Žurnalų archyvas

Maršrutas birželio 10–13 dienoms

9 birželio, 2024, Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 06 10

Koncertas „Pragiedrėjusi naktis“, 18:00
Ąžuolyno bibliotekos Renginių erdvė, K. Donelaičio g. 8

Koncertą dovanoja VDU Muzikos akademijos styginių instrumentų ansambliai, drauge su dirigentu Mantu Jančiausku parengę solidžią klasikinės muzikos programą.
Pirmojoje koncerto dalyje skambės čekų kompozitoriaus Bedržicho Smetanos (Bedřich Smetana,  1824–1884) 1876 m. parašyta kamerinė keturių dalių kompozicija „Styginių kvartetas Nr. 1, e- moll“. Antrasis koncerto programos kūrinys – austrų kompozitoriaus Arnoldo Šėnbergo (Arnold Schönberg, 1874–1951) 1899 m. sukurtas opusas „Pragiedrėjusi naktis“.

Nemokamai.

Filmas „Kauliuko metimas“ (Un coup de dés), 20:10
„Cinamon“, Islandijos pl. 32

Matjė už viską yra skolingas savo draugui Vincentui: už ištaigų namą, solidų darbą, ir net už tai, jog prieš dešimt metų išgelbėjo jo gyvybę. Kartu su savo antrosiomis pusėmis jie – tarsi neišskiriama komanda, be rūpesčių gyvenanti saulėtoje Prancūzijos Rivjeroje. Tačiau idilė tarp geriausių draugų susvyruoja tuomet, kai Matjė sužino, jog Vincentas apgaudinėja savo žmoną. Į melo, apgaulės ir jaunos moters pinkles netrukus įkliūva ir pats Matjė… Dabar visų jų santykių laukia išbandymas, kurio nesitikėjo niekas. Rež. Yvan Atal.

Su bilietais.

ANTRADIENIS, 06 11

Paroda „Išlikusi architektūra: Lvivo modernizmas tarpukariu“, 11:00–17:00
Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2

Ukrainietės architektūros istorikės ir fotografės Myroslavos Liakhovych fotografijų parodoje – galimybė pamatyti vienus ryškiausių Lvivo modernizmo architektūros pavyzdžius. Šioje parodoje pristatomi keli ryškiausi Lvivo modernizmo pavyzdžiai – nuo visuomeninės iki gyvenamosios paskirties architektūros. Šie pastatai ne tik rodo savo laikmečio architektūros pasiekimus, bet ir pasakoja architektų ir buvusių ar dabartinių gyventojų istorijas. Be nuotraukų, tekstų ir archyvinių brėžinių, parodoje taip pat pateikiama vaizdinė medžiaga, sukurta pagal Lvivo modernizmo pastatų 3D skenuotus vaizdus. Skenavimo metu sukurtas ir garso įrašas, kuriame – pastatų ir jų aplinkos fonas.

Su bilietais.

Pasidainavimai su folkloro ansambliu „Saulėlio“, 18:00
Kalniečių parko skaitykla

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka tęsia tradicinius pasidainavimus Kalniečių parke šalia skaityklos su folkloro ansambliu „Saulėlio“ ir kviečia į jaukius susibūrimus dainuojant visų pamėgtas lietuvių liaudies dainas. Užsiėmimų dalyviai dainuos visiems žinomas, nuo Atgimimo laikų populiarias liaudies dainas, taip pat mokysis ir kitų, senovinių ir vėlyvesnių dainų bei unikaliųjų sutartinių.  Pasidainavimai – projekto „Atviros kūrybinės dirbtuvės „Etnosodas“ V“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, dalis.

Nemokamai.

TREČIADIENIS, 06 12

Ekskursija „LiteraTuras: kelionė po modernizuotą Ąžuolyno biblioteką“, 15:30
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Ekskursija iš anksto užsiregistravusius kviečia sugrįžti į atnaujintas Ąžuolyno bibliotekos erdves, susipažinti su pasikeitusiu atvirų fondų išdėstymu, patyrinėti atokvėpio ir įkvėpimo užuovėjas, įsijausti į bibliotekininko vaidmenį bei išbandyti skirtingas patyrimines veiklas. Sužinokite, kokias istorijas nuo šiol pasakos biblioteka parke ir parkas bibliotekoje.

Nemokamai.

Santarvės parko skaityklos atidarymas, 18:00
Santarvės parkas

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka atveria dar vieną naują kultūros erdvę – Santarvės parko skaityklą Šilainiuose. Skaityklos atidarymo metu laukia „Teatriuko“ koncertas visai šeimai „Gražiausi lietuviški eilėraščiai ir muzikiniai žaidimai mažiems ir dideliems“.

Santarvės parko skaitykla lankytojų lauks iki pat rugpjūčio pabaigos. Čia galėsite skaityti ir skolintis knygas, skaityti spaudą, žaisti stalo ir lauko žaidimus, naudotis nemokamu internetu, dalyvauti renginiuose ir edukacijose.

Nemokamai.

Pažaislio muzikos festivalis. Can Çakmur koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Turkų pianistas Can Çakmur apibūdinamas kaip „muzikas, kurio idėjos ir išmonė pranoksta jo amžių. Be to, jis apdovanotas priemonėmis išreikšti savo vaizduotės turtingumą“ („Gramophone“). Pianisto įrašus su „BIS Records“ entuziastingai įvertino tarptautinė spauda, jis pelnė du iš eilės Tarptautinės klasikinės muzikos apdovanojimus (ICMA). Kaune jis atliks Franz Schubert, Robert Schumann ir Frédéric Chopin muziką. 

Su bilietais.

„Romuvos“ lauko kinas: „Janikas“ (Yannick), 23:45
NKDT Mažųjų scenų kiemelis, Kęstučio g. 62

Quentino Dupieux hitas! Janikui apie trisdešimt, jis yra paprastas, geraširdis, bet pavargęs ir tik iš dalies patenkintas savo gyvenimu apsaugos darbuotojas. Jis neturi daug laisvo laiko pramogoms, todėl labai vertina kiekvieną retą galimybę skirti laisvalaikį kultūrai. Kelionė į filmą ar pasirodymą kiekvieną sykį reikalauja kruopštaus planavimo: reikia ne tik susitarti su pavaduojančiais kolegomis, bet ir nepraleisti autobusų, jungiančių Paryžiaus priemiesčius su centru. Vieną vakarą visos jo pastangos nueina šuniui ant uodegos. Atsisėdęs į patogią teatro kėdę, Janikas greitai supranta patekęs į itin prastą bulvarinę komediją.

Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

Su bilietais.

G. Jovaišos nuotr.

KETVIRTADIENIS, 06 13

C. Coon parodos „Heavy Metal“ ir J. Stampe parodos „Sveika, Tamsuma, sena bičiule mano, atėjau ir vėl su tavimi pasikalbėti“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Los Andžele gyvenanti amerikiečių menininkė Chelsea Coon galerijoje „Meno parkas“ pristatys naujausius savo darbus, kuriuose nagrinėjamas kintantis kūno ir erdvės santykis, pasitelkiant ištvermės, troškimo ir pertekliaus gestus. Kurdama performansus, videodarbus, fotografiją ir skulptūrą Coon klausia, kaip ištvermė kiekviename kūrinyje patiriama skirtingai tiek fiziniame, tiek emociniame lygmenyje, o jos darbai kuriami per kartojimą ir kontempliaciją. Coon kelia klausimą, kaip medžiagų ar struktūrų defektai gali būti suprasti kaip naudingos kūno metaforos.

Chelsea Coon videoperformansas „Big Break“. Autorės nuosavybė

Naujoji Joakimo Stampe (Švedija) paroda – tarsi asmeniniai archyvai, kurių vizualioji filosofija atspindi mūsų gyvenamus laikus. Stampe pasakoja, kad kai tamsioje dirbtuvėje jis įžiebia šviesą, ten esantys, į sienas atremti dideli juodi guminiai objektai žvelgia į jį kaip didelės juodos skylės. Todėl ir parodos pavadinimas: „Sveika, Tamsuma, sena bičiule mano, atėjau ir vėl su tavimi pasikalbėti“.

J. Stampe paveikslo fragmentas

„Unlearning Eastern Europe“:  kuratorių pokalbis, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namų organizuojamos programos „Unlearning Eastern Europe“ („Atsimokant Rytų Europą“) rezidentės Mary Mikaelyan (Armėnija) ir Tania Licheuskaya (Baltarusija) pristatys savo kuratorines ir menines praktikas. Prieš dvejus metus menininkės įkūrė skaitymo grupę, kurioje skaitė tekstus apie postsocialistinę būklę, dekolonializmą Rytų Europos kontekste, Pietų Kaukaze ir už jo ribų. Dirbdamos kartu jos pasitelkia įvairias menines, aktyvistines ir kuratorines strategijas, ieško būdų kaip permąstyti ir iš naujo įsivaizduoti istoriją ir žinojimą šiuose geografiniuose ir socialiniuose kontekstuose.

Nemokamai.

Pasišokimai su folkloro grupe „Medetka“, 19:00
Kalniečių parko skaitykla

Į Kalniečių parką grįžta smagūs pasišokimai su folkloro muzikos duetu „Medetka“. Jau ne vienerius metus kartu grojantys armonikierius Vidmantas ir smuikininkė Rūta žada ne tik geras emocijas, bet ir supažindinti su pagrindiniais valso, fokstroto, polkos žingsneliais, pamokyti populiariausių aukštaičių, žemaičių, suvalkų ir kitų etnografinių regionų šokių. Pasišokimai – projekto „Atviros kūrybinės dirbtuvės „Etnosodas“ V“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, dalis.

Nemokamai.

Dueto „Perfect Nemesis“ koncertas, 19:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

„Perfect Nemesis“ – gitaros ir akordeono duetas. Tai dviejų instrumentalistų, skirtingų stilistikų atlikėjų bendra svajonė. Akordeonistė Girmantė Bubelytė pasišventusi klasikai, skinanti laurus tarptautiniuose konkursuose, gitaristas Mantas Ralas atsidavęs roko muzikai ir aktyviai koncertuojantis su žymiais Lietuvos atlikėjais, todėl šio projekto rezultatas unikalus ir novatoriškas. Tai nėra rokas ir nėra klasika. Tai kažkas lengvo, netikėto ir šviežaus, kas dar netelpa į konkrečių formų rėmus.

Nemokamai.

Antaninės, 19:00
Istorinė LR Prezidentūra Kaune, Vilniaus g. 33

„Pirmąją jubiliejinių Prezidento Antano Smetonos metų programos dalį užbaigiame trankiai – su šokiais ir dainomis“, – kviečia muziejaus kolektyvas. Šventės metu pajudėti kvies renginio vedėjas Vilius Marma ir atlikėjai: Kauno rajono Raudondvario kultūros centro folkloro ansamblis „Piliarožė“, Kauno rajono Domeikavos gimnazijos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Serbentėlė“ ir ansamblis „Kauno bandonija“. Renginio vedėjas žada išmokyti šokti net ir nemokančius lietuvių liaudies šokių! Renginys yra Lietuvos Respublikos prezidento Antano Smetonos (1874–1944) jubiliejinių metų programos Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune dalis.

Nemokamai.

„Sielos“ ir styginių kvarteto koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Garsiausia Lietuvos gotikinio roko grupė „Siela“ birželio pradžioje sugrįžta su ypatingais koncertais. Kitais metais 35-etį minėsianti kultinė grupė pirmą kartą pasirodys kartu su styginiu kvartetu „4Strings“ ir pristatys kitaip skambančius kūrinius iš visos karjeros.

Su bilietais.