Žurnalų archyvas

Maršrutas gegužės 24–26 dienoms

23 gegužės, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 05 24

Kauno 616-asis gimtadienis, visą savaitgalį
Įvairios vietos

„Švęsti Kauną!“ – tokiu šūkiu miestas pasitinka savo 616-ąjį gimtadienį! Gegužės 24–26 dienomis suplanuota daug renginių, veiklų ir edukacijų kiekvienam – nuo istorinio Hanzos miesto, riterių turnyrų iki žinomo britų didžėjaus Sigala pasirodymo bei lazerių šou. Ir visa tai – trijų dienų maratone! Detalios programos ieškokite čia, daugiau apie jos akcentus skaitykite čia.

Nemokamai.

Poezijos pavasaris. Maironio premijos įteikimas, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje vyks tradicinis Poezijos pavasario Kaune baigiamasis Kauno renginių vakaras – iškilmingas Maironio premijos laureatės Ievos Rudžianskaitės vainikavimas ir Kauno miesto savivaldybės Maironio premijos bei miesto padėkos įteikimas.

Poetiniuose skaitymuose dalyvaus Lietuvos ir užsienio šalių poetai, aktoriai Olita Dautartaitė ir Petras Venslovas. Muzikinius kūrinius atliks smuikininkė Ilona Klusaitė. Renginio vedėjai: Erika Drungytė ir Tomas Vyšniauskas.

Nemokamai.

Kiemų šventė, 18:00
Laisvės al.

Kiemų šventė – tradicija tapęs renginys, kuriuos siekiama puoselėti miesto gyventojų bendruomeniškumą, draugystę bei paminėti artėjančią Tarptautinę kaimynų dieną. Renginio dalyviai – bendruomenės, organizacijos ir kaimynai – atsineša į miesto centrą savo kėdes, stalus, kuriuos papuošia baltomis staltiesėmis ir gėlėmis. Ilgiausia stalų linija Kauno centre simbolizuoja Kauno miesto žmonių draugystę bei vienybę. Renginio dalyviai dalinsis savo pagamintais patiekalais bei talentais – juk šventė kuriama pačių žmonių.

Nemokamai.

„Rekonstruojant Čiurlionį“: pirmasis Lietuvos Dailės draugijos koncertas, 19:00
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 7

1908 m. gegužės 17 d. M. K. Čiurlionis surengė pirmąjį savo koncertą Vilniuje su choru. Vilniaus sakralinės muzikos choras „Adoramus“ kartu su choru „Momentum“ klausytojus kviečia į rekonstruotą istorinį įvykį. Koncerto metu skambės specialiai šiam koncertui muzikologo Charis Efthimiou rekonstruota M. K. Čiurlionio kantatos „De profundis“ versija ir M. K. Čiurlionio išdailintos lietuvių liaudies dainos, kurios apžvelgus archyvinius dokumentus įgavo kiek kitokias, autentiškesnes spalvas.

Nemokamai, su registracija.

ŠEŠTADIENIS, 05 25

Bendruomeninis kultūrinis plaukimas Nemunu „Švęskime upę!“, 10:00
Įvairios vietos

Iniciatyva, grįžtanti penktąkart, kviečia: „Nemuno upe Kaune irkluosime baidares, kanojas, valtis, naviguosime plaustus, vyks kultūriniai mainai, o pakrančių stotelėse – meninės, kūrybinės, sporto, bendruomeninės veiklos.“ Renginys yra atviras visiems, mylintiems upes ir netikėtumus. Kultūrinės ir kūrybinės patirtys krantuose – nemokamos. Pasirūpinkite baidare irkluoti upe, atvykite dviračiu ar aplankykite kultūrines salas pėstute. Iniciatyvų tikrai gausybė!

Pučiamųjų orkestrų festivalis „BandFest“, 16:00
Vienybės a.

Šio festivalio sumanytojai yra Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys). Šiemet po trumpo orkestrų muzikinio prisistatymo kolektyvai apsijungs į vieną didelį orkestrą ir atliks ES, NATO himnus bei kompozitoriaus Kazio Daugėlos aranžuotą Lietuviškų maršų paradą. Po to Vienybės aikštėje išvysite Lietuvos Policijos Reprezentacinio pučiamųjų orkestro Defile programą bei vaikų ir jaunimo orkestrų pasirodymus, o kiti penki orkestrai: Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų, Šiaulių pučiamųjų, Palangos, Marijampolės pučiamųjų orkestrai ir, žinoma, „Ąžuolynas“ pasklis po Laisvės alėją, kur stabtelėjus bus galima pasiklausyti kiekvieno orkestro parengtos programos. 


Nemokamai. 

Filmas „Furioza: pašėlusio Makso saga“ (Furiosa: A Mad Max Saga), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

George Milleris tęsia pašėlusio Makso istoriją… Po visuotinio susinaikinimo dykuma virtęs pasaulis paniręs į chaosą. Vienoje iš nedaugelio vis dar žaliuojančių ir apie ateitį galvojančių oazių gyvena „Daugybės Motinų“ bendruomenė. Jos tiki, kad pasaulio ateitis – vaikai ir pasiryžusios padaryti viską, kad juos apsaugotų. Deja, tai padaryti pavyksta ne visuomet. Didžiulė baikerių gauja užpuola „Daugybę Motinų“ ir pagrobia keliasdešimt vaikų, tarp jų – ir Furiosą.

Su bilietais.

„Jazz Academy“ festivalis: antrasis vakaras, 19:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Visą festivalio programą rasite čia, būtinai užsukite ir penktadienį bei sekmadienį, o čia šeštadienio dalis:

1 dalis: „Jazz Academy” ansamblis (Juozas Čijunskis – klarnetas; Agnė Repečkaitė – fleita, vokalas; Danielė Banišauskaitė – fortepijonas; Gabija Burbulytė – vokalas, elektronika; Mikas Gaižauskas – mušamieji). Ansamblio programos diapazonas svyruoja tarp ritminės ir improvizicinės estetikų. Išskirtinai šiam festivaliui suburtas ansamblis atskleis, kad „Jazz Academy” erdvė skirta kūrybiškam jaunimui.

2 dalis: Danielė Banišauskaitė (fortepijonas) ir Arnas Mikalkėnas (perkusija)
Pianistė Danielė Banišauskaitė specializuojasi tiek klasikinės, tiek džiazo ir improvizacinės muzikos estetikose, ji yra daugelio konkursų laureatė ir Lietuvos jaunimo džiazo orkestro atlikėja. Arnas Mikalkėnas – pianistas, perkusininkas, improvizatoriaus, garsui atidus kūrėjas, nebijantis, netgi priešingai, siekiantis peržengti bet kokius muzikinius rėmus, ieškoti savito santykio su muzika.

Nemokamai, su registracija.

SEKMADIENIS, 05 26

Spektaklis „Dingęs kompasas“, 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Vienoje tolimoje nežinomoje stotyje savo traukinio laukia pasaulio keliautoja Elska. Sukaupusi platų patirčių, istorijų ir draugysčių bagažą šiandien ji ir vėl pasiruošusi leistis į kelią. Bet ar tikrai pasiruošusi? Bilietas? Yra. Kuprinė? Yra. Kompasas? Nė-ra?! Taip negali būti, kompasas visuomet kuprinėje! Be jo nei vienas keliautojas negali žengti žingsnio… Kas dabar bus? Traukinys atsisveikina ir palieka stotį, o Elska lieka ieškoti savo ypatingojo kompaso. Juk jis ne toks, kuris rodo pasaulio šalis – atskiria Šiaurę nuo Pietų. Elskos kompasas padeda suprasti, ką jaučiame.

Su bilietais.

Pasaulio pasakų skaitymai balsu: Afrikos pasakos, 13:00
Vaikų literatūros muziejus, K. Donelaičio g. 13

Atėję į muziejaus tradicinį Pasaulio pasakų skaitymą nenustebkite patekę į Afriką. Kad vaizduotei būtų lengviau nusikelti į egzotiškąjį žemyną, muziejus pasitiks afrikietiškų lopšinių garsais, ir tuos, kurie nebus užliūliuoti, pakvies susėsti ratu, nusikelti į Sudano, Madagaskaro, Mamprusių ar Zulų gentį ir įsijausti į jų pasakų personažų kailį tikrąja to žodžio prasme. O pasakos seks viena paskui kitą: „Liūtas ir pelė“, „Krokodilas ir ežys“ – kiek norėsime, tiek teatralizuotai improvizuodami skaitysime.

Nemokamai, su registracija tel. +370 620 53365, el. paštu vaikai@maironiomuziejus.lt

Putvinskio gatvės diena, 14:00
V. Putvinskio gatvė


Kasmet augantis kultūrinis gatvės festivalis šiemet kviečia į kūrybos ir muzikos šurmulį, kuris kels iššūkį posakiui „kitoje pusėje žolė žalesnė“. Ar tikrai? Ar labai kita yra kita pusė? Kas mus skiria nuo kitų – tvora, takas, gatvė, miestas, valstybės siena? Ar nugriovus tvorą kitas taptų savu? Ar skirtingas gatvės puses galime suvienyti?

Renginio metu taip pat bus atidarytas naujas Kauno menininkų namų amfiteatras, o dieną vainikuos „Lapkričio dvidešimtosios orkestro“ koncertas.

Vytauto Paplausko nuotr.

Kariljono muzikos koncertas „Viduramžių vitražai“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Kiekvieną gegužės mėnesio sekmadienį Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje skamba kariljono muzikos koncertai. Mėnesį uždarys Robertos Daugėlaitės ir Raimundo Eimonto „Viduramžių vitražai“. Koncerte skambės Viduramžių epochos kūrinių interpretacijos atliekamos kariljonierių dueto „Aštuonkojarankis“.

Nemokamai.