Žurnalų archyvas

Joan Fontcuberta paroda „Istorijos krizė“: alternatyvi fotografijos istorija

11 gegužės, 2021, Kauno fotografijos galerijos inf. | Naujienos

Šį ketvirtadienį, gegužės 13 d. Kauno fotografijos galerijoje pradeda veikti menininko Joan Fontcuberta paroda „Istorijos krizė“. Parodą 20 val. atidarys virtualus turas po parodą ir diskusiją su parodos bei jos katalogo autoriais: menininku Joan Fontcuberta, kuratorėmis Cale Garrido, Alison Nordström. Parodos atidarymo renginys anglų kalba bus transliuojamas „Kaunas Gallery“  feisbuko paskyroje.

Parodoje „Istorijos krizė“ Joan Fontcuberta, gerai žinomas menininkas, meno istorikas, kuratorius ir pedagogas, kurio kūryba jau seniai metė iššūkį plačiai paplitusioms fotografijos ir istorijos idėjoms, pristato tris per ilgą karjerą įgyvendintus projektus.

„Menininkas ir fotografija“ atskleidžia fotografijos vaidmenį modernistiniame mene, remiantis žymiausių XX a. Ispanijos tapytojų Picasso, Miró ir Dalí fotografiniais eskizais. Šiame projekte autorius pristato naujas įžvalgas tiek apie tapybą, tiek apie fotografijos pobūdį.

„Trepat: avangardinės fotografijos atvejo studija“ tyrinėja 4-ajame dešimtmetyje įgyvendintą vieno fabriko dokumentacijos projektą. Ispanijos gamyklą dokumentavo tokie meistrai kaip Walkeris Evansas, Albertas Rengeris-Patzschas, Moholy-Nagy, Charlesas Sheeleris ir Man Ray. Šis projektas aprėpia esminius 20-ojo amžiaus fotografijos judėjimus, pradedant dokumentika, baigiant futurizmu, Neue Sachlichkeit ir siurrealizmu. 

„X.B.“ prikelia primirštą Ximo Berenguerio (1947–1978), anksti mirusio, mažai žinomo jauno gatvės fotografo, kūrybą. Jo neseniai iš naujo atrasti darbai užfiksavo Ispanijos energiją ir atkaklumą 70-aisiais, Franco eros pabaigoje.

„Mae West portretas“ (S. Dali) be datos, iš parodos „Joan Fontcuberta: Istorijos krizė“
Auto portretas persirengimo kambaryje, 1975 m., iš serijos „A chupar del bote“, Ximo Berenguer, iš parodos „Joan Fontcuberta: Istorijos krizė“

Rodydamas mums meno, pramoninės dokumentacijos ir fotožurnalistikos pavyzdžius, Joan Fontcuberta parodo nuotraukų takumą, daugiareikšmiškumą ir platų pasiekiamumą. Taip pat – skirtį tarp istorijos, žinių ir to, kas įvyko iš tikrųjų.

Parodos kuratorės: Alison Nordström, Cale Garrido

Paroda veiks iki birželio 27 d.

Parodos katalogą įsigyti galima čia.

Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Ispanijos karalystės ambasada Lietuvoje.