Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 8–10 dienoms

8 gruodžio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 12 08

Literačių vakaras, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejus kviečia į šventinį metų renginį – literatūros moterų rašytojų ir poečių kūrybos skaitymus. Šio ypatingo vakaro tradicijos siekia XX a. 4-ą dešimtmetį, kuomet tarp menininkų moterų būdavo mažuma ir joms įvairiose meno srityse, taip pat ir literatūroje „reikėjo įrodyti“, kad gali kurti ir kuria lygiai gerai bei stipriai kaip vyrai. Šių metų šventėje savo tekstus skaitys Akvilina Cicėnaitė, Eglė Frank, Indrė Valantinaitė, Jurga Tumasonytė, Lina Buividavičiūtė, Marija Mažulė, Sara Poisson, Vita Zaman, Jurgita Jasponytė, Daiva Molytė, Aldona Tüür, Tautvyda Marcinkevičiūtė, Dovilė Zelčiūtė, Eglė Murauskaitė, Ida Povilaitė, Egidija Šeputytė, Patricija Gudeikaitė, Nijolė Raižytė, Vitalija Maksvytė. 

Nemokamai.

Koncertas „Atradimai“, 18:00
Kauno valstybinė fiharlmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras ir solistai kviečia į atradimų vakarą. Programoje – po šimto metų pažadinta Samuel Coleridge-Taylor kantata „Sakmė apie senąją Japoniją“, Erik Satie – „Paradas“ („Parade“) ir Kenji Bunch – „Hardware Concerto“.

Su bilietais.

Grupės „sacréblue“ gimtadienis, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Visuomet alternatyvi, sykiais psichodeliška Kauno grupė „sacréblue“ kviečia į antrąjį savo gimtadienį: „Žinom, kad dingę buvom netrumpam, tad parodysim viską, ką sukūrėme per tą laiką. Na, o kad šalta tikrai nebūtų, į pagalbą pasikvietėme vilniečių grupę „Aktu“.“

Nemokamai.

ŠEŠTADIENIS, 12 09

Penktasis Žaislotekos gimtadienis. Grupės „Knygų vaikai“ koncertas, 14:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio
padalinys, Raseinių g. 26

Nemokamai.

Bibliotekos archyvo nuotr. 

Pirmoji Kaune Žaisloteka švenčia jau penktąjį gimtadienį, kurį kviečia paminėti nuotaikingame grupės „Knygų vaikai“ koncerte. Elektroninių instrumentų, balso efektų rankenėles, klavišus ir mygtukus scenoje sukinėja ir spaudinėja populiariausias vaikų rašytojas Tomas Dirgėla ir jaunimui rašantis Justinas Žilinskas, kurių duetas koncertų metu mielai išduoda ir visas savo rašytojiškas paslaptis.

Nemokamai.

Susitikimas su ekspozicijos „Pabėgimas iš IX forto“ autoriais, 12:30 / 13:30
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

„Aš nežinojau, ar Jėzus tikrai gimė per Kalėdas. Tačiau mes, lavonų degintojai, – taip“, – rašė Aleksas Faitelsonas. Kartu su kitais šešiasdešimt trimis kaliniais 1943-ųjų gruodžio 25-osios naktį jis pabėgo iš IX forto. Praėjus 80-čiai metų nuo legenda tapusio įvykio, lankytojams atveriama nauja ekspozicija „Pabėgimas iš IX forto“ ir meninė instaliacija, kurios autoriai – architektas Džiugas Karalius ir menininkas Mindaugas Lukošaitis. Į susitikimą su jais muziejus kviečia registruotis, o ekspoziciją savarankiškai galite lankyti jums patogiu laiku.

Filmas „Praėję gyvenimai“ (Past Lives), 17:00 / 20:40
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Tu – aklai įsimylėjęs, o tavo simpatija… emigruoja į kitą žemyną. Kaip pasielgsi?

Turėjo praeiti dvylika metų, kol Pietų Korėjoje likęs Hae Sung išdrįso ieškoti į Kanadą išvykusios savo meilės. Pasirodo, ji pakeitė vardą ir išsikėlė Niujorko dangoraižių vertus tikslus. Ar tarp jų liko vietos jausmams? Šio šiuolaikiškai romantiško, svajingo ir iki ašarų autentiško filmo herojai galiausiai susitinka vienai lemtingai savaitei. Jai baigiantis tenka persvarstyti meilės ir likimo, taip pat – šaknų ir ambicijų, sampratas.

Režisierė Celine Song (g. 1988 Pietų Korėjoje) paauglystėje emigravo į Kanadą, o 2014 m. įstojo į Kolumbijos universitetą Niujorke studijuoti dramaturgijos. Tiek debiutinė šios menininkės pjesė teatrui, tiek pirmojo ilgametražio scenarijus atsispiria nuo jos pačios biografijos. Filmo „Praėję gyvenimai“ premjera įvyko Sandanso festivalyje, o Berlinalėje jis nominuotas Auksiniam lokiui.

Su bilietais.


„Kaunas Blues“. Big Daddy Wilson koncertas, 19:00
Kauno sporto halė, Perkūno al. 5

„Gali daug ko išmokti iš įvairių muzikantų, bet bliuze svarbiausias dalykas yra tai, ką tu jauti. Kalbu ne apie koncertą ar stilių. Bliuzas yra jausmas“, – įsitikinęs festivalio „Kaunas Blues“ rengėjų į Žaliakalnį priviliotas atlikėjas, pakviesiantis į unikalią muzikinę kelionę – nuo protėvių bliuzo iki klasikinio soulo, nuo folko iki šiuolaikinių ritmų.

Su bilietais.

Rūtos MUR koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Savito stiliaus muzikos kūrėja ir atlikėja Rūta MUR vis dažniau gali pasidžiaugti klausytojų dėmesiu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Nors mūsų mieste mylima ir visuomet karštai sutinkama, į šio klubo sceną muzikos kūrėja žengs pirmą kartą, dėl to žada, kad jis bus išskirtinis.

Su bilietais.

SEKMADIENIS, 12 10

Filmas „Sielų aukcionas. Neįtikėtina Auroros Mardiganian istorija“ (Aurora‘s Sunrise), 16:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Aurorai buvo vos 14 metų, kai prasidėjus žiauriam armėnų genocidui ji prarado viską. Lydima sėkmės ir apsiginklavusi nepaprasta drąsa, po ketverių metų mergina pabėgo į Niujorką, kur jos istorija tapo žiniasklaidos sensacija. Suvaidinusi ankstyvojo Holivudo hite „Sielų aukcionas“, Aurora tapo vienos didžiausių kada nors Amerikoje surengtų labdaros kampanijų veidu. Įspūdinga animacija, interviu su pačia Aurora ir išlikę kadrai – iš viso 18 minučių – iš prarasto nebyliojo kino epo atgaivina pamirštą stebuklingo išgyvenimo istoriją. Innos Sahakyan filmo vyr. iliustratorius – lietuvis Gediminas Skyrius. 

Su bilietais.

Obelynės Kalėdų sodybos ir kalėdinių eglutės žaisliukų parodos atidarymas, 16:00
Tado Ivanausko Obelynės sodyba-memorialinis muziejus, Obelynės g., Akademija, Kauno r.

Į Tado Ivanausko Obelynės sodybą-memorialinį muziejų atvykę lankytojai jau nuo pat automobilių stovėjimo aikštelės bus pasitinkami žvaigždynų tema sukurtų dekoracijų. Leono Striogos lauko galerijoje lankytojų laukia dar lapkričio mėnesį naujai atidaryta medžio skulptūrų paroda „Lietuvos didieji“, o kalėdiniu laikotarpiu senajame Obelynės kluone visus stebins dar viena – kalėdinių žaisliukų paroda. Joje eksponuojama apie 700 Kalėdų eglutės žaisliukų iš viso pasaulio, tame tarpe ir iš XX a. pr. Kauno rajono muziejaus rinkinių. Paroda vyks iki sausio 7 d.

Nemokamai.

Kosmologinė opera „S’Anatomia“, 16:00 / 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Ši opera tęsia KOSMOS THEATRE kūrybinius ieškojimus kuriant ir vystant originalų Lietuvišką vizualinį teatrą grindžiant teatrinį veiksmą nepsichologizuotomis dramaturginėmis personažų santykių peripetijomis, o muzikos bei garso dizaino pirmenybe, vystant garsovaizdžio, kaip neatskiriamos garso ir vaizdo vienumos, koncepciją, kuri ir taps šio spektaklio pagrindiniu kūrybiniu pagrindu.
Spektaklio kompozitorius Mantvydas Pranulis už patyriminės šiuolaikinės operos „S’Anatomia“ sukūrimą nominuotas Auksiniam scenos kryžiui kaip vienas reikšmingiausių 2021 metų darbų.

Su bilietais.

KOSMOS THEATRE archyvo nuotr.

Aysedeniz Gokcin koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno publika turi išskirtinę progą susipažinti su Turkijos pianiste ir kompozitore Aysedeniz Gokcin, kuri visame pasaulyje išgarsėjo parašiusi aranžuotes klasikiniu stiliumi tik fortepijonui roko klasikų grupių „Pink Floyd“, „Nirvana“ kūriniams bei sukūrusi kitus originalius klasikos projektus. „Aš noriu pristatyti pašėlusius atlikėjus ir kompozitorius iš dviejų skirtingų pasaulių per fortepijono jėgą“, – sako menininkė. Šioje programoje – kūriniai iš Aysedeniz Gokcin albumo„Pink Floyd Classical Concept“, kartu pasirodys Kauno styginių kvartetas.

Su bilietais.