Žurnalų archyvas

Maršrutas gegužės 27–29 dienoms

27 gegužės, 2022, Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 05 27

Parodos „Ateitis / Atmintis“ atidarymas, 18:00
Gimnazijos g. 4

Grupė Vokietijos menininkų-kuratorių „Konsortium“ pristatys tarptautinio bendradarbiavimo projektą, tyrinėjantį miesto istoriją ir jo architektūrinį palikimą. Jie pakvietė daugiau nei pusę šimto menininkų iš įvairių pasaulio šalių kurti bendradarbiavimu pagrįstą kolektyvinę skulptūrą, dedikuotą tarpukario Kaunui. Taip buvo sukurtas „miniatiūrinis muziejus“, trimatis miesto žemėlapis, sudarytas iš paveikslų ir skulptūrų. Ši paroda – pirmoji „Kaunas 2022” organizuojama paroda, atsidarysianti unikaliame renovuojamame pastate prie Istorinės Prezidentūros. 

Ievos Dumbrytės romano „Šaltienos bistro“ pristatymas, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

I. Dumbrytė teigia, kad ji yra autorė, visada gyvenusi šalia svajonės. Rašytojos debiutinė knyga „Šaltienos bistro“, į lietuvių literatūros pasaulį atnešusi naują unikalų balsą, 2021 m. įvertinta kūrybiškiausios metų knygos premija.

Festivalis „Pasaulis skamba“: „Subhira“, 20:00
„Kaunas 2022“ vasaros scena, Rotušės a.

„Subhira“ yra vienas inovatyviausių pasaulio muzikos žanro ansamblių iš Čilės, kurio kompozicijose persipina Pietų Amerikos tautų ritmai ir kalbos, progresyvi ir šiuolaikinė pasaulio muzika, džiazas ir folkloras. Energingasis kvintetas savo muzika sušildys tiek klubų lankytojų, tiek etninės muzikos mėgėjų širdis.

ŠEŠTADIENIS, 05 28

„Animacijos savaitgalis“ (ir sekmadienį)
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

Pirmasis „Romuvos“ organizuojamas „Animacijos savaitgalis“ kviečia leistis į neatrastos animacijos atradimų kelionę. Įsitikinimas, kad animacija skirta tik vaikams, sparčiai blėsta, o tai ryškiai atspindės ir šio festivalio programa, kurioje įtraukiančių, aktualių ir vizualiai stulbinančių filmų sau atras kiekvienas – nuo mažiausių iki suaugusiųjų, nuo kino ekspertų iki „šviežių“ žiūrovų.

Parodos „Dalia Grinkevičiūtė (1927–1987). Kambariai / Įveikti atstumai“ atidarymas, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Parodoje vėl iš naujo permąstoma ir interpretuojama D. Grinkevičiūtės gyvenimo istorija ir memuarų knyga „Lietuviai prie Laptevų jūros“. Rašytojos tekstai skatina kurti naujus kūrinius: ne tik prisiminti, įsigilinti, bet ir jutimiškai patirti. Tik pirmiausia – įveikti atstumus nuo Kauno iki Sibiro ir vėl atgal, nuo Kauno iki Sibiro – dar kartą…

Plačiau apie parodą skaitykite čia.

„Live from Kaunas Streets“, 17:00
„Kaunas 2022“ vasaros scena, Rotušės a.

Devyni. Tiek metų praėjo nuo paskutinio Live From Kaunas Streets festivalio! Istoriškai – tai vienas svarbiausių hiphopo kultūros įvykių Lietuvoje. Prasidėjęs dar 2005 metais festivalis užaugino ne vieną hiphopo kartą ir atlikėją, paleido viešumon legendinius „kambariokus“, kurie… sugrįžta!

„Optimismo prisistato“, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Pirmą vasaros savaitgalį istorinį Karmelitų kvartalą užims naujas drąsios elektronikos vardas – OPTIMISMO FESTIVAL („Kaunas 2022“ programos dalis). Tarp jo svečių iš viso pasaulio – Nkisi, Slikback, Osheyack, Corin, Animistic Beliefs, Nick Klein, Tapan ir kiti avangardistai. Daugiau: www.optimismo.eu.

Šis šeštadienis – geriausia proga su „Godo“ nusėdusiais organizatoriais aptarti laukiamiausius artistus, įsigyti bilietą visam savaitgaliui, paimti dar vieną draugui, ir, aišku, viena ausim užgaudyti tai, kas lauks birželio 3–5 dienomis Kaunakiemio gatvėje.

SEKMADIENIS, 05 29

Kariliono muzikos koncertas „Varpų mozaika“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Sekmadieniais į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį sugrįžta kariliono muzikos koncertai, kuriuos atliks Austėja Staniunaitytė-Proietta.

Koncerte skambės šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūriniai karilionui. Zigmas Virkšas „Saulelė raudona”, Antanas Jasenka „Tamsa”, Antanas Kučinskas „Valandos”, Stanislovas Žilevičius „Varpų mozaika”, Algirdas Klova „Permatomas” ir kiti kūriniai.

„Dainos iš liudijimų“, 16:00
„Kaunas 2022“ vasaros scena, Rotušės a.

„Dainos iš liudijimų“ – tai užburianti muzikinė kelionė po Holokaustą išgyvenusių žmonių prisiminimus, kurie buvo įrašyti Jeilio universiteto Fortunoffo Holokausto liudijimų vaizdo archyve. Šiame koncerte atliekamos dainos buvo dainuojamos Lenkijos ir Lietuvos kaimuose ir miesteliuose, Vidurio ir Rytų Europos getuose ir koncentracijos stovyklose. Jos itin asmeniškai perteikia šio laikotarpio istoriją.

Koncertą pristato tarptautinis kamerinis ansamblis „Zisl Slepovitch Ensemble“ (Niujorkas–Berlynas).

Spektaklis „Kvėpavimas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Režisierė Agnija Leonova kviečia į spektaklį pagal britų dramaturgo Duncano McMillano pjesę „Plaučiai“. Dramoje klimato kaita, kaip globalinės katastrofos simbolis (ar Damoklo kardas), kuria nerimą keliančią aplinką poros santykiams, daro įtaką jiems. Spektaklio kūrėjai kelia klausimą – ar pora iš tiesų ieško sprendimo, ar vis dėlto, svarstydama apie pasaulį, bėga nuo savo santykių?

Spektaklis „Kauno pavasaris’72“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Naujame Jono Tertelio režisuotame spektaklyje persipina faktinė medžiaga, išmonė ir šiandieninis žvilgsnis į 1972 metų įvykius Kaune. Spektaklyje keliamas klausimas, kaip šiandieninėje visuomenėje rezonuoja 19-mečio Romo Kalantos aktas, bandoma nutiesti savotišką sąmoningumo tiltą tarp to, kaip pasaulį suvokia dabartinės Lietuvos jaunimas ir to, kaip priespaudos, įtarumo ir primestos socialinės sanklodos suformuotoje atmosferoje galėjo jaustis ano meto devyniolikametis.