Žurnalų archyvas

Maršrutas gegužės 20–22 dienoms

20 gegužės, 2022, KPK redakcija | Maršrutai

PENKTADIENIS, 05 20

Didysis „Santakos“ savaitgalis
Įvairios vietos

Nemuno ir Neries glėbyje užgimęs Kaunas šiemet savo gimtadienį minės ypatingai – Europos kultūros sostinės laukia didysis „Santakos“ savaitgalis, antroji Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos dalis. „Santaka“ kvies pasinerti į tris dienas pilnas netikėtų patirčių, vaizdo ir garso kelionių žeme, vandeniu ir oru, susitikimų su kultūra ir menu. Iš viso per 60 renginių! Savaitgalio kulminacija, žinoma, įvyks pačioje Nemuno ir Neries santakoje. Antroji Kauno mito trilogijos dalis – tai gegužės 21 d. 22 val. įvyksianti misterija ant vandens, kurią kurs roko ir pop muzikos žvaigždės bei simfoninis orkestras.

Kad nepasimestumėte parodų, mugių, lėlių teatrų ir akrobatų pasirodymų, koncertų ir kitų įvykių gausoje, rekomenduojame su savimi turėti „Santakos“ popierines programėles ar „Kaunas 2022“ programėlę savo telefone.

Susitikimas su reperiu Eriku Toruntajevu-Erke, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89-1D

Kauno apskrities viešoji biblioteka įgyvendina jaunimui skirtą projektą „Stotelė – hiphopas“ ir kviečia į susitikimų su Lietuvos hiphopo atstovais ciklą. Paskutinysis ciklo svečias – reperis Erikas Toruntajevas-Erkė/Themyouandme. Jeigu miego sutrikimai, dopaminas, nauja teritorija tau nėra tik eiliniai žodžiai, jeigu negalėjai ateiti į sausio mėnesį Kaune vykusį Erkės koncertą, tuomet metas ištaisyti savo klaidas ir užsukti į susitikimą. 

Kiemų šventė, 19:00–21:00
Laisvės alėja

Simboliškai – prie vakarienės stalo – „Santakos“ savaitgalį švęsti gegužės 20 d. pradėti kviečia Kiemų šventė. Neatsiejama pavasario tradicija, į Kauną atkeliavusi Tarptautinės kaimynų dienos proga, staltieses kloti ir vaišės krauti ragins Laisvės alėjoje. Nuo Soboro iki E. Ožeškienės gatvės – jūsų bendrystė ir keliasdešimt meninių pasirodymų. Ir… pučiamųjų festivalis „BandFest“, užklupsiantis net iš balkonų.

M. Plepio nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 05 21

Kauno miesto muziejus švenčia 614-ąjį miesto gimtadienį
Įvairios vietos

Visą šeštadienį, gegužės 21 d., Kauno miesto muziejus kviečia kauniečius ir miesto svečius apsilankyti muziejaus skyriuose nemokamai, o žinių apie miestą ekspertus sudalyvauti virtualioje „Kauniečio viktorinoje“. Laikinojoje Čiurlionio galerijoje ant Pelėdų kalno, kur veikia paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“, vyks ir šventinis šeimadienis.

Viktorinoje dalyvauti galės visi, turintys prieigą prie interneto – nuorodą į klausimyną savo svetainėje ir feisbuke muziejus paskelbs gegužės 21 d. 11 val.

Paroda „Tarp dviejų / Į(si)žiūrėjimai“
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27
Galerija „Balta“, M. Valančiaus g. 21

Parodoje dalyvauja 12 Japonijos ir 7 Lietuvos menininkai. Kuratorės – dr. prof. Hiroko Watanabe (Japonija) ir Odeta Žukauskienė (Lietuva). Parodos metu siekiama pristatyti šiuolaikinio meno tendencijas Japonijos ir Lietuvos tekstilėje, analizuoti šių kultūrų raiškų skirtumus ir panašumus bei puoselėti ilgalaikį Japonijos ir Lietuvos tarptautinį bendradarbiavimą. Lietuvos ir Japonijos tekstilės meną sieja tvirti dalykiniai ir profesiniai ryšiai, artimas šiuolaikinės tekstilės, grįstos giliomis tradicijomis, supratimas.

Putvinskio gatvės diena, 13:00–18:00
V. Putvinskio g.

V. Putvinskio gatvėje įsikūrę Kauno menininkų namai jau keletą metų bendradarbiauja su šioje kultūros ašyje esančiomis institucijomis, įstaigomis ir kaimynais tam, kad gatvė vienai dienai taptų bendru kiemu, kuriame žaidimo forma tyrinėjama gatvės istorija ir ateitis, vyksta dirbtuvės, užsimezga kaimynų pokalbiai, suskamba koncertai.

„Šiais metais Putvinskio gatvės dieną norime atiduoti į menininkų rankas ir kviečiame į kūrybinių dirbtuvių ir meninių veiksmų šurmulį, gatvę bent trumpam paversiančiu vienu dideliu kiemu“, – žadama kvietime. Kauno menininkų namų kieme veiks jūsų kuriama „sekretų“ galerija, vyks trys skirtingos kūrybinės dirbtuvės, kurias ves profesionalūs kūrėjai, kviesiantys drauge kurti, tyrinėti ir patirti gatvę-kiemą. Taip pat bus pristatyti keturių atviro kvietimo būdu atrinktų kylančių šiuolaikinio meno kūrėjų projektai.

„Poezijos pavasaris“. Moterų poezijos popietė „Pilna krūtinė pavasario“, 15:00
S. Nėries memorialiniame muziejus, S. Nėries g. 7

Dalyvaus poetės: Dovilė Zelčiūtė, Lina Navickaitė, Lina Buividavičiūtė, Neringa Daniulaitienė, Raimonda Mikuckytė, Eglė Perednytė, Zita Gaižauskaitė, Ieva Rudžianskaitė, Irna Labokė, Enrika Striogaitė, Zenė Sadauskaitė, Tautvyda Marcinkevičiūtė, Egidija Šeputytė, Dalia Teišerskytė, Osvalda Ivanauskienė. Renginio moderatorė – Viktorija Seredžiūtė, S. Nėries ir B. Bučo namų-muziejaus vyr. rinkinių saugotoja.

SEKMADIENIS, 05 22

Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“, 15:00
Zapyškis

Respublikinis Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“, vykstantis išskirtinėje Kauno rajono vietoje – Nemuno slėnyje, prie Senosios Zapyškio bažnyčios, jau 17-tą kartą kviečia ruošti aitvarą ir susitikti Lietuvos aitvarų sostinėje Zapyškyje gegužės 22 d! Tai – „Santakos“ savaitgalio dalis. Festivalį baigs „Afrodelic“, „Planeta Polar“ ir „Kamanių šilelio“ koncertas.

„Poezijos pavasaris“. Sakralinės poezijos valanda, 15:00
Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčia, Radvilėnų pl. 11

Dalyvauja poetės Aldona Ruseckaitė, Dovilė Zelčiūtė, Eglė Perednytė, prelatas Vytautas Steponas Vaičiūnas, kunigai Skaidrius Kandratavičius, Nerijus Pipiras, Robertas Grigas ir kt.

Kino klasikos vakaras. „Teorema“, 17:45
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

Minėdamas Piero Paolo Pasolinio gimimo šimtmetį (g. 1922), „Skalvijos“ kino centras pristato režisieriaus filmų retrospektyvą.Jis šiandien laikomas vienu svarbiausių XX a. Europos mąstytojų. Autoriaus kūrybinis palikimas milžiniškas – politinis aktyvistas, rašytojas, režisierius, jis rašė meno kritikos straipsnius, eiles, pjeses teatrui.

Apie „Teoremą“. Į tipiškos buržua šeimos namus įžengia nepažįstamasis: jaunas, išvaizdus, kuklus vyras, Pasolinio apibūdintas kaip „antgamtinė būtybė ir metafizinis apreiškimas: galbūt net velnias, arba velnio ir Dievo mišinys.“ Kiekvienas namų gyventojas įžvelgia jame jėgą, leidžiančią išpildyti troškimus, paprastai uždraustus suvaržytoje šeimos struktūroje. Nepąžistamajam išėjus, šeimą ištinka egzistencinė krizė. „Teorema“, nors ir nesudėtingos struktūros, išlieka mįslingiausiu Pasolinio filmu.

Kultūros laivo „Nemuno7“ atdarymas, 21:30
Zapyškis

Jau porą metų Kaune ir ne tik jame vis garsiau kalbama apie projektą „Nemuno7“ – antram, visai kitokiam gyvenimui, kupinam meno ir kultūros prikeliamą žemkasę. „Kaunas 2022“ mito trilogijos antrojo savaitgalio „Santaka“ metu, gegužės 22 d. kultūros laivas oficialiai prisistatys Zapyškyje, Kauno rajone susirinkusiems žiūrovams. 

Startas – audiovizualinis muzikinis pasakojimas apie vandenį, tvarumą ir dialogą, kurį atliks duetas iš Klaipėdos „Tykumos“. Menininkai įgarsins požemines, geologines, žmogaus vidines, matomas ir nematomas vandens sroves,  o metalinės žemkasės konstrukcijos vienam vakarui taps muzikos instrumentais. Visa tai sujungs autorinė atmosferinė muzika ir mišraus choro „Kamertonas“ įdainuotos autentiškos folklorinės dainos.

Atidarymo renginį žiūrovai kviečiami stebėti nuo kranto, o apsilankymą žemkasėje vykstančioje pirmojoje parodoje planuoti nuo gegužės 24 d.