Žurnalų archyvas

Maršrutas kovo 4–6 dienoms

4 kovo, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 03 04

Paroda „Ievos Simonaitytės gyvenimo kambarys“, 09:00–17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13
 

Šiais metais minime rašytojos Ievos Simonaitytės 125 metų jubiliejų. Parodoje laukia improvizuotas rašytojos kambarys, kuriame jau gyvens ne ji pati, o dar tebegyva atmintis, išlikę prisiminimai, laiškai, jos rankraščiai ir knygos, praeitimi alsuojantys, asmenines istorijas pasakojantys daiktai, kurių gana daug išlikę ir saugoma muziejaus fonduose. Nedidelė kamerinė parodos erdvė ir gausūs išlikę eksponatai patys padiktavo parodos temą – simbolinį kambarį, kuriame tilptų visas rašytojos gyvenimas: vaikystės vargai ir darbai, svarbiausi ją lydėję žmonės, pribloškianti literatūrinė sėkmė ir kūrybai paaukoti brandos metai sovietinėje Lietuvoje.

I. Simonaitytė. MLLM archyvo nuotr.

Koncertas „Naujaliukai ir KMSO. Skirta Ukrainos vaikams“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Šiais metais tradicinį Kauno miesto simfoninio orkestro ir Kauno Juozo Naujalio gimnazijos moksleivių koncertą skiriame Ukrainos vaikams. Šiomis dienomis visi stengiamės prisidėti prie Ukrainos ir jos žmonių palaikymo, tai svarbu ne tik suaugusiems, bet ir mūsų jaunimui, vaikams. Pasitelkdami savo gebėjimus ir talentą, jaunieji gimnazistai nori nusiųsti muzikinį palaikymą savo bendraamžiams Ukrainoje. Kviečiame ateiti ir prisidėti prie mūsų jaunųjų atlikėjų“, – rašoma kvietime. Kaune ar kituose Lietuvos miestuose prieglobstį radusioms ukrainiečių šeimoms įėjimas į koncertą nemokamas.

Filmas „Mėlyna kaip apelsinas žemė (The Earth is Blue as an Orange)“, 18:50
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Žymiajame „Sundance“ (JAV) kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanotas dokumentinis filmas atskleidžia fronto linijoje Donbase, Ukrainoje, gyvenančios šeimos kasdienybę. Kol išorinį pasaulį kausto bombų garsai ir chaosas, vieniša mama Ana ir jos keturi vaikai karo zonoje sugeba išsaugoti savo namus – juose ramu kaip rojuje, pilna gyvybės ir šviesos. Aistra kinui, užvaldžiusi visus šeimos narius, įkvepia juos filmuoti, montuoti ir pristatyti filmą, įkvėptą jų pačių gyvenimo karo metu. Kūrybinis procesas atskleidžia, kokią galią ir magiją turi menas katastrofos akivaizdoje. Anai ir vaikams traumos transformavimas į kūrybą yra vienintelis būdas išlikti žmonėmis.

Daugybės tarptautinių apdovanojimų sulaukusį filmą prodiusavo žinoma Lietuvos kino režisierė Giedrė Žickytė („Šuolis“) ir jos įkurta studija „Moonmakers“.
Visos filmo pajamos bus skirtos padėti Ukrainai.

Kadras iš filmo

ŠEŠTADIENIS, 03 05

Ekskursija L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose-muziejuje, 12:00/14:00
E. Fryko g. 14

Scenografo Liudo Truikio ir primadonos Marijonos Rakauskaitės namai-muziejus ruošiasi užverti duris remonto darbams, tad šios ekskursijos – kol kas paskutinės!

Lankysitės išskirtinių tarpukario laikmečio menininkų namuose. Apžiūrėsite jų rūpestingai sukauptą Rytų ir senosios Lietuvos meno kolekciją, asmeninius daiktus, autentiškas tarpukario interjero detales, išgirsite pasakojimus apie talentingų kūrėjų darbus, žymiausias Liudo Truikio scenografijas, sukurtus Marijonos Rakauskaitės sceninius vaidmenis operose, apie jų tarpusavio ryšį. Šios asmenybės atkreipdavo aplinkinių dėmesį ne tik savo išvaizda, bet ir savita pasaulėžiūrą bei gyvenimo būdu.

Vietų skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel.: 837 229967 / +370 605 65 967 arba el. paštu truikionamai@ciurlionis.lt. Registruojantis prašome pateikti registruojamų asmenų vardą, pavardę ir telefono numerį.

Palaikymo koncertas „Ukraina, mes esame su tavimi!“, 14:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Kauno kultūros centras ir KKC vyrų choras „Perkūnas“ drauge su VDU Muzikos akademijos studentais ir dėstytojais kviečia visus Kauno gyventojus ir miesto svečius į nemokamą koncertą

Renginys „Šokiu prieš karą Ukrainoje“, 15:00
Įvairios vietos

„Šokiu prieš karą Ukrainoje – renginys skirtas išreikšti paramą Ukrainai. Jo tikslas yra surinkti kiek įmanoma daugiau paramos fondui Mėlyna/Geltona. Į renginį yra kviečiami visi, kurie nori vieningai išreikšti paramą Ukrainai šokio ir muzikos ritmu. Ukrainos atributika yra pageidautina, net jei tai yra tik geltona kepurė ir mėlyni džinsai.

Pirmoji, pagrindinė scena bus prie kino teatro „Romuva“. Antroji, mažoji scena prie Soboro. Vakarinė scena atsivers Šančiuose, buvusiame tvirtovės sandėlyje PARAKAS.

SEKMADIENIS, 03 06

Žilvino Landzbergo paroda „Maldos dūmas“, 10:00–18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Šioje parodoje, kurią organizuoja galerija „Meno parkas“, žiūrovai galės pamatyti specialiai 33-ajai San Paulo bienalei kurtą instaliaciją „Paslėpta Saulė“ (2018 m.) kuri taps visos parodos ašimi, o greta jos bus pristatyti ir naujai menininko sukurti skulptūriniai objektai bei instaliacijos.

Žilvinas Landzbergas (g. 1979 m.) – menininkas, skulptorius. Nuo 2003 m. aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. 2017 m. atstovavo Lietuvai 57-ojoje Venecijos bienalėje. 2018 m. jo kūriniai buvo pristatyti tarptautinėje šiuolaikinio meno Rygos bienalėje bei San Paulo bienalėje.

Tai paskutinė parodos diena, galerija užveria duris iki kovo pabaigos. Taip pat turite progą aplankyti POST galerijos pop-up versiją ir joje skambančią „Bionics“ garso instaliaciją.

Paroda „Kauno tulpės. Liaudies kūrybos įtaka modernizmui“, 10:00–18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Ši paroda yra apie tai, kaip darniai ir gražiai tarpukario miesto kultūra, užgimusi Kaune, susipynė su gyvybinga kaimo tradicija, praturtino viena kitą ir tapo išskirtiniu to laikotarpio bruožu.

Muziejuje taip pat galėsite aplankyti „Kaunas 2022“ pristatomą pasaulinio garso menininko William Kentridge parodą „Tai, ko nepamename“.

Koncertas „Muzika pučia“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Pastarųjų dienų įvykiai Ukrainoje sukrėtė ne tik mus, bet ir visą pasaulį. Mes, kartu su muzikuojančiais Kauno vaikais, siunčiame savo palaikymą ir šviesias mintis Ukrainos vaikams, menininkams, drąsiems kovotojams – visiems, kurių pasirinkimas ir vertybės yra LAISVĖ ir TAIKA. Šį kartą muzikuodami palaikysime ryžtingą ukrainičių tautą. Muzika – tarsi malda. Koncerto pabaigoje nuskambės ukrainiečių kompozitoriaus Mykola Lysenko „Молитва за Україну“, dažnai vadinama dvasiniu ukrainiečių himnu. Lai sujungia mus ir Ukrainą muzika, giesmė ir bendras gėrio pergalės troškimas. Muzikos garsais, širdimi ir mintimis esame su jumis, brangūs ukrainiečiai – svajojantys ir kiekvieną minutę kovojantys dėl savo šalies. Į Lietuvą atvykusius ukrainiečius koncerte apsilankyti kviečiame nemokamai“, – skelbia renginio organizatoriai „Kauno Santaka“.

„muzika PUČIA“ – tai penktus metus plėtojamas Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys) muzikinis projektas, kviečiantis kartu muzikuoti Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos moksleivius. Šiais metais jų gretas papildys Kauno 1-osios muzikos mokyklos, Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos mokiniai bei VDU Muzikos akademijos studentų pajėgos. Jaunuosius muzikus į sceną palydės projekto idėjos krikštatėvis, maestro Jonas Janulevičius.

Sauliaus Petreikio koncertas, 18:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų, kurio koncertuose stebina gebėjimas sutalpinti gaivališką pirmapradiškumą ir sielos kūrybą. Atlikėjo daugiapusiškumas atsiskleidžia per skirtingus instrumentus ir nuolatinį ieškojimą tiek gyvybingame dienos aktyvume, tiek mistiškos tamsos apmąstyme. Šiame permainų kelyje susipina verksmingas dudukas, dvasinga bansuri fleita, įdomioji kinų hulusi fleita, nuoširdusis lamzdelis ar šokius nešančios airiškos fleitos. Visi atlikėjo išieškoti instrumentai – tai tik didingo medžio šakos, kurio šaknys tvirtai siejasi su viso pasaulio tautomis, todėl muzika skleidžia vienybę. Kartais tai eksperimentas, o kartais tvari struktūra, nes atlikėjas kuria nuo archajiško folko iki modernios World muzikos ir netgi su ekspresyvaus džiazo elementais. Atlikėjo koncertas – tai visad kelionė aukštyn mitinio pasaulio medžio šakomis, kurios gidas Saulius Petreikis – nuoširdus, ekspresyvus ir visad nenuspėjamas.