Žurnalų archyvas

Maršrutas gegužės 28–30 dienoms

27 gegužės, 2021, KPK redakcija | Naujienos

PENKTADIENIS, 05 28

Virtuali paskaita apie Kauno IX forto memorialinį kompleksą, 14:00
Online

Šiemet numatyta Kauno IX forto memorialinio komplekso atnaujinimo darbų pradžia. Ji natūraliai skatina ne tik prisiminti, bet ir kiek nuodugniau pasidomėti šios įvairiais požiūriais unikalios kultūrinės erdvės atsiradimo aplinkybėmis. Taip pat – tomis jos funkcijomis ir misija, kurias šiai vietai siekė suteikti pertvarkymo iniciatoriai, kūrybinių sprendimų rengėjai ir vykdytojai. Tad Kauno IX forto muziejus kviečia klausytis virtualios istoriko dr. Modesto Kuodžio paskaitos „Kaip iškilo ir ką įamžino Kauno IX forto memorialinis kompleksas“. Tiesioginė transliacija vyks muziejaus feisbuko puslapyje.

Simfoninės muzikos koncertas „Skambanti Visata“,  18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Po ilgų tylos mėnesių Kauno miesto simfoninis orkestras tvirtu titanišku žingsniu žengia į sceną ir kartu su dirigente Adrija Čepaite kviečia klausytojus sugrįžti į koncertų salę tam, kad iš naujo kartu atrastų muzikos grožį, atgaivintų širdis ir pasisemtų jėgų bei džiaugsmo.

Programoje:

Ludwig van Beethoven – Uvertiūra „Prometėjo kūriniai“, op. 43
Ottorino Respighi – Siuita „Paukščiai“
Wolfgang Amadeus Mozart – Simfonija Nr. 41 C-dur, KV 551 („Jupiterio“)

Spektaklis „Mari Kardona“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Albero Kamiu romane „Svetimas“ fragmentiškai pasirodanti Mari Kardona, kaip ir kiekvienas mūsų gyvenime probėgšmais išnyrantis žmogus, turi savą istoriją. Mari Kardona – nuo mažens kitokia, visą gyvenimą dėl savo kitoniškumo pakliūvanti į netikėtas, dažnai net tragiškas situacijas. Save įvardija kaip tą, kuri neturi jausmų. Dar kitaip – „žvėris“. Jai patikdavo žiūrėti į žmones, ir už tai ji gaudavo į galvą. Tačiau Mari nori pritapti, nori turėti jausmus. Tų jausmų ji ieško visos istorijos metu.

„Lauko kinas“. „Blogos pasakos“ (Favolacce), 22:00
Lietuvos švietimo muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Karšta vasara Romos priemiestyje. Čia gyvena prakutę darbininkai, bet jų namuose nuolat jaučiamas nerimas – dėl darbo, dėl mylimųjų, dėl to, ką pagalvos kaimynai. Karštoje saulėje tarp mandagių šypsenų sirpsta tuoj pratrūksianti įtampa. Atrodo, kad jų tariamų problemų nepastebi tik vaikai, palikti patys sau. Tačiau būtent jų sukrečiantis keršto planas finale išsiverš it Vezuvijus. Režisieriai – Damiano ir Fabio D’Innocenzo.

Filmo seansas esant blogoms oro sąlygoms (stiprus vėjas, lietus) bus atšauktas. Esant silpnam lietui seansai vyksta. 

ŠEŠTADIENIS, 05 29

Šeimadienis muziejuje: arbatėlė pas tetą Stasę, 10:30 / 12:15 / 13:45
Kauno miesto muziejaus J. Gruodžio skyrius, Salako g. 18

„Atėjo pavasaris, vilkai nebekaukia. Dabar visokių paukštelių giesmių daugybe, visad Juozukui prie miško gerai, linksma“ – rašo Stasė Gruodienė savo dienoraštyje. Kviečiame apsilankyti Gruodžių namuose ne tik paklausyti paukščių, bet ir atsigerti gardžios arbatos, ruoštos pagal Stasės Gruodienės receptą bei išgirsti daugiau kompozitoriaus žmonos dienoraštyje užrašytų istorijų bei pasižvalgyti po memorialinį Gruodžių namą.

Dalyvių skaičius ribotas, tad būtina išankstinė registracija tel. +370 696 75737 ir el. paštu mkp.kasa@kaunomuziejus.lt

Pokalbis su Kęstučiu Marčiulynu-Bo Haeng Sunim, 10:30
Online

Kęstutis Marčiulynas-Bo Haeng Sunim – aktorius, režisierius, pasirinkęs vienuolystės kelią ir pasukęs dzeno link. Kaip pats teigia, tarp vienuolių – aktorius, tarp aktorių – vienuolis, tarp artimųjų – atsiskyrėlis, tarp svetimųjų – artimas. Mokytojas, pasaulio pilietis, bet ir esantis čia, Lietuvoje, panemunėse, pajūryje, su klausytojais, žiūrovais, mokytiniais. Sysitikimo metu vyks ir jo naujausios knygos „Nabi arba gyvenimo teatras“ pristatymas.

Tiesioginę susitikimo transliaciją kviečiame žiūrėti Kauno apskrities viešosios bibliotekos feisbuko paskyroje.

„Lauko kinas“. „Holivudo afera“ (The Comeback Trail), 22:00
Lietuvos švietimo muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

„Holivudo afera“ – 1982-ųjų to paties pavadinimo filmo perdirbinys, režisuotas George Gallo. Veiksmo komedijoje susitinka sunkioji Holivudo artilerija: Robert De Niro, Morgan Freeman, Tommy Lee Jones ir Nick Vallelonga bei jiems talkinantys jaunosios kartos atstovai Emile Hirsch ir Zach Braff. Pasirodo, Holivudo veteranai turi užtektinai parako, tad įsikibkite kėdės – keliaujame vykdyti filmo vertos Holivudo aferos!

Filmo seansas esant blogoms oro sąlygoms (stiprus vėjas, lietus) bus atšauktas. Esant silpnam lietui seansai vyksta. 

SEKMADIENIS, 05 30

Filmo „Visas for Life. The Chain of Courage“ premjera, 10:00
Online

Aurelijus Zykas, Kristijonas Jakubsonas, ir Linas Didvalis pristato dar vieną dokumentinį filmą, grindžiantį nematomą, bet itin svarbų mūsų šalies, Japonijos ir Izraelio ryšį. Šįkart apie konsulo Sugiharos, II Pasauliniam karui prasidedant gelbėjusio žydus išduodant jiems tranzitines vizas, asmenybę ir jo bei visų kitų, prisidėjusių prie tūkstančių gyvybių išgelbėjimo, poveikį mūsų visų gyvenimams pasakoja jo dėka išgyvenusieji bei jų artimieji.

Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Olandijos siluetai“
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinio langai, Vaidoto g. 115

Laimutė Kurienė – tikra kaunietė, bet jau kurį laiką gyvena Olandijoje, gražiame Hagos mieste. L. Kurienė turi didžiulę aistrą keliauti ir pažinti, pastebėti gamtos grožį ir išskirtinumą. Bekeliaudama ji prakalbina šimtus žmonių, nufotografuoja tūkstančius nuotraukų, o geriausiai pavykusios yra pelnę net tarptautinių apdovanojimų. Šioje parodoje fotomenininkė kviečia kartu pakeliauti ir pasigrožėti Olandijos gamtos ir miestų vaizdais, juk šiuo metu visiems taip trūksta naujų kelionių įspūdžių…

L. Kurienės nuotr.

Ekskursija „Patys skaniausi pasakojimai“,  12:00 / 13:00 / 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Gastronomijos savaitės ir nemokamo muziejų lankymo sekmadienio proga – tikrai gardus pasiūlymas. Maironio sodas jau vešliai sužaliavęs, todėl kviečiame į jaukų pasivaikščiojimą, kurio metu sužinosite, kokių sodo gėrybių jame augino poetas, kaip jas prižiūrėjo, ką mėgo valgyti ir kaip priiminėjo svečius. Neužmiršime ir Salomėjos Nėries, Juozo Tumo-Vaižganto, Juozo Grušo, Balio Sruogos, pasmalsausime, kokie buvo jų mėgstamiausi valgiai ir gurmaniški įpročiai. Skambinkite numeriu 8 37 207608 ir registruokitės.

Spektaklis „Žalias žalias obuoliukas“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Istoriją apie amžiną ir pasiaukojančią draugystę pagal Shel Silverstein kūrinį režisavo Arvydas Lebeliūnas.

Teatro archyvo nuotr.