Žurnalų archyvas

Maršrutas kovo 15–17 dienoms

14 kovo, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 03 15

„Kino pavasaris“. Filmas „Kalėjimo prižiūrėtoja“ (Vogter), 15:45
„Romuva“, Laisvės al. 54

Idealistė kalėjimo prižiūrėtoja Eva susiduria su gyvenimo dilema, kai praeityje sutiktas vyras perkeliamas į kalėjimą, kuriame ji dirba. Neatskleisdama savo paslapties ji prašo būti perkelta į jo bloką – griežčiausią ir žiauriausią kalėjime. Taip prasideda nerimą auginantis psichologinis trileris, kuriame Evos siekis įvykdyti teisingumą ima kvestionuoti jos moralę ir kelti pavojų jos ateičiai. Tai naujausias filmo „Kaltė“ režisieriaus Gustav Möller darbas, kurio premjera įvyko šių metų Berlyno kino festivalyje.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

Remigijaus Sederevičiaus ir Giedros Petkevičiūtės parodos „Artimi Elementai“ atidarymas, 17:00
LDS Kauno skyriaus galerija „Drobė“, Drobės g. 62

Remigijus Sederevičius ir Giedra Petkevičiūtė – keramikų pora, kurianti iš kaulinio porceliano bei organizuojanti tarptautinius kaulinio porceliano simpoziumus Kaune. Pristatoma paroda atspindi dviejų menininkų pastarųjų metų kūrybinių ieškojimų kelią. Parodą jungiantis elementas – tai medžiaga, kaulinis porcelianas, iš kurio ir sukurti visi pristatomi darbai.

Nemokamai.

Alexander Paley ir studentų koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Savą gerbėjų ratą Lietuvoje jau seniai subūręs ugningasis fortepijono virtuozas Alexander Paley nuo 2021 metų įsikūręs Lietuvoje, ne tik džiugina publiką charizmatiškais pasirodymais, bet ir savo profesine patirtimi dalinasi su naująja pianistų karta VDU Muzikos akademijoje. Šį vakarą kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru pianistas ir profesorius klausytojams pristatys keturis išskirtinio talento studentus, tarptautinių konkursų laureatus. Programoje – Mozartas, Chopinas, ir ne tik.

Su bilietais.

Tarptautinės parodos CARPE DIEM atidarymas, 18:00
Kauno rajono muziejus, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.

Tarptautinė meno paroda CARPE DIEM, jau penktus metus iš eilės rugpjūčio mėnesį pristatoma Zyplių dvaro ansamblio centriniuose rūmuose, o vėliau visus metus keliaujanti po Lietuvą, šiais metais rodoma ir Raudondvaryje – Kauno rajono muziejuje. Šis projektas – tai gražios draugystės vaisius, tarp jo sumanytojos ir kuratorės Živilės Vaičiukynienės, Lukšių kultūros centro ir parodose dalyvaujančių autorių. Įvairiai užsimezgusios kūrybinės pažintys yra jungiančioji grandis ir sąlyga šiai jau penkerius metus besitęsiančiai kultūrinei bendrystei.

Nemokamai.

„Kino pavasaris“. Filmas „How to Have Sex“, 23:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Plūstanti energija, simpatiški aktorių pasirodymai ir šmaikštūs pokštai. Tai debiutuojančios režisierės Molly Manning Walker filmas apie tris paaugles atvykusias į Kretą patirti savo geriausių gyvenime atostogų. Filme žiūrovų laukia labai tikras, sudėtingas ir net paslaptingas naujos britų žvaigždės Mia McKenna-Bruce vaidmuo. Jos personažas – tai droviausia iš draugių trijulės, Tara, kuriai sekso ieškojimai reiškia daugiau nei kitiems. Jos veidas stambiame plane išraiškingai perteikia besikeičiančias nuotaikas. Filmas subtiliai primena, kad niekada negana mokytis apie seksą ir dar svarbiau – apie savo atsakomybę vieni kitiems.“ (Programos sudarytojas Karolis Žukas)

Su bilietais.


Kadras iš filmo

ŠEŠTADIENIS, 03 16

Herkaus Kunčiaus istorinio romano „Litbelas. Neišnešiotas vaiduoklis“ pristatymas, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Naujausias H. Kunčiaus romanas „Litbelas. Neišnešiotas vaiduoklis“ apie prieš 105 metus paskelbtą ir vos keletą mėnesių gyvavusią kvazivalstybę – Lietuvos ir Baltarusijos sovietų socialistinę respubliką, sukurtą Rusijos bolševikų. Į Vilnių iš Rusijos atsiųsta Litbelo vyriausybė, vadovaujama Maskvos statytinio Vinco Mickevičiaus–Kapsuko, apkvaitusi nuo revoliucijos vėjų ir remiama Raudonosios armijos durklų, bando kurti naują pasaulį, kuriame absurdo daugiau nei sveiko proto, o smurtas čia tampa pagrindiniu valios įtvirtinimo įrankiu.

Dalyvaus knygos autorius, kurį kalbins muziejaus kultūrinės veiklos organizatorė Agnė Cesiulė.

Nemokamai.

Spektaklis „Kaligula“, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Prancūzų rašytojo ir mąstytojo egzistencialisto Albero Kamiu pjesė „Kaligula“ mūsų dramatišku laiku skamba aktualiai kaip niekad. Viruso sukaustytas esamasis laikas pastato mus priešais veidrodį ir klausia – dėl ko esi, kas vyksta, ar tai, ką sukūrei, nebus nušluota nuo žemės paviršiaus? Vieni teigia, jog virusas – dievo žinutė, kiti – kad tai gamtos kerštas žmogaus ekspansijai ir nejautrai. Bet kokiu atveju režisierius Agnius Jankevičius dabartinį būvį apibūdina kaip pavojų įpročiams, didybei, merkantilizmui, ateičiai. 

Su bilietais.

„Kino pavasaris“: „Iva“ (Ivo), 17:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Iva dirba paliatyviosios priežiūros slaugytoja. Kasdien ji lanko šeimas, poras ir vienišus žmones. Jie gyvena mažuose butuose ar dideliuose namuose. Visų jų skirtingi gyvenimai ir mirtis. Nuo ryto iki vakaro Iva važinėja savo sena „Škoda“, kurią ji pavertė asmenine gyvenamąja erdve. Čia ji valgo, dirba, dainuoja ir svajoja. Viena jos pacienčių Solveiga tapo artima drauge. Iva užmezgė ryšį ir su Solveigos vyru Francu. Diena po dienos jiedu rūpinasi Solveiga ir mylisi. Solveigos jėgos senka, ji nori, kad galutinis sprendimas būtų jos pačios: moteris pageidauja, kad Iva padėtų jai mirti. Režisierė: Eva Trobisch.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

Ievos Dūdaitės koncertas, 18:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Ieva Dūdaitė, viena iš perspektyviausių savo kartos lietuvių pianisčių, į Kauną atveža pirmąjį autorinį savo albumą „Marie“. Po 27 metų atlikėjos patirties scenoje ši išskirtinio talento pianistė tampa kompozitore. Link šio, atlikėjos karjerai labai svarbaus, įvykio buvo einama ilgai, apgalvotai, jautriai. Didžiulė tarptautinė patirtis koncertuojant prestižinėse salėse, pasirodymai valstybių vadovams, sutikti žymiausi kompozitoriai, nesuskaičiuojamas kiekis valandų grojimo – albumo kūriniai pasakoja pianistės tiek asmeninio, tiek muzikinio gyvenimo istoriją. Čia suskamba ir jos nepaprastai gražus, švelnus ir užburiantis vokalas.

Su bilietais.

Grupės „Keista Bjauri Žuvis“ koncertas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Spalvingos muzikos stilių sankirtos ir netikėti instrumentiniai deriniai grįžta į Kauno menininkų namus. „Keista Bjauri Žuvis“ – tai žanrų ribų nepaisantis A. Kalvelytės ir J. Čepukėno duetas, kupinas improvizacinių elementų ir besiveržiančios kūrybinės energijos. Taip pat programoje – DJ Extended ir Kazimieras Jušinskas, kurie, laviruodami tarp akustinių ir elektroninių garsų, kviečia išklausyti interaktyvių muzikinių pokalbių tarp patefono ir saksofono instrumentų. 

Nemokamai.

SEKMADIENIS, 03 17

„Kino pavasaris“: filmas „Šventasis pagrobimas“ (Rapito), 11:45
„Romuva“, Laisvės al. 54

XIX amžiaus Italija. Šešiametį žydų vaiką pagrobia popiežiaus kareiviai. Pasiturintiems tėvams pranešama, jog berniuką slapta pakrikštijo tarnaitė. Norėdami jį susigrąžinti jie turi priimti katalikybę. Tuo tarpu berniukas auklėjamas Vatikane, popiežiaus Pijaus IX žinioje. Kyla tarptautinis pasipiktinimas. Nors po Italijos suvienijimo buvo panaikinta pasaulietinė popiežiaus valdžia, popiežius tvirtai įsitikinęs savo teisumu.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

„Kino pavasaris“: „Ekskursija“ (Ekskurzija), 17:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Paauglė Imana kartu su klase ruošiasi į ekskursiją pagrindinės mokyklos baigimo proga. Ji sulaukia vyresnio berniuko dėmesio. Tikėdamasi bendraamžių pripažinimo, per žaidimą „Tiesa ar drąsa“ pameluoja, kad mylėjosi su vaikinu. Įklimpusi į savo melą ji išgalvoja ir nėštumą. Visa ekskursija pakimba ant plauko ir įsižiebia nekontroliuojamas konfliktas. Rež. Una Gunjak.

Seansą pristatys lytiškumo ugdymo ekspertė, žmogaus teisių edukatorė Lina Januškevičiūtė. Ji vadovauja nevyriausybinei organizacijai „Įvairovės edukacijos namai“, veda užsiėmimus ir mokymus lytiškumo ugdymo, patyčių prevencijos, lyčių lygybės, žmogaus teisių temomis jauniems žmonėms ir suaugusiems. 

Su bilietais.

Koncertas „Vien tik Beethovenas“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Atlikėjos Saulė Šerytė ir Birutė Asevičiūtė pristato koncertinę programą „Vien tik Beethovenas“, kurioje genialaus Ludwigo van Beethoveno dainos suskambės naujai.

L. van Beethovenas geriausiai žinomas savo simfonine ir instrumentine kūryba. Tačiau ne mažiau įdomios yra jo dainos balsui ir fortepijonui. Koncerto metu bus skaitomi lietuviški dainų tekstų vertimai, kad klausytojai geriau suprastų dainų reikšmę.

Su bilietais.

Koncertas „Pavasario paukščių balsai“, 18:00
KKC „Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Savo autorines dainas simboliškai pavadintame koncerte atliks vienas įdomiausių dainų kūrėjų Lietuvoje, kadaise grojęs klaipėdiečių alternatyvaus roko grupėje ATIKA, Darius Žvirblis, nusišypsoti dažną klausytoją priverčiantis „Baltasis Kiras“ bei šviesiaplaukių dvynių duetas „Baltos varnos“.

Su bilietais.