Žurnalų archyvas

Lietuvos švietimo istorijos muziejuje – naujos tapybos parodos

3 birželio, 2021, Lietuvos švietimo istorijos muziejaus inf. | Naujienos

Nuo 2021 m. birželio 2 d., trečiadienio, Lietuvos švietimo istorijos muziejuje (Vytauto pr. 52, Kaunas) pristatoma Ginto Banio tapybos darbų paroda „Rytoj“ ir Vijolės Gailės tapybos darbų paroda „Kai galėsiu“ . Jos pradeda parodų, kuriose savo darbus pristatys ne profesionalai, kasdieniniame gyvenime užsiimantys kitokia veikla, kūrėjai, ciklą.

Gintas Banys – gerai Lietuvoje žinomos roko grupės „Pelenai” idėjinis vadas, dainų ir tekstų autorius. Tapyba buvo ir yra neatsiejama jo gyvenimo dalis. „Tapau, kai negroju, groju, kai netapau – toks mano supratimas apie misiją šiame gyvenime. Tapyboje kaip ir dainose didelį dėmesį skiriu prasmei, minties perdavimui, emocijai” – sako G. Banys. Menininkas Gintas Banys savo paveiksluose dažniausiai vaizduoja žmogų, jo emocines būsenas, santykį su šiuolaikine aplinka ir supančiais įvykiais. Kiekvienas paveikslas – tai akimirkos atspindys, pagauta nuotaika. Autoriaus nuomone, būtent akys dažniausiai būna pagrindinis akcentas kūrinyje, kurios padeda atskleisti paveikslo idėją.

Spalvos įkvepia susitikti su intriguojančia nežinomybe ir eksperimentuojant susidurti akis į akį su pokyčiais.

Vijolė Gailė šiuo metu dirba interjero dizainere – dekoratore. Autorė trumpai apie savo kūrybinį kelią sako: „Tapyti pradėjau savo malonumui. Lankiau Simono Skrabulio dailės studiją. Darbai buvo eksponuoti Domus galerijoje, BEEPART kūrybinėse dirbtuvėse, PC Panoramos verslo centre. Vaidilos teatre. Kai kurie paveikslai trykšta ryškiomis spalvomis, dominuoja paukščių tematika. Naujesni darbai atspindi dabartines aktualijas, uždarytus žmones namuose, suvaržytą laisvę…Net parodos pavadinimas tai netiesiogiai ir pasako. Tai kaip galimybė veržtis tolyn, aukštyn į nepažintus pasaulius, išlaisvinti mintis, idėjas, vizijas, ištrūkti iš sustabarėjusios rutinos nesilaikant taisyklių ir nenusibrėžiant sau ribų. Spalvos įkvepia susitikti su intriguojančia nežinomybe ir eksperimentuojant susidurti akis į akį su pokyčiais.“

Ginto Banio paroda „Rytoj“ veiks iki 2021 m. birželio 16 d.

Vijolės Gailės paroda „Kai galėsiu“ veiks iki 2021 m. birželio 23 d.