Žurnalų archyvas

Maršrutas birželio 4–6 dienoms

3 birželio, 2021, Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 06 04

Parodos „Rytoj“ ir „Kai galėsiu“
Lietuvos švietimo muziejus, Vytauto pr. 52

Muziejuje pristatomos Ginto Banio tapybos darbų paroda „Rytoj“ ir Vijolės Gailės tapybos darbų   paroda „Kai galėsiu“. Šios parodos pradeda parodų, kuriose savo darbus pristatys ne profesionalai, kasdieniniame gyvenime užsiimantys kitokia veikla, kūrėjai, ciklą.

Organizatorių nuotr.

„Lauko kinas“: „Perspektyvi mergina (Promising Young Woman)“, 22:00
Lietuvos švietimo muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Niekas neabejojo, kad Kesės (akt. Carey Mulligan) laukia puiki ateitis. Protinga, žingeidi ir tvirto charakterio mergina svajojo tapti gydytoja ir kryptingai siekė savo tikslo. Tačiau vieną dieną viskas apsivertė aukštyn kojomis. Niekas nežinojo, kas įvyko, tačiau Kesė tapo nebeatpažįstama: metusi medicinos mokyklą, mergina įsidarbino kavinėje, o vakarus ėmė leisti naktiniuose klubuose. Naktinių pasilinksminimų mėgėjai nuolatos matydavo ją gerokai apsvaigusią, o geismo kamuojami vyrai neatsispirdavo pagundai parsivesti nieko nebesuvokiančią merginą namo. Deja, nė vienas jų nenumanė, kad Kesės girtumas tėra apsimestinis, o kryptingai tikslo siekianti mergina niekur nedingo. Tik šiandien Kesės tikslas kitoks: imtis keršto ir savo veiksmais ištaisyti kadaise patirtą didžiulę skriaudą. Rež. Emerald Fennell.

ŠEŠTADIENIS, 06 05

Daivos Nevardauskienės tapybos paroda „Giedrumos formos“
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinys, Sandėlių g. 7

Bibliotekos Panemunės padalinio vedėja, tautodailininkė Daiva Nevardauskienė sako: „Tapyba – mano pomėgis, iš kurio semiuosi gyvenimo jėgos. Stipriai jaučiu, kad tapyboje slypi neaprėpiama grožio ir giedrumos gilybė. Giedrumos formos: kokios jos? Tikriausiai beformės, bet joms formą suteikiu gėlės žiedu, spindinčia dangaus properša, švelnia saulės šviesa, tingiose miglose paskendusio ežero atspindžiais, ramumoje baltuojančiomis jachtomis, besisklaidančiu rūku, skambančia linksma melodija…Savo kūryba siekiu skleisti šviesą ir giedrą, tam ieškau būdų, kaip ją geriau perteikti, o kaip pavyko, tegu sprendžia žiūrovai. Esu dėkinga visiems, skyrusiems laiko mano paveikslams.“

Parodą aplankyti kviečiame bibliotekos darbo metu: I–V – 11–19, VI – 10–16. 

„Virpa pastoliai: [0-|]: bang0s“, 12:00 / 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56
P.A.R.A.K.A.S, Prancūzų g. / L. Ivinskio g. kampas

Šeštadienį perpiet kviečiame pasivaikščiojimų maršrutą nukreipti pro Kauno menininkų namus. Pastoliais paslėptas pastatas skambės kūriniais, kuriuos per savaitę sukūrė garso stovyklos [0-|] nuotolinės programos dalyviai. Garso programa truks 45 minutes. 

Vakare visi keliai ves į „Paraką“ – erdvę, kuri draugiška įvairiems garso, vaizdo ir performanso eksperimentams bei jaukiems pokalbiams prie ugnies. Koncerto metu gyvai gros garso stovyklos užsiėmimus Kaune lankę dalyviai. Koncertuos ir du iš trijų programos lektorių. Vygintas Orlovas atvers garso programavimo Pure Data procesą vaizdo projekcijoje, o William Bilwa Costa sugros kompoziciją, remdamasis vizualinio komponavimo metodu. Renginio viešnia – Sigita Seyr („Detriti records“). 

Daugiau informacijos ieškokite Kauno menininkų namų svetainėje ir/arba „Matters“ feisbuko paskyroje. Renginius pristato Industrinės kultūros platforma „Matters“, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Dedikacija maestro Petrui Bingeliui, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kartu su kalendorinės vasaros pradžia, Tėvo dienos išvakarėse, choras vėl kops į Kauno valstybinės filharmonijos sceną, lydimas naujai išrinkto meno vadovo ir vyriausiojo dirigento. Naujojo kolektyvo lyderio Roberto Šerveniko inicijuota programa bus skirta šviesiam Maestro Petro Bingelio, vadovavusio chorui daugiau nei 51-erius metus, atminimui. Kauno valstybinis choras šiuo koncertu pagerbs per anksti mus palikusį Maestro, dovanodamas jam ir klausytojams gražiausios chorinės muzikos puokštę: nuo kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus bendražygio atminimui parašyto kūrinio premjeros iki galingų antrosios Gustavo Mahlerio simfonijos finalo akordų. Prisiminti Maestro P. Bingelio darbus ir jo puoselėtas tiesas publikai padės iškalbusis muzikologas Viktoras Gerulaitis, o pasirinkta koncerto diena taip pat turi simbolinį kodą: choristai šviesios atminties Maestro dažnai švelniai pavadindavo „tėčiu“…

Spektaklis „Panika“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Panika“ – režisierės Kamilės Gudmonaitės spektaklis pagal šiuolaikinio suomių dramaturgo Mika Myllyaho to paties pavadinimo pjesę kviečia į provokuojančią ir realistinę miesto visatą, kurioje tikras ir įsivaizduojamas krizes patiria šiandienos vyrai. Intelektuali ir aštri komedija pasakoja apie tris draugus, kurie stengiasi „susitvarkyti savo gyvenimus“. Pasitelkę rytų praktikas ir psichoterapiją, jie leidžiasi į absurdišką, komišką ir rimtą savęs pažinimo kelionę, kuri atskleidžia vyriškumo, kaip socialinio antspaudo problematiką. Su kokiais iššūkiais šiandien susiduria vyrai, ko iš jų tikisi visuomenė ir šeima? Kokius reikalavimus jiems kelia šis laikmetis? Kokios neurozės slepiasi po tvirto, šeimą išlaikančio ir dominuojančio vyro vaidmenimis? Režisierė Kamilė Gudmonaitė, savo darbuose laužanti visuomenės primetamus „normalumo“ stereotipus, žada ne tik lengvai absurdišką komediją, bet ir atkreipia dėmesį aktualias socialinio gyvenimo įtampas.

D. Stankevičiaus nuotr.

„Lauko kinas“: „Išvalyti atmintį (Effacer L’historique)“, 22:00
Lietuvos švietimo muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Trys paprasti, naivūs, bet įsiutę ir užsispyrę respublikos piliečiai suvienija jėgas, kad atsikirstų nematomam monstrui – mūsų gyvenimus apraizgiusiam visagaliam internetui. Pilnu greičiu išnaudodami absurdišką, makabrišką, juodą humorą filmo režisieriai, Berlyno kino festivalyje apdovanoti Sidabrinio lokiu, siautulingu stiliumi dalina atvirumo selfiukus provokuojančiai taikliose situacijose. Rež. Benoît Delépine, Gustave De Kervern.

SEKMADIENIS, 06 06

Nemuno pakrantės švarinimas, 10:00
Panemunė (prie Kauno HE)

Iniciatyva „Už švarią Lietuvą!“ kartu su K.I.N.A.S. „Panemunė“ bendruomene jungiasi prie tarptautinės akcijos „River Cleanup“. „Mes tvarkysimės kairiajame Nemuno krante nuo Kauno HE iki Jiesios intako. Apsirenkite pagal oro sąlygas, pasiimkite darbines pirštines, kas turite gumines kelnes, pasiimkite, gali reikėti įbristi į upę. Šiukšlių maišus parūpinsime. Tėčio dienos proga padarykime gerą darbą gamtai ir ji mums atsidėkos“, – rašoma kvietime.

Architektūrinių ekskursijų ciklas „Ekskursas: Socmodernizmas“, visą dieną
Susitikimo vietą sužinosite užsiregistravę

„Ekskurso“ nemokamų ekskursijų ciklo komanda kviečia pažinti devynis išskirtinius objektus, jų architektūrą bei Lietuvos architektus ir architektes, kūrusius centrinio planavimo institutų laikotarpiu. Kokios pamokos buvo perimtos iš tarpukario modernizmo? O gal daugiau įkvėpimo buvo semtasi iš užsienio architektūros? Kaip socialistinio modernizmo kūrėjams sekėsi išpildyti savo vizijas amžino deficito ekonomikoje? Pastatų sąrašas iregistracija: www.ekskursas.lt.

V. Černiauskaitė splakatas

Festivalis „Iš arti“. Koncertas „Regėjau gulbę ilgo kelio pabaigoj…“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras festivalio klausytojams padovanos pavasarišką programą, kurios metu klausytojai turės galimybę mintimis ir neskubant pasivaikščioti prie ežero, ir besiklausant melodijos stebėti vandens spalvą. Antrajame festivalio koncerte skambės Raimundo Martinkėno premjera, Vidmanto Bartulio, Alvido Remesos bei Justės Janulytės kūriniai.