Žurnalų archyvas

Maršrutas birželio 14–17 dienoms

14 birželio, 2021, KPK redakcija | Maršrutai

PIRMADIENIS, 06 14

Kultūringos pietų pertraukos „Pramonės garsai“ (visą savaitę), 12:00
www.saugipradzia.lt

Kultūrinis-bendruomeninis projektas „Draugystės menas“ kviečia patirti didįjį metų renginį. Vieną birželio savaitę pietų pertraukas praleiskite kultūringai: nuotoliniu būdu pažinkite Pramonės rajoną ir apylinkes, šių vietų gyventojus, darbuotojus ir įmones pasitelkiant garsą. Išgirsite, kaip skamba rajonas, susipažinsite su bendrakūrybos kūriniu, pateksite į užkulisius, per garsus ir muziką atrasite šią įdomią Kauno dalį.

Gedulo ir vilties dienos minėjimas, 13:00
Kauno geležinkelio stotis

Šokio teatras „Aura“ ir Kauno miesto simfoninis orkestras šią liūdną Lietuvai dieną įprasmins pasirodymu geležinkelio stoties perone ir taip atiduos pagarbą sovietų nukankintoms aukoms. Šokėjai pasirodys pagal G. Mahlerio „Adagietto“ iš 5-osios simfonijos.

Akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“, 13:00
www.birzelio14.lt

Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną – minėsime 80-ąsias tremties pradžios Lietuvoje metines ir jau šeštą kartą akcijoje „Ištark, išgirsk, išsaugok“ visame pasaulyje per parą laiko sieksime įgarsinti kuo daugiau nuo tremties ir kalinimų nukentėjusių tautiečių vardų ir likimų. Dėl besitęsiančios pandemijos akcija vėl keliasi į virtualią erdvę ir vyks nuotoliniu būdu. Taip lietuviai iš skirtingų pasaulio vietų galės susijungti bendram tikslui ir kurti žydinčią Lietuvą.

„Lauko kinas“: „Perspektyvi mergina (Promising Young Woman)“, 22:30
„Pakrantė“, Nemuno sala

Niekas neabejojo, kad Kesės laukia puiki ateitis. Protinga, smalsi ir tvirto charakterio mergina svajojo tapti gydytoja ir kryptingai siekė savo tikslo. Tačiau vieną dieną viskas apsivertė aukštyn kojomis. Niekas nežinojo, kas įvyko, tačiau Kesė tapo nebeatpažįstama: metusi medicinos mokyklą, mergina įsidarbino kavinėje, o vakarus ėmė leisti naktiniuose klubuose. Naktinių pasilinksminimų mėgėjai nuolatos matydavo ją gerokai apsvaigusią, o geismo kamuojami vyrai neatsispirdavo pagundai parsivesti nieko nebesuvokiančią merginą namo. Deja, nė vienas jų nenumanė, kad Kesės girtumas tėra apsimestinis, o kryptingai tikslo siekianti mergina niekur nedingo. Tik šiandien Kesės tikslas kitoks: imtis keršto ir savo veiksmais ištaisyti kadaise patirtą didžiulę skriaudą.

Rež. Emerald Fennell.

ANTRADIENIS, 06 15

Leidinio „Žiniuonės kišenė“ pristatymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Kauno apskrities viešosios bibliotekos leidinys „Žiniuonės kišenė“ skirtas išskirtinei asmenybei, vaistinių augalų tyrinėtojai, dr. Eugenijai Šimkūnaitei, pelniusiai ir žymiausios liaudies žiniuonės šlovę. Ji puikiai derino mokslininkės pašaukimą, profesines žinias ir „raganiškąją“ žinijos dalį – per šimtmečius sukauptą liaudies išmintį.
Renginyje kalbėsime apie naująją knygą, prisiminimais apie garsiąją žolininkę dalysis jos mokiniai, klausysimės sutartinių giedotojų grupės „Mėta“, vaišinsimės kvapnia vaistažolių arbata.

Renginys vyks lauke šalia Kauno apskrities viešosios bibliotekos pagrindinio įėjimo.

Susitikimas su keliautoju Tomu Utka: „Keturi mėnesiai ir keturios dienos po Pietų Ameriką“, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Daugiau kaip keturis mėnesius po Pietų Ameriką dviračiu keliavęs Tomas Utka aplankė Braziliją, Čilę, pasiekė Atakamos dykumą, grožėjosi didžiausiais kriokliais Foz do Iguasu ir antra pagal dydį hidroelektrine pasaulyje Itaipu. Kelionės maršrutą dėl pandemijos metu įvestų apribojimų teko ne kartą keisti. Patirta nemažai išbandymų ir nuotykių. Nuvažiuota apie 6 tūkst. kilometrų. Nors Tomas dviračiu keliauja jau seniai, tačiau ši kelionė, panašu, tapo išskirtine.

Daugiau informacijos ir kontaktai registracijai – bibliotekos interneto svetainėje ir feisbuke.

Tomo Utkos nuotr.

Premjera. Spektaklis „Bowel“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Nauberto Jasinsko režisuoto spektaklio ir jam specialiai parašytos pjesės koncepcijos pagrindu tapo prancūzų teatro meistro Antonino Artaud (1896–1948) teatro principai, jo kūrybinis metodas ir jo pirmoji pjesė „Kraujo purslai“ (pranc. „Jet de Sang“). Lietuvoje niekada nestatyta prancūzų menininko pjesė pateikia fantastišką žmogaus ir pasaulio sukūrimo bei sunaikinimo (savinaikos) įvykių eigą. Tuo tarpu Naubertas Jasinskas nagrinėja šiuolaikinio žmogaus tapatybės efemeriškumą.

Spektaklis analizuoja tapatybės ir ją formuojančių kasdieninių įtakų sąveiką. Per vaizdus ir pojūčius nagrinėjama monotonija, rutina. Šios būsenos tampa veiksmo pagrindu, jas kūrinio veikėjai išgyvena siurrealistiškai komiškame pasaulyje. Žiūrovai kviečiami pakeisti perspektyvą, kurioje suvokiame save, atmesti sau iškeltus ar įbruktus, ribotus prasmės ir tikslo suvokimus.

Premjera vyks ir trečiadienį!

TREČIADIENIS, 06 16

Norberto Černiausko knygos „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“ pristatymas, 17:30
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Muziejuje vyks susitikimas su istoriku, Vilniaus universiteto dėstytoju Norbertu Černiausku, kurio metu bus pristatyta naujausia jo knyga „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“ (leidykla „Aukso žuvys“). Tai dokumentinė knyga, pasakojanti 1940-ųjų birželio dviejų savaičių įvykius Lietuvoje. Kaip tą vasarą gyveno žmonės, kokia buvo to meto atmosfera pabandė pasakojimu pavaizduoti garsus istorikas N. Černiauskas. Renginį moderuos istorikas Antanas Terleckas. Renginio metu bus galima įsigyti ir knygą.

Premjera. Spektaklis „Kaligula“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Prancūzų rašytojo ir mąstytojo egzistencialisto Alberto Camus pjesė „Kaligula“ mūsų dramatišku laiku skamba aktualiai kaip niekad. Viruso sukaustytas esamasis laikas pastato mus priešais veidrodį ir klausia – dėl ko esi, kas vyksta, ar tai, ką sukūrei, nebus nušluota nuo žemės paviršiaus? Vieni teigia, jog virusas – dievo žinutė, kiti – kad tai gamtos kerštas žmogaus ekspansijai ir nejautrai. Bet kokiu atveju režisierius Agnius Jankevičius dabartinį būvį apibūdina kaip pavojų įpročiams, didybei, merkantilizmui, ateičiai. Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Kaligula“ meta iššūkį kasdienybei ir klausia – kas tu esi? Kaligulos virusas – tai stichijos maištas prieš komfortišką, logišką „dievų“ tvarką, tai priminimas, kad esame laikini, o mūsų „dieviškumas“ tėra menka iliuzija.

Premjera vyks ir ketvirtadienį bei penktadienį!

Donato Stankevičiaus nuotr.

KETVIRTADIENIS, 06 17

Lietuvos ir Prancūzijos dailininkų paroda „Žmogus ir Žuvis“
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Pristatydami šią parodą, menininkai kviečia sutikti vasarą viltingai, tikėdamiesi džiaugsmingesnio kūrybos ir gyvenimo sezono po koronaviruso sustingdyto gyvenimo. Būtent apie tai – aistrą gyvenimui ir bendravimui – savo darbuose kalba Thierry Dalat‘as, Davidas Daoud‘as, Hélène Duclos, Manu Rich‘as, Julienas Allegre, Jeanas Pierre‘as Ruel‘is, Francisco Sepulveda, Rūta Jusionytė, Vilmantas Marcinkevičius, Vytenis Lingys, Adelė Liepa Kaunaitė, Audronė Petrašiūnaitė, Miglė Kosinskaitė, Indra Marcinkevičienė, Martynas Gaubas ir Algimantas Šlapikas.
Parodos kuratoriai: Julija Dailidėnaitė-Palmeirao, Christianas Noorbergenas.

Vilmantas Marcinkevičius

Filmas „Krepšinio evangelija pagal Šarą“
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Vido Mačiulio režisuotas ilgojo metražo dokumentinis kino filmas – apie Šarūno Jasikevičiaus pirmo dešimtmečio sunkų kelią į meistriškumą, profesionalumą, pripažinimą. Tai atskleidžia ne pats Šarūnas, bet jo buvę komandų draugai, treneriai, artimieji. Archyviniai kino kadrai primena skaudų Lietuvos jaunučių rinktinės pralaimėjimą Europos čempionate Turkijoje, Lietuvos jaunių ir jaunimo rinktinių su Šarūnu Jasikevičium, čempioniškas pergales senojo žemyno pirmenybėse. Jaunojo talento nenorėjo „Žalgiris“, o „Lietuvos rytas“ Šarūnui buvo puikus tramplinas į geriausias Europos komandas. Filmas visiems, kurie dievina krepšinį ir geriausius lietuvaičius žaidėjus.

X erdvė: Algirdas Šapoka, 18:00
Kauno miesto muziejaus J. Gruodžio namai, Salako g. 18

X erdvė vasarai keliasi į gamtos prieglobstį – J. Gruodžio sodą. Pokalbis vyks su šį kartą svečio kėdėje sėdinčiu Algirdu Šapoka, kuris yra eksperimentinės, industrinės, triukšmo muzikos kūrėjas bei renginių organizatorius, eksperimentinės muzikos susivienijimo „Ghia“ vedlys. „Ghia“ užsiima ne tik renginių organizavimu, bet ir muzikos įrašų leidyba. Kūrėjas taip pat pasirodo ir pats – Shapokos slapyvardžiu.

Pokalbį moderuos muziejininkės Aušra Strazdaitė-Ziberkienė ir Silvija Burbaitė.
Prieš pokalbį, 17 val. lankytojų lauks ekskursija po Gruodžių namus.