Žurnalų archyvas

Maršrutas gegužės 14–16 dienoms

14 gegužės, 2021, Maršrutai, Naujienos
Kadras iš filmo „Dar po vieną“

PENKTADIENIS, 05 14

Joan Fontcuberta paroda „Istorijos krizė“
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Parodoje „Istorijos krizė“ Joan Fontcuberta, gerai žinomas menininkas, meno istorikas, kuratorius ir pedagogas, kurio kūryba jau seniai metė iššūkį plačiai paplitusioms fotografijos ir istorijos idėjoms, pristato tris per ilgą karjerą įgyvendintus projektus. Rodydamas mums meno, pramoninės dokumentacijos ir fotožurnalistikos pavyzdžius, Joan Fontcuberta parodo nuotraukų takumą, daugiareikšmiškumą ir platų pasiekiamumą. Taip pat – skirtį tarp istorijos, žinių ir to, kas įvyko iš tikrųjų.

Lauko paroda „Archyvas – miestui“
Laisvės al.

Minėdami Archyvų metus valstybės archyvai kviečia patyrinėti gimtojo krašto istoriją šalies miestų populiariausiose viešosiose erdvėse. Penktadienį parodą Laisvės alėjoje atvers Kauno regioninis valstybės archyvas. Iki rudens tokios parodos po atviru dangumi įsikurs ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose. 

Paroda prie Nacionalinio Kauno dramos teatro skirta Kauno miesto istorijai. Seniausias parodoje eksponuojamas dokumentas – Romos kardinolų privilegija Kauno Šv. Mikalojaus koplyčiai dėl 100 dienų atlaidų – siekia 1493 metus. Šis dokumentas saugomas Lietuvos valstybės istorijos archyve.

Parodoje eksponuojama nemažai įdomių XVIII amžiaus pabaigos dokumentų. Iš jų atskiro paminėjimo verti Kauno miesto herbas ir 1794 m. gegužės 1 d. Kauno miesto piliečių priesaika Vilniuje rezidavusiai sukilimo vadovybei – Lietuvos Aukščiausiajai Tautinei Tarybai. 

Filmas „Dar po vieną“ (Druk), 21:00
„Cinamon“, Islandijos pl. 32

Yra teorija, teigianti, kad žmogaus kraujyje nuo gimimo esama pusės promilės alkoholio deficitas – išgėrus tam tikrą kiekį, atsiveria mintys, išsisklaido nerimas ir užgimsta kūrybingumas. Įkvėpti tokios idėjos, Martinas ir trys jo draugai, gyvenimo išvarginti vidurinės mokyklos mokytojai, įsitraukia į eksperimentą – darbo dienomis palaiko nuolatinį girtumą. Iš pradžių draugus apėmęs pakylėjimas įkvepia eksperimentuoti toliau, tačiau ilgainiui tampa aišku, kad alkoholis gal ir įsiūbavo pasaulio istoriją, bet už kasdienius veiksmus tenka atsakyti.

Filmas apdovanotas Europos kino akademijos aukščiausiu įvertinimu už geriausią metų filmą bei geriausią secenarijų. Aktorius Mads Mikkelsen pripažintas geriausiu akoriumi, o Thomas Vinterbergas geriausiu režisieriumi.

ŠEŠTADIENIS, 05 15

Orientacinis žaidimas „Septynios Kauno istorijos“ (iki 05 18)
Įvairios vietos

Muziejų dienos proga Istorinė LR Prezidentūra parengė orientacinį žaidimą „Septynios Kauno istorijos“ po svarbiausius paskutinių dviejų šimtmečių Kauno laikotarpius. Maršrute teks aplankyti net 21 objektą ir įveikti su juo susijusias užduotis. Tačiau pažadame, nepasigailėsite, sužinosite tikrai daug įdomių dalykų!

Žaidimo pradžioje rekomenduojame apžiūrėti Istorinės Prezidentūros sodelyje nuo gegužės 15 d. veiksiančią parodą „Septynios rūmų istorijos. Preliudija“, kurioje surasite daug žaidime praversiančių užuominų.

Spektaklis „Būtybės“, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Režisierė Eglė Kižaitė su „Vėjų teatru“ kviečia susipažinti su senosiomis lietuvių mitologijos būtybėmis. Ar kąsdami raugintą agurką kada pagalvojote, jog tai rauginimo dievo Rūgučio darbas? O virtuvėje, patogiai įsitaisiusi šalia dujinės viryklės, ugnies deivė Gabija saugo mus nuo gaisro?

Spektaklis „Vizijos“, 23:00
Alšėnai, Kauno raj.

Spektaklis „Vizijos“ – tai italų šiuolaikinio cirko režisieriaus Roberto Magro dedikacija Vytautui Mačerniui, Alšėnų, Neveronių ir Batniavos seniūnijoms. Keliaujančiame spektaklyje analizuojamas žmogaus troškimas kurti ir būti apsuptam meno, kuris labai išryškėjo, kai pasaulinė pandemija apribojo įprastą meno ir jo suvokėjo ryšį.

Registracija į gegužės 15 d., 23:00 val. pasirodymą: bit.ly/23val_

Šis spektaklis yra „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

SEKMADIENIS, 05 16

„Skandinavijos dienos“. Animacinio filmas „Nevykėlis Tarzanas“ peržiūra
Online

Tai animacinis filmas visai šeimai, apie berniuką, patiriantį patyčias mokykloje. Vėliau jis įgyja super galių ir gali pamokyti savo skriaudėjus.

Režisierius: Michael Hegner, Danija, 2012 m., trukmė – 80 min. Įgarsinta lietuviškai.

Filmo nuorodą rasite čia.  Slaptažodis – DanijosAmbasada .

„Skandinavijos dienos“. Virtualus protmūšis lietuvių kalba „Ar daug žinai apie Šiaurės šalis?“
Online

Šiaurės šalių ministrų tarybos parengtas mokiniams ir studentams skirtas žaidimas, kurio nuorodą rasite čia. 

Viktoriną sudaro daugiau kaip 300 profesionaliai parengtų klausimų apie Šiaurės šalis. Žaidimą vienu metu gali žaisti vienas ar keli vartotojai bet kuriuo metu.