Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 4–7 dienoms

3 gruodžio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 12 04

Sigito Gedos knygos „Jotvingių mišios“ sutiktuvės, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Rinkinyje „Jotvingių mišios“ spausdinami žymaus lietuvių poeto ir vertėjo Sigito Gedos (1943–2008) eilėraščiai, parašyti 1985–1996 m. „Geda nesiremia meno kalba, išvystyta iš visuotinės literatūros pavelde jau nusistovėjusių prasminių struktūrų ir jų santykiavimo taisyklių. <…> Žodžiai ir žodžių iškraipos, daiktai ir daiktų groteskos knibžda ir murdosi toje pakrantės zonoje tarp tobulos vizijų jūros ir jau tvirtai pasakytos žemės, ieškodami prasmingų tarpusavio santykių, iš kurių ir išaugtų nauja poezijos gyvybė“, – teigia slavistikos profesorius Rimvydas Šilbajoris.

Renginyje dalyvaus poetė ir prozininkė Aldona Ruseckaitė, aktorė Virginija Kochanskytė, fotomenininkas Algimantas Černiauskas, leidyklos „Andrena“ vadovė Nijolė Petrošienė.

Nemokamai.


Koncertas „France in Jazz“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

„France in Jazz“ – gaivaus gūsio, stilinga prancūziškos muzikos programa, kurią Kauno bigbendas parengė kartu su dainininku David‘u Linx‘u ir dirigentu ir muzikantu Sylvain‘u Charrier‘u. Programa – tai reveransas prancūzų dainininkui ir poetui Claude‘ui Nougaro, kuris savo dinamišką ir spalvingą biografiją pradėjo nuo Paryžiaus kabareto Monmartre ir plėtojo Brazilijos miestuose, Niujorke, prestižinėse Paryžiaus salėse. Romantiškų dainų ir spalvingų džiazo orkestruočių akvarelė neabejotinai įsuks į jausmingą muzikinį pasakojimą.

Su bilietais.

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Vakaro pradžioje laukia  advento žaidimų ir ratelių mokymai. Juos praves Laura Lukenskienė ir folkloro ansamblis „Saulėlio“. Vėliau – vakaronė, kurios metu gros Albinas Vaškevičius, Svajūnas Birgiolas, Deimantas Makrickas, „Paparčio“ klubo muzikantai, folkloro ansamblis „Saulėlio“, ansamblis „Kauno bandonija“, Laura Lukenskienė, Joana Daunytė, Dovaidė Kurytė, Arvydas Virbickas ir kiti šokėjų mėgstami muzikantai.

Su bilietais.

Parodos „ArchiTextura: Unchanged & Evolving“ atidarymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Rasos Chmieliauskaitės (Lietuva) ir Tomomi Homma (Japonija) paroda-sensorinė instaliacija yra 2022 m. Kaune vykdytos nevizualios architektūros kūrybinės rezidencijos ir Kauno centriniame pašte pristatytos parodos tąsa. Šįkart iš esmės permąstoma architektūros lauke konvenciškai taikoma kūrybinė logika, ne tik pristatant su neregių bendruomene atrastus architektūros pažinimo metodus, bet atskleidžiant menininkių vystomą nevizualaus aplinkos pažinimo semantiką.

Nemokamai.

ANTRADIENIS, 12 05

Arvydo Žalpio ir Danieliaus Sodeikos parodos, 11:00–18:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Arvydo Žalpio parodoje „Suaugusiems vaikams” pristatoma ne vienerius metus kaupta videomedžiaga. Tai kelionė aplink pasaulį bandant surasti Mažąjį princą. „Dviejose projekcijose vaizduoju gyvenimą matomą lyg vaiko akimis. Kadruose aš leidžiuosi iš žemės viršaus į apačią, čia daug niūraus dangaus, bet jis neapibrėžtas ir nepasiekiamas, o jūra visai šalia, jos bangos plakasi į krantą…“

Danieliaus Sodeikos parodoje „Žodžio forma“ pristatomi pastarųjų metų skulptūriniai objektai, daugiausiai iš medžio ar, ieškant prasmių praplėtimo, jo dueto su kita medžiaga. Kūrinių formos minimalistiškos – rodos, autorius klauso gamtos, ja seka, įsikiša tik akcentuodamas tai, ką išgirdo ar suprato. Ši paroda tai dialogas tarp formos ir žodžio. Danielius iš prigimties yra lingvistas ir kasdienoj visada ieško žodžių reikšmių, todėl iš jų kylantys objektai atsiranda natūraliai, kūrybos eigoje. 

Nemokamai.

D. Sodeikos parodos fragmentas. „Meno parko“ archyvo nuotr.

Filmas „Gurmaniška aistra“ (La Passion de Dodin Bouffant), 20:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Į 1885-uosius žiūrovą nukelsianti estetiška, subtili ir rafinuota Anh Hung Tran juosta „Gurmaniška aistra“ pasakoja neprilygstamo virtuvės šefo Dodeno Bufano (akt. Benoît Magimelis ir jo mokinės bei kolegės Eugenijos (aktorė Juliette Binoche) istoriją.

TREČIADIENIS, 12 06

Edukacinis užsiėmimas „Saviraiškos, balso praktikos patirtis su Modriu“, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Renginio metu Skaidra Jančaitė pasidalins saviraiškos, balso atvėrimo praktikomis, kurios naudotos kuriant Modrio Tenisono spektaklius. Dainininkė, atlikėja ir lektorė nuo 2010 m. pradėjo bendradarbiauti su Tenisonu padėdama kurti performansus ir spektaklius.

Šis edukacinis užsiėmimas – Kauno paveikslų galerijoje eksponuojamos parodos „Modris Tenisonas: judesys ir ženklas“ renginių ciklo dalis.

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu.

Parodos „Medinės Kalėdos“ atidarymas, 17:30Lietuvos švietimo muziejus, Vytauto pr. 52

Lietuvos švietimo muziejus lankytojus kviečia į įtraukiantį pasivaikščiojimą po simbolinį gamtos vaizdų, garsų ir kvapų kupiną mišką. Jungtinėje Lietuvos ir užsienio kūrėjų darbų parodoje patirsite gamtos ir žmogaus kuriamo ryšio bendrystę.

„Medinės Kalėdos“ parodoje lankytojai išvys Mažeikių krašto muziejaus rengtos tarptautinės XV fotografijos darbų parodos „Gyvos žemės mintys 2023“ dalyvių fotografijas, famtos ir žmogaus ryšio temą parodoje papildys kauniečio Roberto Kavaliūno medžio dirbinių ekspozicija. Vaikščiodami šviesų ir garso užlietomis erdvėmis, lankytojai turės galimybę prisiliesti ir prie Kauno kultūros centro tekstilės studijos „Gijų sodai“ sukurto mitinio Kauno Žvėries kilimo.

Nemokamai.

Projekto „Kauno uostamiesčio kontūrai“ pristatymas, 18:00
LAS Kauno skyrius, Vilniaus g. 22

Kultūrinė upių tyrimų platforma TẽKA ir Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius kviečia giliau pažvelgti į Kauno uostamiesčio fenomeną ir susipažinti su jo turtinga urbanistine bei architektūrine istorija. Projektu siekiama populiarinti istorinio Kauno uostamiesčio atmintį ir upių kultūros paveldą, taip pat miesto laivybos istoriją, virtualioje aplinkoje pristatant atkuriamą senojo Kauno uosto maketą. Visus metus vykdyto istorinio-urbanistinio tyrimo metu projekto komanda rinko įvairią su Kauno uostamiesčiu susijusią ikonografinę informaciją, vykdė archyvinius tyrimus, fiksavo išlikusių pastatų situaciją ir atliko sunykusių pastatų architektūrinius apmatavimus, pagal kuriuos buvo braižomi įvairūs istorinio uostamiesčio statiniai.

Nemokamai.

KETVIRTADIENIS, 12 07

Filmas „Čiulbanti siela“, 17:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Video ir instaliacijų menininkas bei kino režisierius Deimantas Narkevičius, tyrinėdamas XIX a. pabaigoje Dzūkijoje nutikusią istoriją iš šių dienų perspektyvos, sutelkia dėmesį į ano laiko žmonių jausenas ir vaizduotę. Pirmajame lietuviškame ilgo metro 3D filme jis jungia faktus, folklorinius pasakojimus, ritualus ir gilų gamtos pajautimą į psichodelišką pasaką apie laikus, kurie nulėmė dabartinį pasaulį. O kas, jei tas glaudus žmogaus ir gamtos ryšys nebūtų nusilpęs? Galbūt dabar gyventume darnesniame pasaulyje?

Su bilietais.

Henrikos Bartkutės parodos atidarymas ir Dalios Teišerskytės knygos pristatymas, 17:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Biblioteka kviečia drauge pavartyti penkioliktą Dalios Teišerskytės knygą „Paskutinių lapų išleistuvės“, tapusią paskutine poetės knyga. Taip pat renginyje bus pristatytas Dalios Teišerskytės dainų ir eilėraščių rinkinys „Aš sugrįšiu“ (kompaktinio disko formatu).

Prasmingi poetės žodžiai akompanuos dailininkės Henrikos Bartkutės tapybos darbų parodai „Saulės žaidimai“. Tekstilę studijavusi, o vėliau į tapybos pasaulį stačia galva nėrusi dailininkė sukūrė ypatingą autorinę techniką, kuria daugiau nei trisdešimt metų stebina meno mylėtojus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Koncertas „Balti žiemos sapnai“, 18:30
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

KKC neoklasikinio šokio teatras „Releve“ pristatys jau tradiciniu tapusį, žiemos sezonu šokiais sušildantį koncertą, kuriame karaliaus šokis ir klasikinė muzika. Pasak teatro vadovės Rasos Butrimavičiūtės, šokis ir muzika yra neatsiejami. Muzika diktuoja ir veda scenoje esančius šokėjus, kurie judesiu ir emocijomis perteikia ir atspindi joje užslėptus, nepasiekiamus lobius, atgaivina ir įkvepia gyventi vėl ir vėl.