Žurnalų archyvas

Maršrutas gegužės 27–30 dienoms

26 gegužės, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 05 27

Filmas „Interesų zona“ (The Zone of Interest), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Aušvico koncentracijos stovyklos komendantas Rudolfas Hoessas su žmona Hedwiga sau ir savo vaikams kuria svajonių gyvenimą čia pat už stovyklos sienos. Žodžiais ir vaizdais nenusakomas smurtas tiek idiliškus namus, tiek žiūrovą pasiekia tik fone nuolat lydinčių vaiduokliškų balsų pavidalu. Britų režisieriaus Jonathano Glazerio istorinė Holokausto drama, paremta rašytojo Martino Amiso novele, pernai Kanų kino festivalyje pelnė „Didįjį prizą“, taip pat sublizėjo daugelyje apdovanojimų įskaitant Oskarus. Meistriška „Interesų zona“ – vienas labiausiai sukrečiančių ir svarbiausių metų filmų.

Su biliietais.

Ekskursija „Piligriminis Kaunas: L. Truikio paveikslų beieškant“, 19:00
Benediktinių g. 8

Kauno seserų benediktinių vienuolynas saugo ne tik savo dvasingumo istoriją, gotikinės architektūros paslaptis, bet ir garsiojo tarpukario Kauno dailininko-scenografo Liudo Truikio drobes su dvylika stilizuotos bizantinės manieros apaštalų, ilgus metus „pasislėpusias“ Šv. Mikalojaus bažnyčios palėpėje. Tarp intensyvaus seserų benediktinių pamaldų grafiko bei nenuilstančių restauracijos darbų suradę laisvo laiko tarpelį, KAUNAS IN kviečia jus į pažintį su šiuo dvasiniu lopšiu Kauno senamiestyje. 

Su bilietais.

ANTRADIENIS, 05 28

Diskusija  „Kultūros leidinių finansavimas: realybė ir (ne)galimybės“, 15:00
Kauno kolegijos  Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerija, A. Mackevičiaus g. 27

Kultūros žiniasklaida Europoje: nebūtina ar gyvybiškai svarbi? Kokia jos misija ir kas padeda ją vykdyti? Ar kultūringa visuomenė turėtų remti nišinę spaudą, edukuojančią ją pačią? Diskusiją šiais klausimais pristato doc. dr. Justinas Kisieliauskas. Diskusiją moderuoja – Kauno kolegijos Menų akademijos vadovas Lukas Alsys. Po to galėsite apžiūrėti galerijoje veikiančią „Nemuno“ viršelių parodą.

Nemokamai.

Slemas #72, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Literatūros edukacijos programa „Trenksmas“ tęsia literatūrinius eksperimentus. Sleme dalyvauti yra trys galimybės: a) klausytoju; b) teisėju; c) dalyviu. Klausytoju tampa kiekvienas(a) atėjęs į slemo renginį. Dalyviu gali būti kiekvienas norintis ir turintis ką pasakyti. Viskas, ką jis turi padaryti, pasiruošti tris tekstus, kurių kiekvieno trukmė iki trijų minučių. Dalyvius vertina komisija, atsitiktine tvarka sudaryta iš salėje esančių žiūrovų.

Nemokamai.

TREČIADIENIS, 05 29

Dainavos parko skaityklos atidarymas su Justu Terteliu, 18:00
Dainavos parkas

Antrojo Dainavos parko skaityklos sezono atidarymo proga Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į dainų autoriaus ir atlikėjo, aktoriaus, dramaturgo ir režisieriaus Justo Tertelio akustinį koncertą

2024 m. vasarą Kauno mieste vėl veiks trys skaityklos parkuose. Birželio 5 d. bus atidaroma jau trečiąjį sezoną skaičiuosianti Kalniečių parko skaitykla, o birželio 12 d. lankytojus pasitiks nauja kultūros erdvė – Santarvės parko skaitykla Šilainiuose. Skaityklos lankytojų lauks visą vasarą, iki pat rugpjūčio pabaigos. Čia galėsite skaityti ir skolintis knygas, skaityti spaudą, žaisti stalo ir lauko žaidimus, naudotis nemokamu internetu, dalyvauti renginiuose ir edukacijose.

Nemokamai.

Violetos Tapinienės knygos „Sugrąžinto laiko blyksniai“ pristatymas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

lLgendinės lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Violetos Tapinienės knygos „Sugrąžinto laiko blyksniai“ pristatyme knygos autorę kalbins leidyklos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė.

Šioje eseistikos knygoje – brandžios, neeilinės asmenybės mintys apie laiką, likimą, atmintį, netektį, gyvenimo geismą ir lemties paradoksus. Neįtikėtina kelionė namo iš Sibiro ant mamos rankų, gyvenimas be vietos ir besislapstant okupuotoje Lietuvoje, pirmieji namai, jaunystė, šeima, turiningi metai mokykloje ir išugdyta daugybė laisvų, mąstančių žmonių – apie tai su literatūrine meistryste V. Tapinienė pasakoja knygoje „Susigrąžinto laiko blyksniai“.

Nemokamai.

Premjera. Kauno šokio teatras „Aura“: B.O.R.N., 19:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Tapti pirmaisiais, pamačiusiais naują „Auros“ spektaklį kviečia choreografas  Diego Alcalá (Meksika). O taip prasideda vienos šokėjų Julijos Strupaitės parašytas monologas, pristatantis šį spektaklį:

Mano namai yra mano aistra, mano šviesa.
Mirti tyloje.
Mirti judant.
Mirti mintyse.
Aš apsirengęs raudonai, aš pakeliui į baltą.
(skaityti toliau)

Su bilietais.

Teatro archyvo nuotr.

KETVIRTADIENIS, 05 30

Jazminos Cininas parodos „Padarė žvirblis alutį“ atidarymas, 17:30
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Galbūt geriausiai Jazmina Cininas žinoma dėl techniškai sudėtingų redukcinių linoraižinių, vaizduojančių moteris vilkolakes, tačiau pastaruoju metu ji kuria menininkų knygas iš nebenaudojamų spaudos leidinių ir lagerfonus iš panaudotų butelių kamštelių ir perdirbtos medienos. Menininkė savo kūryboje daug idėjų semiasi iš protėvių paveldo, įtraukdama baltiškus motyvus, pasakojimus apie migraciją ir transformaciją, kurie tapo autobiografine jos hibridinės australų ir lietuvių tapatybės tyrinėjimo dalimi. Perdirbtų medžiagų naudojimas vėlesniuose projektuose atspindi sąmoningą sprendimą užsiimti ekologiškai tvaresnėmis meno praktikomis, kurias menininkė sieja su išradingumo palikimu, kurį paveldėjo iš savo tėvų ir senelių pabėgėlių.

Nemokamai.

Paskaita  „Moterų veido grožio paslaptys XIX a. pab. – XX a. pr.“, 17:30
Ąžuolyno biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Paskaitos metu bus kalbama apie minimu laikotarpiu vyravusius požiūrius į veido grožį. Aptarsime sąsajas ir skirtumus tarp kaimo bei miesto tradicijų, liaudiškus gražinimosi būdus. Paskaitą rengia Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centro metodininkė, etnologijos mokslų daktarė Asta Venskienė.

Nemokamai.

Maironio „Pavasario balsų“ vertimo į anglų kalbą pristatymas, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

„Voices of Spring: Selected Poems“ pristatymas vyks simboliškai reikšmingoje muziejaus vietoje – Maironio namų svetainėje. Dalyvaus šios knygos ir daugelio kitų lietuvių poetų kūrybos vertėjas dr. Rimas Užgiris, vienas iš knygos redaktorių, rašytojas Marius Burokas, knygą išleidusio Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Deimantė Cibulskienė, Maironio kūrybos tyrinėtoja, VU lietuvių filologijos studentė Aistė Markevičiūtė. Renginį moderuos MLLM kultūrinės veiklos organizatorė, šių vertimų projekto vadovė Agnė Cesiulė.

Nemokamai.

Akustinis Domanto Razausko koncertas, 18:30
KKC terasa, Vytauto pr. 79

„Palydim pavasarį, pasitikime vasarą su lengvumu, Domanto muzika ir poezija! Apie šį atlikėją net nėra labai ką bepasakyti. Kiekvienas susitikęs ir išgirdęs lieka neabejingas, tai jei dar nesate girdėję, būtinai pasinaudokite šia proga. O jei jau esate, tai patys žinote, kad belieka rezervuoti vakarą ir bilietą“, – kviečia jaukių progų kūrėjai „8 eilė“. 

Su bilietais.

Grupės „Superkoloritas“ koncertas, 20:00
„Olimpas“, V. Putvinskio g. 48

„Kviečiame jus patirti elektroninės estrados duetą, kuris kuria naująją lietuviško pajūrio muziką – „Superkoloritą“! Vis didesnių liaupsių tarptautinėse scenose sulaukianti grupė, į savo kūrybą sumaišo senosios estrados aidus, tropinius garsus ir surf roko motyvus, tad šis įvykis bus geriausia įžanga į jūsų trijų mėnesių vitamino D vonias!“, – skelbia terasos šeimininkai.

Su bilietais. 

„Nutikimas #9“: Kristijonas Valančius, 21:00
„Hogas“, Kaunakiemio g. 40

„Grupės „Akli“ dainų kurėjas ir vokalistas Kristijonas Valančius kviečia į savo akustinį solo pasirodymą „Hogo“ kiemelyje. Koncerte išgirsite grupės dainų akustines versijas, bei Kristijoną įkvėpusių kitų atlikėjų dainas“, – rašoma kvietime.

Nemokamai.

Atlikėjo archyvo nuotr.