PENKTADIENIS
Aldonos Snitkuvienės knygos „Raudondvario grafai Tiškevičiai“ pristatymas, 16:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55
Knygoje pristatoma Raudondvario grafų Tiškevičių giminės istorija, aptariama jų veikla ir įnašas į Lietuvos kultūrą. Kolekcionavimo mastas atskleidžiamas sudarytame kataloge, kuris suteikia galimybę pažinti grafų turėtus rinkinius, pasklidusius po Lietuvos ir įvairių kitų valstybių muziejus. Renginyje dalyvaus knygos autorė, prof. dr. Jonas Vaičenonis (Vytauto Didžiojo universitetas) ir dr. Ingrida Jakubavičienė (Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus).
Nemokamai.
Paskaita „Vilko vaikai: apie karo atmintį kalbasi istorikė Rūta Matimaitytė ir režisierė Greta Štiormer“, 16:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56
Režisierė Greta Štiormer pristatys savo senelio Leonhard Štiormer išgyventą istoriją, pasidalins autentiška dokumentine medžiaga iš atrasto šeimos archyvo. Ieškodama savo pačios santykio su šeimos atmintimi ir norėdama įprasminti ją kultūriniame kontekste, Greta Štiormer pradėjo plėtoti Vilko Vaikų istorijos tyrimą, kuris remiasi jos senelio Leonhardo išgyvenimais ir neeiline karo, emigracijos, o vėliau ir savos tapatybės atradimo iš naujo patirtimi. Tuo tarpu istorikė Rūta Matimaitytė paskaitoje ne tik apžvelgs vilko vaikų istoriją iš mokslinės ir chronologinės perspektyvos, bet ir pateiks platesnį vilko vaikų istorijos kontekstą.
Nemokamai.
Parodos „20 architektūros projektų prieš klimato kaitą“ atidarymas, 17:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102
Dėl demografinio augimo ir didėjančios urbanizacijos, statiniais užstatomas žemės plotas ir toliau didėja beprecedenčiais tempais. Apskaičiuota, kad per ateinančius 40 metų bus užstatyta 230 mlrd. m² paviršiaus, o tai prilygsta per savaitę užstatomam Paryžiaus plotui, arba per metus laiko tokiam plotui, kiek užima visos Japonijos salos. Architektūra yra galingas šaltinis, padedantis spręsti iššūkius, kuriuos kelia klimato kaita, vidutinės trukmės laikotarpiu ir mažomis sąnaudomis. Kaip rodo 20 šioje parodoje pristatomų projektų, yra įmanoma sukurti erdvių sprendinius, kurie galėtų susidoroti su problemomis atlaikyti ekstremalias oro sąlygas, o kartu suteikti miesto aplinkai naujų kokybinių savybių; taip pat projektuoti mažų sąnaudų bei mažo anglies dioksido išmetimo pastatus, kartu didinant gyventojų komfortą ir gerovę.
Iki liepos 3 d. 12–19 val. veiksianti paroda „20 architektūros projektų prieš klimato kaitą“ pristato 20 realizacijų iš Austrijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Prancūzijos, Vokietijos, Vengrijos, Airijos, Italijos, Liuksemburgo, Maltos, Nyderlandų, Portugalijos, Serbijos, Ispanijos, Švedijos, Jungtinės Karalystės.
Nemokamai.
„Mood Sellers“ koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20
„Mood Sellers “idėja gimė orkestre, kai draugų kompanija nusprendė, kad nori groti dūdomis muziką, kurios klausosi patys. Taip atsirado pirmasis kolektyvas Lietuvoje, kuris gatvėse ir klubuose užkūrė vakarėlius su žalvarinių pučiamųjų ir būgnų jėga. Ir taip jau 15 metų žmonės šoka pagal „Mood Sellers“ sukurtą ir atliekamą muziką, kuri varijuoja tarp jazz, drum’&’bass, hip-hop, disco, Balkan ir New Orleans second-line muzikos žanrų.
Su bilietais.
„Taip toliau: į Senegalą“. Filmas „Atlantės“, 20:30
„Romuva“, Laisvės al. 54
„Taip toliau: Į Senegalą“ yra kartu su režisiere Ramata-Toulaye Sy kuruota keturių filmų programa. Jungdami realistinį ir magišką vaizdavimą filmai atveria skirtingas Senegalo puses ir leidžia pajusti gilius jo gyventojų išgyvenimus. Filmus „Romuvoje“ rodys ir šeštadienį!
Šiemet Berlinalėje „Auksiniu lokiu“ apdovanota Mati Diop atstovaują jauną Afrikos kino režisierių kartą ir, nors ir gyvena Paryžiuje, savo kūryboje nuolat atsisuka į gimtąjį Senegalą. Debiutiniame filme „Atlantės“ ji pasakoja vaiduoklišką meilės istoriją jungdama fantaziją ir socialines aktualijas. Atlanto vandenyno pakrantėje virš Dakaro priemiesčio netrukus bus atidarytas futuristinis bokštas. Septyniolikmetė Ada yra įsimylėjusi statybininką Suleimaną, bet ji jau pažadėta kitam vyrui. Vieną naktį, kartu su bendradarbiais, tikėdamasis geresnės ateities, Suleimanas išplaukia į jūrą. Po kelių dienų Ados vestuves sužlugdo gaisras ir ima plisti mįslingas karščiavimas. Ada dar nežino, kad Suleimanas sugrįžo.
Su bilietais.
ŠEŠTADIENIS, 05 04
Koncertas „Con passione“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5
Filharmonija kviečia publiką į jausmingą koncertą „Con passione“, kuriame grieš vienas svarbiausių klasikinės muzikos ansamblių Kaune – Kauno styginių kvartetas, o fortepijonu skambins iš Didžiosios Britanijos į tėvynę koncertams sugrįžtanti Londono karališkosios muzikos akademijos absolventė, pianistė Indrė Petrauskaitė. Atlikėjų paruoštoje programoje skambės kompozitorių Giedriaus Kuprevičiaus, Roberto Schumanno, Ernsto von Dohnányi kūriniai.
Su bilietais.
Performansas „Pilėnai*“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A
Pilėnai – legendomis apipinta pagonių pilis Žemaitijoje, XIV a. patyrusi šturmą. Po dviejų parų įnirtingos kovos pilėnai suvokė, kad puolimą vykdžiusių kryžiuočių įsiveržimas sėkmingas, tad nenorėdami pasiduoti imasi beviltiško sumanymo – nukreipti ginklus prieš save ir savo artimuosius. Tai yra vienas žinomiausių kolektyvinės savižudybės aktų, mūsų tautai tapusiu svarbiu pasipriešinimo simboliu, kurio reikšmė ypač sustiprėjo sovietinės okupacijos kontekste. Menininkams Matui Dirginčiui ir Naubertui Jasinskui persvarstant pilėnų istoriją, analizės ašimi tampa herojiškos tradicijos ir patriarchato konstruktai. Istoriškai, susiduriant su karo grėsme ir atsirandant išnykimo pavojui, stiprėja konservatyvaus tradicinio vyriškumo idėjos. Šiuolaikinių vyrų savivokai tolstant nuo patriarchato suformuotų standartų, ekonominė ir politinė grėsmė paaštrina tapatybės konfliktą.
Su bilietais.
Filmas „Visi mes svetimi“ (All of us Strangers), 18:15
„Romuva“, Laisvės al. 54
Vienišas scenaristas Adamas grumiasi su vienatve savo bute Londone. Netikėtas susitikimas su paslaptingu kaimynu Hariu suteikia vilties. Tačiau Adamo gyvenimas pasisuka siurrealistiška linkme. Vieną dieną jis sugrįžta į vaikystės namus ir randa gyvus tėvus, kuriuos prieš dešimtmečius nusinešė tragedija. Adamas naršo praeityje ieškodamas atsakymų – realybė susiduria su fantazija. Tuo tarpu jo ryšys su Hariu gilėja ir verčia abejoti viskuo, ką jis iki šiol manė žinąs apie meilę ir netektį.
Režisierius: Andrew Haigh
Su bilietais.
Kasteto albumo „Kruvino pusplyčio paslaptis“ pristatymas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20
Tai jau ketvirtasis solinis Kasteto albumas ką tik pasirodęs ir vinilinės plokštelės pavidalu, kuriame tęsiama „Žėručio gatvės byloje“ pradėta tradicija maišyti klasikinio hip-hop’o žanrą su detektyvine ir nuotykių literatūra.
Su bilietais.
SEKMADIENIS, 05 05
Parodos „Hadrian“ ir „Apmaudas ir gijimas“, 11:00–16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27
Nuslūgus penktadienio atidarymų srovėms, galerija kviečiai ramiai apžiūrėti dvi naujas parodas.
Austrų menininkė Lena Lapschina Kaune pristato savo naujausią projektą „Hadrian“, keturių dalių vaizdo ir garso instaliacijoje menininkė pasakoja apie pagrindinio herojaus Hadrijano geresnio gyvenimo paieškas ir gilinasi į vidinius žmogaus mąstymo vingius. Parodoje „Apmaudas ir gijimas“ skirtingų kartų vokiečių autoriai, eksponuoja savo specifinius realizavimo būdus „figūratyvo“ tema. Tapyba, grafika ir skulptūra, o taip pat kitas medijas peržengiančios formos susijungia viename pristatyme.
Nemokamai.
Filmas „Puikios dienos“, 13:40
„Romuva“, Laisvės al. 54
Puikus filmas puikiam laikui su mama ar visa šeima! Šis Wimo Wenderso darbas nuginkluos net užkietėjusius cinikus, o režisierius dar kartą įrodo, kad turi unikalų gebėjimą gyvenimo prozą paversti poezija. Tačiau tai ne poeto, o dokumentalisto filmas, kai kiekvienoje tekstūroje ar formoje atrandama kažkas naujo. Kanuose Wendersas apdovanotas Ekumeninės žiuri prizu, o aktorius Kôji Yakusho pripažintas geriausiu.
Su bilietais.
Kariljono muzikos koncertas Mamos dienos proga, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64
Koncertą „Skambančių gėlių puokštė“ atliks Austėja Staniunaitytė-Proietta. Koncerte skambės:
V. Paltanavičius – „Tau, mano mamyte“,
A. Dvorak – „Melodija, kurią mane išmokė mama“,
Johannes Brahms – Op.49 No.4 Wiegenlied (Lopšinė),
Robert Schumann – Dichterliebe (Poeto meilė),
Leo Delibes – Flower Duet (Gėlių duetas),
F. Chopin – „Valsas“ op. 69, No. 2
Nemokamai.