Maksvyte pristatys koncertinę programą, kurioje žiūrovai išvys tautinio šokio kolektyvo sceninius pasirodymus, artėjančios šimtmečio Dainų šventės šokių dienos repertuarą, išgirs gerai žinomus vokalinius ir instrumentinius kūrinius.

Nemokamai.

Koncertas „Skambėki, Lietuva!“, 15:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

„Kviečiame chorinės muzikos garsais leisti skambėti Lietuvai“, – skelbia Kauno kultūros centras. Šventiniame koncerte pasirodys mišrus choras „Gintaras“ (vad. Jovita Kulakauskienė), mišrus choras „Diemedis“ (vad. Audrius Petrauskas), mišrus choras „Ainiai“ (vad. Miglė Chmieliauskaitė), vyrų choras „Perkūnas“ (vad. Romaldas Misiukevičius). Solistės: Liepa Vasiliauskaitė, Vytautė Gaižauskaitė ir Adelė Kulakauskaitė. Koncertmeisterės Gailutė Bogdanaitė ir Goda Palskytė-Mineikienė.

Nemokamai.